"Mnóstwo pracy", "wymagający dyżur". Ślizgawica w Polsce dała o sobie znać w szpitalach

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl, tvnmeteo.pl, TVN24
Ślisko, łatwo o upadek. Dr Łukasz Litwa o sytuacji w Krakowie
Ślisko, łatwo o upadek. Dr Łukasz Litwa o sytuacji w KrakowieTVN24
wideo 2/5
Dr Łukasz Litwa o sytuacji w KrakowieTVN24

W wyniku ślizgawicy w Polsce lekarze na oddziałach ratunkowych we wtorek mieli więcej pracy. Od poniedziałkowego wieczoru oddziały ortopedyczne w wielu regionach przeżywają oblężenie, a ratownicy medyczni mają ręce pełne roboty. Lekarze przestrzegali, by zachować szczególną ostrożność, ponieważ upadki na lodzie mogą skończyć się tragicznie.

W poniedziałek i wtorek przez Polskę z zachodu na wschód przechodziła strefa opadów marznących, przynosząca ze sobą "szklankę" na jezdniach i chodnikach. We wtorek szczególnie trudna sytuacja panowała na północnym wschodzie kraju, w tym w Białymstoku, gdzie w godzinach porannych konieczne było wstrzymanie ruchu autobusowego ze względu na bezpieczeństwo pasażerów.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek w Warszawie, gdzie 38-latek przewrócił się na oblodzonym chodniku. Mężczyzna zmarł na miejscu, prawdopodobnie w wyniku uderzenia głową w chodnik.

Gołoledź w Warszawie Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Połowa przyjętych to pacjenci ze złamaniami

Jak opowiadał w rozmowie z TVN24 Łukasz Litwa, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie, w poniedziałek pacjenci ze złamaniami wynikającymi z upadków stanowili około połowę wszystkich przyjętych.

- Najbardziej narażone [na urazy - przyp. red.] są osoby starsze, ale osoby młodsze i osoby w wieku dojrzałym również - wyjaśnił. Lekarz zaapelował także o rozsądne wzywanie karetek w przypadku odniesienia urazu, który nie uniemożliwia nam samodzielnego zgłoszenia się do szpitala.

Ślisko, łatwo o upadek. Dr Łukasz Litwa o sytuacji w Krakowie
Dr Łukasz Litwa o sytuacji w KrakowieTVN24

Ślisko na chodnikach w Kielcach

We wtorek rano w wielu miejscach na drogach i chodnikach Ziemi Świętokrzyskiej powstała warstwa lodu. Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zwrócił uwagę, że deszcz w połączeniu z temperaturami oscylującymi około zera tworzy niezwykle niebezpieczne warunki. - Dziś rano na świętokrzyskich drogach doszło do 20 kolizji. Na szczęście niegroźnych. Na drodze nie podejmujmy gwałtownych manewrów, pamiętajmy, aby prędkość była dostosowana do warunków - zaznaczył funkcjonariusz. O ostrożność proszeni są również piesi. Osoby starsze, jeśli to jest możliwe, nie powinny wychodzić z domów.

- Ortopeda dyżurujący w szpitalnym oddziale ratunkowym od rana przyjął dziesięcioro pacjentów, kolejne osoby się zgłaszają. Dominują urazy kończyn - złamania nadgarstków, uszkodzone łokcie i ogólne potłuczenia. Spodziewamy się, że pacjentów z godziny na godzinę będzie przybywać - powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Anna Mazur-Kałuża.

W Toruniu lekarze pracują w pocie czoła

Śliskie chodniki i drogi sprawiły, że toruńskie pogotowie pracowało we wtorek szczególnie intensywnie. W ostatnich godzinach zanotowano kilkadziesiąt wyjazdów karetek pogotowia do osób z urazami - poinformował we wtorek przed południem rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek.

- Normalnie w ciągu dnia jest ich kilka - powiedział rzecznik. Dodał, że na Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjęto 20 osób z urazami, a 10 z nich wymagało hospitalizacji. Sytuacja jest szczególnie trudna, ponieważ szpitalny oddział ratunkowy przenoszony jest właśnie ze starego budynku do nowego. SOR w wojewódzkim szpitalu ma być czynny w nowym miejscu od jutra.

Na Warmii i Mazurach nie można było dodzwonić się do przychodni

We wtorek dużo pracy mieli też ratownicy medyczni w województwie warmińsko-mazurskim. Poradnie ortopedyczne w całym regionie były wypełnione pacjentami. W Olsztynie, aby dodzwonić się do rejestracji w przychodni, gdzie pracuje ortopeda trzeba było przed południem czekać na połączenie kilkadziesiąt minut. Najtrudniejsza sytuacja pogodowa panowała na Mazurach, gdzie temperatura oscylowała wokół zera i padał deszcz.

- Od rana karetki wzywano 134 razy. Pogotowie ratunkowe wyjeżdżało do 55 urazów ortopedycznych. Wczoraj w analogicznym okresie czasu tego typu zgłoszeń było 10 - przekazał we wtorek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Trudna sytuacja panuje nie tylko na Warmii i Mazurach, Małopolsce. Na Mazowszu od rana na żadnej spośród stacji wyczekiwania pogotowia ratunkowego nie ma ani jednego wolnego ambulansu. Szpitale w stolicy przyjmowały pacjentów ze złamaniami i zwichnięciami.

>>> Sprawdź także: "Żaden członek zespołu ratownictwa medycznego od rana nie miał ani minuty przerwy"

Białystok. Utrudnienia komunikacyjne, ślisko
Białystok. Utrudnienia komunikacyjne, śliskoTVN24

Poniedziałkowa gołoledź w Szczecinie

Od poniedziałkowego popołudnia do wtorku rano zachodniopomorscy ratownicy medyczni przeprowadzili prawie 150 interwencji dotyczących urazów po upadku na oblodzonych nawierzchniach. - Najgorzej sytuacja wyglądała w poniedziałek w godzinach między godziną 13.00 a 18.00. Interwencji było bardzo dużo aż do wtorkowego poranka - przekazała we wtorek rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel. Jak dodała, ze względu na bardzo dużą liczbę pacjentów w poniedziałek po południu czas oczekiwania na zespoły ratownictwa medycznego był wydłużony. - Pracy było naprawdę mnóstwo, był to bardzo wymagający dyżur. Sami dyspozytorzy i ratownicy medyczni przyznają, że wyglądał podobnie jak w noc sylwestrową, która jest zawsze najbardziej pracowitym czasem w ciągu całego roku - podkreśliła rzeczniczka pogotowia.

Wiele przypadków w Poznaniu

W poniedziałek wieczorem opady marznącego deszczu oblodziły również ulice, chodniki i przystanki w Poznaniu. Rzecznik Szpitala Miejskiego im. Strusia Tomasz Dolata poinformował, że od poniedziałkowego wieczora szpitalny oddział ratunkowy przyjął około 50 osób, które doznały urazu w wyniku poślizgnięcia się na chodniku, podjeździe lub przystanku autobusowym czy tramwajowym. - Ofiary warunków pogodowych, które trafiły na nasz SOR, to osoby ze złamanymi rękami i nogami, ze stłuczeniami bioder i barków. Wśród pacjentów dominują osoby starsze - powiedział Dolata. Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu Robert Judek poinformował, że minionej doby w Poznaniu i powiecie poznańskim pracowało 26 zespołów ratownictwa medycznego, które wyjechały do ponad 270 interwencji. Około 60 z nich dotyczyło urazów wywołanych warunkami pogodowymi. Judek podkreślił że ponad 30 przypadków to były wyjazdy do osób poszkodowanych na ulicach i chodnikach. Sporo osób, które doznało urazu, wracało o własnych siłach do domów i dopiero stamtąd ruszało do placówek medycznych po pomoc.

Tomasz Zubilewicz o pogodzie w Polsce
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w PolsceTVN24

Autorka/Autor:as/dd

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl, tvnmeteo.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

W poniedziałek rano w części Polski padał śnieg, a zdjęcia i nagrania dokumentujące pogodę otrzymaliśmy na Kontakt24. Jak wynika z prognoz, w kolejnych dniach powinniśmy przygotować się na bardziej obfite zimowe opady.

Tu spadł śnieg. I idzie go więcej

Tu spadł śnieg. I idzie go więcej

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

W najbliższych dniach pogoda będzie nie tylko nieprzyjemna, lecz także niebezpieczna. Spodziewamy się porywistego wiatru, który nadciągnie nad Polskę za sprawą głębokiego niżu Quiteria, opadów - również śniegu - oraz silnego ochłodzenia.

Poza groźnymi zjawiskami czeka nas odczuwalne ochłodzenie. Mróz chwyci za dnia

Poza groźnymi zjawiskami czeka nas odczuwalne ochłodzenie. Mróz chwyci za dnia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Blisko 20 procent przypadków zachorowania na dengę, chorobę przenoszoną przez komary, można przypisać zmianom klimatycznym - wynika z najnowszej analizy naukowców. Jeśli nie zostaną podjęte działania mające powstrzymać globalne ocieplenie, liczba zachorowań przypisana kryzysowi klimatycznemu do 2050 roku może wzrosnąć nawet do 60 procent.

"Denga nadchodzi". Przegrzanie Ziemi tylko pogarsza sytuację

"Denga nadchodzi". Przegrzanie Ziemi tylko pogarsza sytuację

Źródło:
LiveScience, AFP

IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników. W części kraju w nocy i nad ranem we wtorek powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Obowiązują także ostrzeżenia przed silnym wiatrem i sztormem na Bałtyku.

Lód na drogach i sztorm na Bałtyku. Ostrzeżenia IMGW

Lód na drogach i sztorm na Bałtyku. Ostrzeżenia IMGW

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Nowe Delhi walczy z duszącymi miasto zanieczyszczeniami powietrza. Dają się one we znaki także zwierzętom z lokalnego ogrodu zoologicznego. Aby im ulżyć, władze postanowiły skorzystać z pewnej prostej metody.

Smog w zoo. Trzeba było ruszyć na pomoc zwierzętom

Smog w zoo. Trzeba było ruszyć na pomoc zwierzętom

Źródło:
Reuters, Times of India

Arktyczne zimno z północy dotrze do nas w dwóch falach. Jaka pogoda będzie w drugiej połowie listopada i na początku grudnia? Sprawdź długoterminową prognozę na 16 dni, przygotowaną przez przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: zima zrobi pierwszy krok w stronę Polski

Pogoda na 16 dni: zima zrobi pierwszy krok w stronę Polski

Źródło:
tvnmeteo.pl

Supertajfun Man-yi przeszedł nad Filipinami. Żywioł uderzył w ląd dwukrotnie, za każdym razem przynosząc niszczycielskie porywy wiatru i obfite opady. Pod wodą znalazły się całe miejscowości. Sytuację pogarsza fakt, że część dotkniętych regionów wciąż nie zakończyła sprzątania po poprzednich burzach.

Dwa uderzenia supertajfunu. "Wiatr był bardzo silny i upiornie wył"

Dwa uderzenia supertajfunu. "Wiatr był bardzo silny i upiornie wył"

Źródło:
Reuters, Rappler, CNN, tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś. W poniedziałek 18.11 na północy kraju spadnie deszcz ze śniegiem, śnieg, a w niektórych miejscach może również zagrzmieć. Na południu i wschodzie będzie deszczowo. Wiatr mocno się rozpędzi.

Pogoda na dziś - poniedziałek 18.11. Opady niemal wszędzie, a do tego porywisty wiatr

Pogoda na dziś - poniedziałek 18.11. Opady niemal wszędzie, a do tego porywisty wiatr

Źródło:
tvnmeteo.pl

Nadchodzi załamanie pogody. W najbliższym tygodniu przez Polskę przetoczą się fronty atmosferyczne z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a także samego śniegu. W południowo-wschodnich regionach będzie sypać obficie. Spodziewamy się też bardzo porywistego wiatru, a nawet burz.

Śnieżyce, burze i wichury. "Sytuacja będzie poważna"

Śnieżyce, burze i wichury. "Sytuacja będzie poważna"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Starship od firmy SpaceX, największa rakieta na świecie, ponownie wyruszy w przestrzeń pozaziemską. Lot orbitalny zaplanowano na wtorek. To szósty test systemu, który został zaprojektowany do transportu dużych ładunków na orbitę, a w przyszłości może pomóc nam także w kolonizacji Księżyca czy Marsa.

Największa rakieta świata znów wzbije się w przestrzeń kosmiczną

Największa rakieta świata znów wzbije się w przestrzeń kosmiczną

Źródło:
PAP, SpaceX

Duży pożar w kalifornijskim hrabstwie Ventura na początku listopada strawił kilka tysięcy hektarów i wiele budynków. O ogromnych stratach mówią rolnicy. Wskutek żywiołu spłonęły miliony pszczół.

Szalał pożar, spłonęły miliony pszczół

Szalał pożar, spłonęły miliony pszczół

Źródło:
ABC7

Toprowcy w nocy z soboty na niedzielę sprowadzili z Rysów trójkę turystów, którzy schodząc utknęli na tak zwanej Grzędzie na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza. Ratownicy ostrzegają, że warunki w wysokich partiach Tatr są trudne, zalega warstwa świeżego śniegu i występują oblodzenia.

Nocna akcja ratunkowa na Rysach

Nocna akcja ratunkowa na Rysach

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Naukowcy przedstawili pierwsze szczegółowe wyniki badań próbek z niewidocznej strony Księżyca dostarczonych przez chińską sondę Chang'e 6. Analiza ich składu wskazała, że między trzema a czterema miliardami lat temu trwała tam aktywność wulkaniczna. To kluczowe informacje dla zrozumienia wyraźnych różnic między półkulami Srebrnego Globu.

Co się dzieje na niewidocznej stronie Księżyca? Zbadano pierwsze próbki

Co się dzieje na niewidocznej stronie Księżyca? Zbadano pierwsze próbki

Źródło:
PAP, CNN, tvnmeteo.pl

Bangladesz walczy z najgorszą od lat epidemią dengi. W tym roku z powodu choroby zmarło ponad 400 osób. Wysoka temperatura i dłuższy sezon monsunowy powodują wzrost liczby infekcji, przez co szpitale borykają się z trudnościami, szczególnie na obszarach miejskich.

Najgorsza epidemia dengi od lat

Najgorsza epidemia dengi od lat

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Burza tropikalna Sara spowodowała w sobotę rozległe powodzie i zniszczenia infrastruktury w Hondurasie. Wielu mieszkańców w północnej części kraju zostało odciętych od świata. Zginęła jedna osoba, a kilkadziesiąt tysięcy odczuło skutki gwałtownej pogody.

"Usłyszałam ogromny hałas. Wyjrzałam za okno i zobaczyłam, że most runął"

"Usłyszałam ogromny hałas. Wyjrzałam za okno i zobaczyłam, że most runął"

Źródło:
Reuters, NHC

W ciągu ostatnich kilku tygodni u wybrzeży Morza Kaspijskiego, największego jeziora na świecie, na południowym zachodzie Kazachstanu znaleziono ponad tysiąc martwych fok kaspijskich. Nie wiadomo dokładnie, co mogło być przyczyną śmierci zwierząt. Władze prowadzą badania.

Masowa śmierć fok u wybrzeży największego jeziora świata

Masowa śmierć fok u wybrzeży największego jeziora świata

Źródło:
PAP, kt.kz, azathabar.com, lada.kz

Jadąc do pracy, Reporter24 ze śląskiej Żernicy miał okazję podziwiać zwierzę, które niewielu z nas spotyka na swojej drodze. Pan Patryk trafił na białego daniela, który biegł wzdłuż jezdni.

"Początkowo myślałem, że to koń albo duży pies". Niezwykłe spotkanie Reportera24

"Początkowo myślałem, że to koń albo duży pies". Niezwykłe spotkanie Reportera24

Źródło:
Kontkt24

Kilkaset dróg i ulic w portugalskim regionie Algarve zostało zalanych po przejściu fali intensywnych opadów deszczu. Podtopienia wystąpiły też w popularnych wśród turystów kurortach Albufeira oraz Monte Gordo, gdzie potwierdzono liczne przypadki zalania domów, piwnic oraz garaży.

Ulewy w Portugalii. Woda zalała popularny wśród turystów region

Ulewy w Portugalii. Woda zalała popularny wśród turystów region

Źródło:
PAP, IPMA, Portugal Resident

W ubiegłą noc na niebie górował tzw. Księżyc Bobrów. Była to zarazem ostatnia superpełnia w tym roku, czyli sytuacja, kiedy nasz naturalny satelita wydaje się być większy i jaśniejszy niż zwykle. Na Kontakt24 otrzymaliśmy niezwykłe zdjęcia Srebrnego Globu. To jednak nie koniec wyjątkowych wydarzeń. W ten weekend czeka nas także noc spadających gwiazd.

Ostatnia superpełnia w tym roku. Zdjęcia

Ostatnia superpełnia w tym roku. Zdjęcia

Źródło:
Kontakt24, CNN

- Szkolenie zaczyna przyspieszać, będzie go coraz więcej, coraz bardziej szczegółowe, aż do samej misji. Przez ostatnie trzy miesiące trenowaliśmy różne scenariusze awaryjne - mówił w rozmowie z TVN24 BiS Sławosz Uznański. Polak w przyszłym roku poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Zbliża się lot Polaka w kosmos. "Trenowaliśmy, jak poradzić sobie z pożarem"

Zbliża się lot Polaka w kosmos. "Trenowaliśmy, jak poradzić sobie z pożarem"

Źródło:
TVN24 BiS, tvnmeteo.pl

Badania dziury ozonowej nad Antarktydą wykazały, że jej tegoroczny rozmiar był siódmym najmniejszym od 1992 roku, kiedy zaczął obowiązywać Protokół montrealski. Naukowcy mówią o pozytywnym działaniu podjętych w ostatnich latach środków naprawczych i szacują, kiedy może nastąpić całkowita jej regeneracja.

Dziura ozonowa najmniejsza od lat. Naukowcy szacują, kiedy się "zagoi"

Dziura ozonowa najmniejsza od lat. Naukowcy szacują, kiedy się "zagoi"

Źródło:
NOAA

28-letni obywatel Korei Południowej został zatrzymany przez służby lotniska w stolicy Peru. Mężczyzna próbował przejść przez kontrolę bezpieczeństwa z ponad 400 żywymi pająkami i wijami ukrytymi pod ubraniem, by polecieć do Korei Południowej. Jak przekazały służby, wszystkie należały do niebezpiecznych i silnie jadowitych gatunków.

Pod ubraniem miał kilkaset jadowitych pająków i wijów. 28-latek zatrzymany na lotnisku

Pod ubraniem miał kilkaset jadowitych pająków i wijów. 28-latek zatrzymany na lotnisku

Źródło:
Reuters

Kiedy Aaron Ricks, mieszkaniec Scottsdale w amerykańskim stanie Arizona, zrobił sobie przerwę na lunch w środę 13 listopada, zauważył, że coś zwisa z okolic silnika jego samochodu. Był to wąż, który prawdopodobnie był czyimś zwierzęciem domowym.

"Myślałem, że to torba na zakupy". Pasażer na gapę zszokował mężczyznę

"Myślałem, że to torba na zakupy". Pasażer na gapę zszokował mężczyznę

Źródło:
FOX10, CNN

Smog drastycznie ograniczył widoczność w północno-zachodnich Indiach, zasłaniając między innymi widok na mauzoleum Tadź Mahal w Agrze i powodując opóźnienia lotów. Ponadto sprawił, że do lekarzy zgłasza się coraz więcej osób mających problemy z drogami oddechowymi. W Nowym Delhi zamknięto szkoły do odwołania, lekcje będą odbywać się zdalnie.

"We wszystkich szkołach zajęcia będą się odbywały w trybie zdalnym do odwołania"

"We wszystkich szkołach zajęcia będą się odbywały w trybie zdalnym do odwołania"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters, IndiaToday, BBC

Sytuacja pogodowa w Maladze powoli stabilizuje się. Dzień wcześniej te regiony Hiszpanii nawiedziły ulewy. Trwa akcja sprzątania ulic, które znalazły się pod wodą, a szkoły od piątku mają wznowić lekcje. Policja pokazała nagrania z ulic zalanego miasta. Minionej nocy cztery tysiące osób spędziło noc poza domem po ewakuacji.

Zalane ulice i pola. Pokazali zniszczenia po ulewach

Zalane ulice i pola. Pokazali zniszczenia po ulewach

Aktualizacja:
Źródło:
El Mundo, El Pais, tvnmeteo.pl, TVE

Niektórzy mieszkańcy naszego kraju 11 listopada mogli zobaczyć na niebie białą smugę, a inni usłyszeli głośny huk. Nad Polską pojawił się bolid, czyli bardzo jasny meteor. Trwa sprawdzanie, czy fragmenty kosmicznej skały mogły spaść na Ziemię.

Obiekt z kosmosu nad Polską. Uległ trzem fragmentacjom, kawałki mogły spaść na Ziemię

Obiekt z kosmosu nad Polską. Uległ trzem fragmentacjom, kawałki mogły spaść na Ziemię

Źródło:
skytinel.com

U wybrzeży Wysp Salomona na Pacyfiku znaleziono największy koralowiec na świecie - twierdzą badacze z ekspedycji National Geographic Society’s Pristine Seas. Zdaniem odkrywców, liczy on sobie co najmniej 300 lat i jest w doskonałej kondycji.

Na Pacyfiku odkryto megakoralowiec

Na Pacyfiku odkryto megakoralowiec

Źródło:
PAP, BBC

Małżeństwo z Australii przeżyło niemałe zdziwienie po powrocie do domu z pracy. Pod ich nieobecność w sypialni rozgościła się koala. Zwierzęcia nie dało się łatwo przegonić.

Wrócili do domu, w sypialni zastali koalę. "Byłam tak zszokowana, że zapomniałam angielskiego"

Wrócili do domu, w sypialni zastali koalę. "Byłam tak zszokowana, że zapomniałam angielskiego"

Źródło:
CNN, abc.net.au

W Azerbejdżanie trwa 29. szczyt klimatyczny COP29. Naukowcy z organizacji Global Carbon Project w zaprezentowanym tam raporcie alarmują, że ilość wyemitowanego dwutlenku węgla pochodzącego z paliw kopalnych w 2024 roku ma być rekordowa.

Do atmosfery trafi rekordowa ilość CO2 ze spalania paliw kopalnych

Do atmosfery trafi rekordowa ilość CO2 ze spalania paliw kopalnych

Źródło:
PAP

U wybrzeży Norwegii pięć lat temu pojawił się Hvaldimir - białucha arktyczna podejrzewana o bycie rosyjskim szpiegiem. Jak pisze portal BBC, powołując się na ekspertkę zajmującą się tym gatunkiem ssaków, zwierzę mogło być wytrenowane do ochrony bazy morskiej na kole podbiegunowym.

Hvaldimir nie był rosyjskim szpiegiem? Ekspertka o nowej teorii

Hvaldimir nie był rosyjskim szpiegiem? Ekspertka o nowej teorii

Źródło:
PAP, BBC

Kilka międzynarodowych linii lotniczych wstrzymało loty na popularną wśród turystów wyspę Bali. Powodem jest utrzymująca się w powietrzu chmura pyłu po wybuchu wulkanu Lewotobi Laki Laki, znajdującego się na oddalonej o kilkaset kilometrów wyspie Flores w Indonezji. Pomimo że erupcja miała miejsce na początku listopada, z krateru nadal wydobywa się popiół i lawa.

Linie lotnicze odwołują loty na Bali. "Bezpieczeństwo jest priorytetem"

Linie lotnicze odwołują loty na Bali. "Bezpieczeństwo jest priorytetem"

Źródło:
Reuters, PAP, The Guardian