Zachodniopomorskie. Śnieg sparaliżował drogi. W Koszalinie samochody stały w 2,5-kilometrowym korku

Autor:
ps/kab
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl
Koszalin. Sparaliżowane drogi po opadach śniegu
Koszalin. Sparaliżowane drogi po opadach śnieguWypadki i pożary w zachodniopomorskim
wideo 2/6
Wypadki i pożary w zachodniopomorskimKoszalin. Sparaliżowane drogi po opadach śniegu

Obfite opady śniegu sparaliżowały drogi w województwie zachodniopomorskim. W środę wieczorem w Koszalinie utworzył się 2,5-kilometrowy korek. Drogę zablokowały trzy ciężarówki, które z powodu zalegającego na jezdni śniegu, nie były w stanie jechać pod górkę.

Na północy kraju obficie sypnęło śniegiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że do godziny 7 w czwartek w Koszalinie spadło 11 centymetrów śniegu. To miejsce z największą pokrywą śnieżną w Polsce zaraz po górach.

Ciężarówki zablokowały drogę w Koszalinie

W wyniku trudnych warunków pogodowych doszło do paraliżu na jezdniach. W środę wieczorem drogę S6 prowadzącą z Sianowa do Koszalina zablokowały trzy samochody ciężarowe. Zalegający na jezdni śnieg spowodował, że samochody nie były w stanie podjechać pod wzniesienie. Na ulicy Gdańskiej w Koszalinie utworzył się niemal 2,5 kilometrowy korek.

Ze względu na obfite opady ciężarówki poruszały się z niską prędkością. Przez pewien czas nie dało się ich wyminąć. Dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie poinformował, że droga jest już przejezdna.

W czwartek rano na drogi krajowe wyjechało 897 pojazdów do zimowego utrzymania.

Ciężarówki nie mogły podjechać pod górkę na ul. Gdańskiej w KoszalinieWypadki i pożary w zachodniopomorskim
Ciężarówki nie mogły podjechać pod górkę na ul. Gdańskiej w KoszalinieWypadki i pożary w zachodniopomorskim

Pogoda w czwartek

Jak poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, Polska znajduje się pod wpływem wiru niżowego Zora znad Skandynawii, z centrum nad Zatoką Fińską. Od zachodu wkracza do kraju chłodny front atmosferyczny z opadami śniegu, w zimnym i wilgotnym powietrzu polarnym. Śnieg w czwartek może padać w zachodnich i północnych regionach. Na drogach będzie ślisko.

Uderzenie zimy spodziewane jest w weekend. IMGW prognozuje, że intensywne opady i zawieje ora zamiecie wystąpią w całej Polsce.

Śnieg zasypał Koszalin
Śnieg zasypał KoszalinTVN24

Autor:ps/kab

Źródło: TVN24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wypadki i pożary w zachodniopomorskim

Pozostałe wiadomości