Pogoda na jutro - czwartek 15.08. Noc miejscami może być niespokojna

Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W nocy miejscami spodziewane są opady deszczu. Czwartek 15.08 przyniesie upał - termometry pokażą nawet 34 stopnie Celsjusza. Prognozowane są burze z ulewnym deszczem.

W nocy będzie pogodnie, tylko na zachodzie i południu kraju pojawi się więcej chmur kłębiastych. Miejscami spadnie przelotny deszcz do 5 litrów na metr kwadratowy, a w górach początkowo możliwe są burze. Na termometrach zobaczymy od 11-12 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 15 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, w burzach - silny.

Przed nocnymi burzami w kilku zachodnich województwach ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - czwartek 15.08

Zachmurzenie w czwartek okaże się kłębiaste małe i umiarkowane, na Pomorzu, zachodzie, południu i w centrum kraju wzrastające miejscami do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 5-30 l/mkw. i burzami, które możliwe będą szczególnie w godzinach wieczornych. Na termometrach zobaczymy od 28 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 32 st. C w centrum kraju, do 34 st. C w Małopolsce. Powieje południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr, podczas wyładowań atmosferycznych - silny.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl

Warunki biometeo w czwartek

Wilgotność powietrza w czwartek będzie najmniejsza na wschodzie, osiągając około 60 procent. Im dalej na zachód, tym jej wartość wzrośnie do około 80 procent. Dzień okaże się gorący i parny, a warunki biometeo - niekorzystne.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Nadchodząca noc w Warszawie zapowiada się pogodnie. Temperatura spadnie do 14 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, o północy wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Czwartek w Warszawie przyniesie słońce, a po południu więcej chmur. Termometry wskażą do 32 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie lekko spada, w południe wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na noc - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Noc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie będzie pogodna. Termometry pokażą do 14 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, o północy sięgnie 1016 hPa.

Pogoda na jutro - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zachmurzenie w czwartek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie okaże się małe, stopniowo wzrastające do dużego, po południu możliwy jest przelotny deszcz, niewykluczona jest burza. Na termometrach zobaczymy do 30 st. C. Powieje wiatr południowy, słaby i umiarkowany, w burzy - silny. Ciśnienie lekko spada, w południe dojdzie do 1015 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zapowiada się pogodna noc w Poznaniu. Temperatura minimalna osiągnie 18 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, o północy osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie w Poznaniu w czwartek okaże się małe, stopniowo wzrastające do dużego, po południu spadnie przelotny deszcz, możliwa jest burza. Termometry wskażą do 31 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr, w burzy - silny. Ciśnienie lekko spada, w południe osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie w nocy we Wrocławiu będzie umiarkowane, możliwe są opady przelotnego deszczu. Na termometrach zobaczymy do 19 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie we Wrocławiu w czwartek będzie umiarkowane, wzrastające do dużego, po południu możliwy jest przelotny deszcz, niewykluczona jest burza. Na termometrach zobaczymy do 32 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr, w burzy - silny. Ciśnienie lekko spada, w południe dojdzie do 999 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie w nocy w Krakowie okaże się umiarkowane, możliwy jest przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy minimalnie 16 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, o północy sięgnie 988 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie w Krakowie w czwartek okaże się umiarkowane, wzrastające do dużego, po południu może wystąpić przelotny deszcz, możliwa jest burza. Na termometrach zobaczymy do 34 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr, w burzy - silny. Ciśnienie lekko spada, w południe sięgnie 987 hPa.

Warunki drogowe w czwartek
Warunki drogowe w czwartektvnmeteo.pl

Autorka/Autor:dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Pogoda w najbliższych dniach w Polsce nie będzie pogarszać sytuacji hydrologicznej w kraju. Nadal jednak sytuacja na rzekach na południu i południowym zachodzie kraju pozostaje niebezpieczna. Jak przekazał na antenie TVN24 rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, przemieszczająca się po Odrze wypłaszczona fala kulminacyjna może stwarzać zagrożenie dla szczelności wałów przeciwpowodziowych.

Wypłaszczona fala na Odrze. "To nie jest dobra informacja"

Wypłaszczona fala na Odrze. "To nie jest dobra informacja"

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Sytuacja hydrologiczna wciąż jest bardzo trudna, na wielu stacjach przekroczone są stany alarmowe i ostrzegawcze. Wielu z niepokojem patrzy na Odrę. Kiedy fala wezbraniowa na tej rzece dotrze do Wrocławia?

Fala wezbraniowa "jest mocno rozciągnięta". Kiedy dotrze do Wrocławia

Fala wezbraniowa "jest mocno rozciągnięta". Kiedy dotrze do Wrocławia

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW, PAP

Poziom wody w rzekach na południu i południowym zachodzie Polski pozostaje wciąż wysoki. Najtrudniejsza sytuacja występuje w województwie dolnośląskim, gdzie najwięcej stanów alarmowych jest przekroczonych na Odrze i Nysie Kłodzkiej. Obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne IMGW najwyższego stopnia.

Trudna sytuacja na rzekach. Tu są przekroczone stany alarmowe

Trudna sytuacja na rzekach. Tu są przekroczone stany alarmowe

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, PAP

Pogoda na jutro, czyli na środę 18.09. W nocy pojawią się w części kraju silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność. W dzień dopisze pogodna i słoneczna aura. Termometry pokażą maksymalnie 26 stopni Celsjusza.

Pogoda na jutro - środa, 18.09. Mglista noc w części kraju, w dzień do 26 stopni

Pogoda na jutro - środa, 18.09. Mglista noc w części kraju, w dzień do 26 stopni

Źródło:
tvnmeteo.pl

Ogień szaleje w Portugalii. Co najmniej siedem osób zginęło w trawiących kraj od niedzieli pożarach lasów i nieużytków rolnych. Wśród zabitych jest trzech strażaków.

Ponad pięć tysięcy strażaków walczy z pożarami

Ponad pięć tysięcy strażaków walczy z pożarami

Źródło:
PAP, Reuters

Tej nocy i jutro o poranku w części kraju widzialność może być ograniczona nawet do 100 metrów. IMGW prognozuje wystąpienie gęstych mgieł. Sprawdź, gdzie należy uważać.

Gęste mgły ograniczą widzialność. IMGW ostrzega

Gęste mgły ograniczą widzialność. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Po wielu ulewnych dniach nastanie spokój w pogodzie. Aurę w Polsce kształtował będzie rozległy, stabilny wyż, do kraju napłynie ciepłe powietrze. W weekend termometry pokażą miejscami 23 stopnie.

Wyż Serkan przejmie stery w pogodzie

Wyż Serkan przejmie stery w pogodzie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Wtorek to kolejny dzień zmagań służb i mieszkańców ze skutkami powodzi. Część dróg w województwie lubuskim została zamknięta z powodu zalania wodą – poinformował urząd wojewódzki. W Szprotawie woda przelała się przez mosty.

Powódź w Polsce. Część dróg w Lubuskiem zamknięta, woda przelała się przez mosty w Szprotawie

Powódź w Polsce. Część dróg w Lubuskiem zamknięta, woda przelała się przez mosty w Szprotawie

Źródło:
tvn24.pl, TVN24., PAP

Już pięć osób zginęło w wyniku powodzi w Dolnej Austrii. Kolejną ofiarą jest 81-letnia kobieta. Tam, gdzie woda ustępuje, rozpoczyna się szacowanie strat. Wiele miejscowości pozostaje jednak nadal odciętych od świata.

Kolejna ofiara śmiertelna powodzi. Wiele miejscowości odciętych od świata

Kolejna ofiara śmiertelna powodzi. Wiele miejscowości odciętych od świata

Źródło:
PAP, Reuters

Dziś w nocy będziemy mogli obejrzeć częściowe zaćmienie Księżyca. Zjawisko zbiega się z tzw. superpełnią, kiedy nasz naturalny satelita wydaje się być większy niż zwykle. Do obserwacji nocnego spektaklu nie będziemy potrzebowali specjalnych przyrządów.

Dzisiejszej nocy czekają nas superpełnia i częściowe zaćmienie Księżyca

Dzisiejszej nocy czekają nas superpełnia i częściowe zaćmienie Księżyca

Źródło:
PAP, "Z głową w gwiazdach", National Geographic

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało instrukcję, jak należy zachować się, gdy utkniemy w domu w trakcie powodzi. Nasze życie mogą nam uratować konkretne gesty i kolory, które pomogą przekazać cenne informacje ratownikom.

Jak wezwać pomoc w trakcie powodzi

Jak wezwać pomoc w trakcie powodzi

Źródło:
MSWiA, TVN24

Przez Bratysławę przechodzi fala wezbraniowa na Dunaju. Woda w nocy z poniedziałku na wtorek sięgnęła 9 metrów i 70 centymetrów, po czym zaczęła opadać. Służby meteorologiczne uspokoiły, że nie ma niebezpieczeństwa dla słowackiej stolicy.

Szczyt fali dotarł do Bratysławy

Szczyt fali dotarł do Bratysławy

Źródło:
PAP, Reuters

Część czeskiej Ostrawy została zalana po tym, jak w poniedziałek doszło do uszkodzenia wału przeciwpowodziowego u zbiegu Odry i Opawy. Późnym wieczorem udało się ograniczyć wypływ wody. Na wniosek minister obrony Jany Czernochovej rząd zdecydował o wykorzystaniu dwóch tysięcy żołnierzy w pomocy przy likwidacji skutków powodzi w kraju. Marszałek województwa morawsko-śląskiego Josef Bielica poinformował o odnalezieniu trzech ofiar śmiertelnych kataklizmu.

Zalało część Ostrawy. Wody na dwa metry

Zalało część Ostrawy. Wody na dwa metry

Źródło:
PAP

Marszałek województwa morawsko-śląskiego Josef Bielica poinformował o odnalezieniu trzech ofiar śmiertelnych powodzi. Siódmą ofiarę śmiertelną potwierdziły rumuńskie służby ratunkowe. Kolejne dwie osoby zginęły w Austrii w związku z trwającą tam powodzią – w Dolnej Austrii sytuacja powodziowa nadal jest krytyczna.

Stan alarmowy w Rumunii, na Węgrzech sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę

Stan alarmowy w Rumunii, na Węgrzech sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę

Źródło:
PAP

Sytuacja powodziowa w części południowo-zachodniej Polski jest bardzo trudna. Giną ludzie, woda zalewa miasta i domy. Zarządzono wiele ewakuacji. Ekohydrolożka Iwona Wagner próbowała na antenie TVN24 odpowiedzieć na pytanie, co doprowadziło do tak tragicznych skutków tego kataklizmu.

"Może to dramatyczne wydarzenie w końcu pozwoli nam wyjść z iluzji"

"Może to dramatyczne wydarzenie w końcu pozwoli nam wyjść z iluzji"

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Alert RCB. W części południowo-zachodniej Polski zagrożeniem dla ludzi i zwierząt może być kontakt z wodą powodziową. Eksperci Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wysłali SMS-owy alert do odbiorców sieci komórkowych na terenie trzech województw.

"Wyrzuć bez względu na stan opakowania"

"Wyrzuć bez względu na stan opakowania"

Źródło:
RCB, PAP

Dzięki eksperymentalnemu projektowi współprowadzonemu przez IMGW-PIB możemy zobaczyć zasięg zalanych terenów na mapach. Potężne rozlewiska widać koło Prudnika, w Kotlinie Kłodzkiej i w okolicach zbiornika Racibórz Dolny. Natomiast najnowsze dane, z 16 września z godziny 14, pokazują m.in. rozlewiska rzeki Bóbr w okolicach Pilchowic, Wlenia, Lwówka Śląskiego.

Powódź 2024 na mapach. "Pochodzą z satelitów radarowych obserwujących Ziemię"

Powódź 2024 na mapach. "Pochodzą z satelitów radarowych obserwujących Ziemię"

Źródło:
tvn24.pl

Co przyniesie pogoda w nadchodzącym czasie? Możemy spodziewać się fali bardzo ciepłego powietrza. Sprawdź, co czeka nas w drugiej połowie września w najnowszej prognozie temperatury na 16 dni, przygotowanej przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: niż Boris zanika, wkrótce połączą się ze sobą dwa wyże

Pogoda na 16 dni: niż Boris zanika, wkrótce połączą się ze sobą dwa wyże

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda w Polsce w niedzielę była dynamiczna. W Wielkopolsce odnotowano dwie trąby powietrzne. Zjawiska można zaobserwować na nagraniach.

Trąby powietrzne w Wielkopolsce

Trąby powietrzne w Wielkopolsce

Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24, PAP

Po burzach z silnymi opadami deszczu w południowo-wschodnich regionach Niemiec pojawiły się niewielkie powodzie. Według lokalnych mediów sytuacja na zalanych terenach jest opanowana. Prognozy wskazują na kolejne fale intensywnego deszczu, dlatego władze Bawarii i Saksonii przygotowują się do wezbrań na rzekach.

W Niemczech też wezbrały rzeki. Ostrzeżenia przed intensywnym deszczem

W Niemczech też wezbrały rzeki. Ostrzeżenia przed intensywnym deszczem

Źródło:
DW, PAP, Tageschau, DWD

Deszcz w Polsce pada i nie przestanie padać przez kilkadziesiąt najbliższych godzin. Na wielu stacjach hydrologicznych polskich rzek przekroczone są stany alarmowe. W opolskim Jarnołtówku pobita została suma dobowa opadów z 1997 roku - w ciągu 24 godzin spadło tam ponad 161 litrów wody na metr kwadratowy.

Ekstremalne opady. Tutaj został pobity rekord z 1997 roku

Ekstremalne opady. Tutaj został pobity rekord z 1997 roku

Źródło:
IMGW, PAP

Gwałtowne opady deszczu w krótkim czasie mogą doprowadzić do powodzi błyskawicznych. Szczególnie zagrożone nimi są tereny miejskie, w których nie ma zapewnionego odpowiedniego odpływu wody. Jak wygląda powódź błyskawiczna, jak powstaje i jak sobie radzić z jej konsekwencjami? Wyjaśniamy.

Grożą nam powodzie błyskawiczne. Co to jest i jak zachować się w razie niebezpieczeństwa

Grożą nam powodzie błyskawiczne. Co to jest i jak zachować się w razie niebezpieczeństwa

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Trąba powietrzna przeszła w sobotę w powiecie radomskim na Mazowszu. Ponad 20 dachów budynków mieszalnych i gospodarczych zostało uszkodzonych. Silny wiatr zerwał dachy także w powiecie kozienickim.

Trąba powietrzna nieopodal Radomia. "Dachy zerwane częściowo lub całkowicie"

Trąba powietrzna nieopodal Radomia. "Dachy zerwane częściowo lub całkowicie"

Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP

Nad Polskę nadciągają ogromne opady deszczu. Województwa położone na południu i południowym zachodzie kraju są zagrożone powodziami. Jak przygotować się na tak niebezpieczne warunki pogodowe?

Jak przygotować się na powódź

Jak przygotować się na powódź

Źródło:
tvnmeteo.pl, RCB

W czwartek na Śnieżce pojawiły się opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Poinformował o nich Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). W Karkonoszach panują bardzo niekorzystne warunki dla turystów. Zimowe opady spodziewane są także w Tatrach.

Na Śnieżce spadł pierwszy śnieg

Na Śnieżce spadł pierwszy śnieg

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, IMGW

Lato wielkimi krokami zbliża się do końca. Czego spodziewać się w pogodzie jesienią i jaki będzie początek zimy 2024/2025? Grudzień i styczeń to mogą być mokre miesiące - wynika ze wstępnej, długoterminowej prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Co czeka nas jesienią i jak zacznie się zima? Prognoza IMGW

Co czeka nas jesienią i jak zacznie się zima? Prognoza IMGW

Źródło:
IMGW

Ostatnie tygodnie lata oraz wczesna jesień sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W wielu regionach Polski właśnie wtedy pejzaże mienią się niesamowitymi barwami, a temperatury sprzyjają uprawianiu przeróżnych sportowych aktywności. Jeśli zastanawiasz się gdzie w ciekawy sposób, bez chwili nudy spędzić przyjemnie sobotę lub niedzielę mamy idealną propozycję. Zapraszamy do lektury! 

Szukasz pomysłu na rodzinny weekend? Spędź go aktywnie! 

Szukasz pomysłu na rodzinny weekend? Spędź go aktywnie! 

Źródło:
Nowa Osada