Pogoda na jutro - poniedziałek, 5.02. Nocą będzie padać, w dzień do 10 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli na poniedziałek 5.02. W nocy popada deszcz, a miejscami także deszcz ze śniegiem. W dzień również pojawią się opady. Termometry pokażą maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

Pogoda na noc

Przed nami na ogół pochmurna noc. Poza tym pojawią się opady deszczu do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Na Mazurach i Podlasiu popada deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, który okresami w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę. W strefie brzegowej możliwe są porywy przekraczające 80 km/h. 

Pogoda na noc 4/5.02
Pogoda na noc 4/5.02tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - poniedziałek, 5.02

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie z opadami deszczu rzędu 1-15 l/mkw. Na Suwalszczyźnie i Mazurach może popada deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, okresami w porywach osiągnie 60-80 km/h. W strefie brzegowej prognozuje się porywy przekraczające 80 km/h. 

Prognoza pogody na poniedziałek 5.02
Prognoza pogody na poniedziałek 5.02tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - poniedziałek, 5.02

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. W całym kraju odczujemy zimno. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek 5.02
Warunki biometeo w poniedziałek 5.02tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Gdańsk, Gdynia, Sopot

W nocy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie wystąpi duże zachmurzenie z opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 4 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, zachodni wiatr, okresami w porywach osiągnie 50-75 km/h. Ciśnienie o północy sięgnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Gdańsk, Gdynia, Sopot

W poniedziałek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni, okresami w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 1002 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W nocy w Krakowie spodziewane jest duże zachmurzenie z opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, okresami w porywach powieje do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy osiągnie 982 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka w poniedziałek duże zachmurzenie z opadami deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 9 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni, okresami w porywach osiągnie prędkość do 60-80 km/h. Barometry wskażą w południe 980 hPa. 

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu przyniesie duże zachmurzenie z opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 5 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy sięgnie 998 hPa

Pogoda na jutro - Poznań

Na poniedziałek w Poznaniu prognozuje się duże zachmurzenie z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni, okresami w porywach powieje z prędkością do 60-80 km/h. Barometry wskażą w południe 997 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Okresami popada deszcz. Na termometrach zobaczymy 4 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni, okresami w porywach osiągnie do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy osiągnie 992 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W poniedziałek rano w Warszawie wystąpi duże zachmurzenie z opadami deszczu. Po południu spodziewane są rozpogodzenia. Termometry wskażą maksymalnie 6 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, północno-zachodni wiatr, okresami w porywach osiągnie do 60-80 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 991 hPa.  

Pogoda na noc - Wrocław

W nocy we Wrocławiu zachmurzenie okaże się duże, poza tym popada deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 6 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, okresami w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h. Ciśnienie o północy osiągnie 997 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Przed mieszkańcami Wrocławia poniedziałek z dużym zachmurzeniem i opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północno-zachodni, okresami w porywach będzie wiał z prędkością do 60-80 km/h. Barometry wskażą w południe 995 hPa.  

Warunki drogowe w poniedziałek 5.02
Warunki drogowe w poniedziałek 5.02tvnmeteo.pl

Autorka/Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Pogoda na jutro. We wtorek 28.05 burz należy się spodziewać w zachodnich regionach Polski. Synoptycy zapowiadają tam obfite opady deszczu. Najcieplej będzie na Mazowszu i Mazurach.

Pogoda na jutro - wtorek 28.05. Burze w nocy i w dzień. Spadnie dużo deszczu

Pogoda na jutro - wtorek 28.05. Burze w nocy i w dzień. Spadnie dużo deszczu

Źródło:
tvnmeteo.pl

Gwałtowne burze przechodziły w poniedziałek przez Polskę. W Warzymicach pod Szczecinem zapaliło się poddasze i dach domu jednorodzinnego po tym, jak uderzył w niego piorun. Został poszkodowany policjant, który podtruł się dymem. W niektórych miejscowościach wiatr połamał drzewa.

Pożar domu po uderzeniu pioruna, powalone drzewa

Pożar domu po uderzeniu pioruna, powalone drzewa

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Pakistan doświadcza ekstremalnej fali upałów. Temperatura na południu kraju wzrosła powyżej 52 stopni Celsjusza, co jest wartością bliską rekordu ciepła w skali całego kraju - podał tamtejszy departament meteorologiczny. Setki osób trafiają do szpitali z objawami udaru cieplnego.

Temperatura sięgnęła 52 stopni w cieniu

Temperatura sięgnęła 52 stopni w cieniu

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Gigantyczne osuwisko w centrum Papui-Nowej Gwinei, do którego doszło w piątek, pogrzebało żywcem ponad dwa tysiące osób - podały w poniedziałek służby kryzysowe tego kraju. Opady deszczu, które pojawiły się w nocy z niedzieli na poniedziałek, zwiększają ryzyko kolejnych osunięć.

Ponad dwa tysiące osób "pogrzebanych żywcem"

Ponad dwa tysiące osób "pogrzebanych żywcem"

Źródło:
Reuters, PAP, tvnmeteo.pl

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Aura w tym okresie w wielu miejscach okaże się trudna - spodziewamy się gwałtownych zjawisk. Sprawdź prognozę przygotowaną przez synoptyka tvnmeteo.pl Daniela Kowalczyka.

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Źródło:
tvnmeteo.pl

W Dżibuti we wschodniej Afryce w ubiegłym tygodniu do środowiska uwolniono zmodyfikowane genetycznie komary, które mają pomóc w walce z malarią. To już kolejna taka próba na świecie i zapowiadane są kolejne. Od 2019 roku na całym świecie do środowiska trafił ponad miliard komarów GMO - wynika z danych amerykańskiego Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (CDC).

Wypuszczono już ponad miliard komarów GMO

Wypuszczono już ponad miliard komarów GMO

Źródło:
PAP

Cyklon Remal dotarł do Bangladeszu i Indii. Blisko milion mieszkańców obu państw zostało wcześniej ewakuowanych do schronów. Co najmniej 16 osób zginęło. Silny wiatr łamał drzewa i linie energetyczne, pozbawiając prądu kilka milionów mieszkańców.

Prawie milion osób trafiło do schronów. 16 nie żyje

Prawie milion osób trafiło do schronów. 16 nie żyje

Źródło:
Reuters

W wyższych partiach Tatr nadal są takie miejsca, w których leży jeszcze sporo śniegu. TOPR apeluje o to, by wybierając się w góry pamiętać o odpowiednim sprzęcie. W weekend nie miało go 15 turystów - potrzebowali pomocy ratowników.

Ewakuowano 15 turystów. Nie byli przygotowani na to, co spotkało ich w Tatrach

Ewakuowano 15 turystów. Nie byli przygotowani na to, co spotkało ich w Tatrach

Źródło:
PAP

"Smocza lilia" zakwitła w Łańcucie. Kwiaty tego gatunku charakteryzują się niezbyt przyjemnym dla ludzkiego nosa zapachem zgniłego mięsa. Pełni on jednak bardzo ważną rolę w rozmnażaniu się rośliny.

Jest piękna, ale śmierdzi jak zepsute mięso. "Smocza lilia" zakwitła w Łańcucie

Jest piękna, ale śmierdzi jak zepsute mięso. "Smocza lilia" zakwitła w Łańcucie

Źródło:
PAP, rhs.org.uk

Jeszcze w maju na termometrach zobaczymy prawie 30 stopni. A jakie wartości przyniesie nam pierwszy miesiąc meteorologicznego lata? Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Pogoda na 16 dni. Tomasz Wasilewski o tym, jak zacznie się czerwiec

Źródło:
tvnmeteo.pl

Co najmniej 18 osób nie żyje po burzach i tornadach, jakie nawiedziły w miniony weekend amerykańskie stany Teksas, Arkansas, Oklahoma i Kentucky. Jest wielu rannych. Żywioł niszczył domy, zrywał linie energetyczne i łamał drzewa. W jednym ze stanów ogłoszono stan wyjątkowy.

"Szkody są tak duże, że nie wiemy, od czego zacząć naprawy". Co najmniej 18 osób nie żyje

"Szkody są tak duże, że nie wiemy, od czego zacząć naprawy". Co najmniej 18 osób nie żyje

Źródło:
PAP, CNN

W poniedziałek w rejonie archipelagu Tonga pod dnem południowego Pacyfiku odnotowano silne trzęsienie ziemi. Jak poinformowała Amerykańska Służba Geologiczna (USGS), wstrząsy miały magnitudę 6,6. Nie ma informacji o zniszczeniach ani falach tsunami.

Silne trzęsienie ziemi pod dnem oceanu. Gdzie odczuwalne były wstrząsy

Silne trzęsienie ziemi pod dnem oceanu. Gdzie odczuwalne były wstrząsy

Źródło:
PAP, AFP

Meksykańskie miasto Puebla nawiedziła potężna burza gradowa. Ulice zasypała miejscami półtorametrowa warstwa lodu. Do zjawiska doszło nagle, podczas trwającej w kraju fali upałów.

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Takie widoki na ulicach w trakcie fali upałów

Źródło:
Reuters, El Pais

, między innymi za sprawą zastąpienia anomalii pogodowej El Nino przez La Ninę. Amerykańska Narodowa Służba do spraw Oceanu i Atmosfery podała, że od czerwca do listopada możemy spodziewać się nawet 13 huraganów, z czego siedem może być silnych. Meteorolodzy ogłosili także listę imion dla tych zjawisk.

La Nina szybko zastąpi El Nino. Na Atlantyku może powstawać huragan za huraganem

La Nina szybko zastąpi El Nino. Na Atlantyku może powstawać huragan za huraganem

Źródło:
Reuters, NOAA, tvnmeteo.pl

Meksyk zmaga się z wielotygodniową falą upałów, przynoszącą rekordy temperatury. Zalegająca nad krajem masa gorącego powietrza przyczyniła się do śmierci prawie 50 osób. Kraj zmaga się także z uciążliwą suszą. W wielu miastach regularnie odcinane są dostawy wody, co doprowadziło do protestów ludności.

Prawie 50 osób zmarło pod "kopułą ciepła". Brakuje wody, ludzie wyszli na ulice

Prawie 50 osób zmarło pod "kopułą ciepła". Brakuje wody, ludzie wyszli na ulice

Źródło:
PAP, Reuters, CONAGUA

Trwa sezon burzowy. W czasie wyładowań atmosferycznych najbezpieczniej jest przebywać wewnątrz budynku. Jednak nawet jeśli zostajemy w domu, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jak przygotować się na burzę?

Ładujesz telefon w czasie burzy? Zobacz, czego lepiej nie robić

Ładujesz telefon w czasie burzy? Zobacz, czego lepiej nie robić

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Deszczowy las Borrowdale w północnej Anglii doczekał się statusu Narodowego Rezerwatu Przyrody. Ten typ ekosystemu charakteryzuje się bogatą, gęstą roślinnością i właściwie całorocznym okresem wegetacyjnym. Na dodatek lasy te są coraz rzadsze, przez co konieczna jest ich odpowiednia ochrona.

To jeden z ostatnich lasów deszczowych Anglii

To jeden z ostatnich lasów deszczowych Anglii

Źródło:
ENEX, gov.uk

Dwie grupy cykad wieloletnich zaczynają wylęgać się w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczne zjawisko ma wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy od ponad 200 lat doszło do jednoczesnego dojrzenia tych lęgów. Naukowcy i mieszkańcy spodziewają się jednego - przeraźliwie głośnych owadzich koncertów.

Biliony owadów zaczynają się wylęgać. Zrobi się przeraźliwie głośno

Biliony owadów zaczynają się wylęgać. Zrobi się przeraźliwie głośno

Źródło:
USA Today, Reuters, University of Connecticut, CNN

Na plaży w Ustce w czwartek znaleziono martwą fokę. Zgłoszenie o zwierzęciu otrzymał Błękitny Patrol WWF. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Martwa foka na plaży w Ustce

Martwa foka na plaży w Ustce

Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Poniedziałkowa burza w Gnieźnie spowodowała wiele strat, a także wywołała wiele emocji, zresztą bardzo uzasadnionych. Tego dnia podobnych komórek burzowych nad północno-zachodnią częścią kraju było więcej, jednak to właśnie wielkopolskie miasto najmocniej odczuło załamanie pogody. O tym, co stało się 20 maja w Gnieźnie, pisze dla nas synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Nad miastem zawisła "tykająca bomba", a to, co się stało, "wymknęło się kryteriom". Dlaczego Gniezno zatonęło w gradzie?

Nad miastem zawisła "tykająca bomba", a to, co się stało, "wymknęło się kryteriom". Dlaczego Gniezno zatonęło w gradzie?

Źródło:
tvnmeteo.pl

W rosyjskim Komsomolsku nad Amurem trzymany w mieszkaniu koczkodan napił się alkoholu i wydostał na ulicę. Zanim zwierzę udało się złapać, pogryzło kilka osób.

Pijany koczkodan biegał po ulicy i pogryzł pięć osób

Pijany koczkodan biegał po ulicy i pogryzł pięć osób

Źródło:
PAP, Russian Traveler, fontanka.ru

50-latek z Auckland w Nowej Zelandii został ukarany grzywną po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak skacze z łodzi do wody wprost na orki pływające w pobliżu. Działanie mężczyzny oceniono jako "celowe, szokujące i głupie".

Mężczyzna rzucił się z łodzi na orkę i jej młode. "Celowe, szokujące i głupie"

Mężczyzna rzucił się z łodzi na orkę i jej młode. "Celowe, szokujące i głupie"

Źródło:
ABC News, DOC

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych trwającej od początku maja ogromnej powodzi w stanie Rio Grande do Sul na południu Brazylii. Zginęło prawie 160 osób, niemal 90 osób jest poszukiwanych - podały władze. Utrzymujące się opady i wysoka woda doprowadziły do pojawienia się drapieżnych zwierząt na zalanych ulicach miast tego regionu.

"Jakby jeszcze było mało powodzi, to pojawiły się żakare"

"Jakby jeszcze było mało powodzi, to pojawiły się żakare"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Od trzech miesięcy odwiedzający zoo w Walencji w Hiszpanii widzą poruszające zachowanie jednej z mieszkających tam szympansic. Zwierzę o imieniu Natalia straciło młode kilka dni po narodzinach i od tego czasu nie chce się z nim rozstać.

Szympansica od trzech miesięcy nie oddaje zmarłego dziecka. Poruszające obrazy w hiszpańskim zoo

Szympansica od trzech miesięcy nie oddaje zmarłego dziecka. Poruszające obrazy w hiszpańskim zoo

Źródło:
Reuters, abc.es, The Olive Press