Prognoza pogody na ferie zimowe 2023. Gdzie spadnie śnieg?

Autor:
red.
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w dniach 8-12.02
Prognozowana temperatura w dniach 8-12.02ventusky.com
wideo 2/7
Pogoda na pięć dni

Ferie zimowe trwają w pięciu województwach, od soboty faktycznie - choć dopiero od przyszłego poniedziałku 13 lutego formalnie - dwutygodniowy wypoczynek rozpocznie się w czterech województwach. Czy zimowa aura dopisze uczniom? Gdzie jest szansa na kolejne opady? Sprawdź najnowszą aktualizację prognozy pogody na ferie zimowe 2023, przygotowaną przez synoptyk tvnmeteo.pl Arletę Unton-Pyziołek.

W poniedziałek 30 stycznia ferie rozpoczęły się w województwach: lubuskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, małopolskim, kujawsko-pomorskim. W tych regionach trwać one będą do 12 lutego włącznie, czyli do końca obecnego tygodnia.

Ostatnia tura ferii zimowych rozpocznie się oficjalnie w poniedziałek 13 lutego, ale w praktyce już od 11 lutego, czyli od najbliższej soboty, także uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego będą mogli cieszyć się czasem wolnym.

>> TERMINY FERII ZIMOWYCH 2023

W Polsce dwutygodniowe ferie zimowe w poszczególnych województwach przypadają w różnych terminach. Można to sprawdzić na poniższej grafice:

PAP/Maciej Zieliński

Sprawdź prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na ferie zimowe 2023. Prognoza na kolejne dni ferii

>> POGODA OD LUTEGO DO MAJA. EKSPERYMENTALNA DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA IMGW

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ 8 LUTEGO 2023

Dla województwa świętokrzyskiego na środę prognozowana jest pochmurna aura. Będzie mroźno. Termometry wskażą od -2 do -1 st. C.

W Wielkopolsce pochmurne niebo będzie się przejaśniać i wypogadzać. Temperatura minimalna wyniesie 0-1 st. C.

W województwie lubuskim również przewidywane są przejaśnienia i rozpogodzenia. Termometry pokażą 2 do 3 st. C.

Środa w Małopolsce upłynie pod znakiem chmur. Na termometrach zobaczymy tam od -2 do -1 st. C.

Osoby przebywające w województwie kujawsko-pomorskim mogą spodziewać się przejaśnień i rozpogodzeń. Temperatura maksymalna wyniesie 0-1 st. C.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK 9 LUTEGO 2023

W województwie lubuskim czwartek przyniesie pochmurne niebo. Na termometrach będzie do 3 st. C.

Kolejny dzień ferii w Małopolsce upłynie pod znakiem pochmurnej aury, ale będzie się przejaśniać i wypogadzać. Temperatura maksymalna osiągnie od -2 do -1 st. C.

Na Kujawach będzie pochmurno. Termometry wskażą od 1 do 2 st. C. Niewykluczone są silniejsze porywy wiatru, które mogą dochodzić do 50 kilometrów na godzinę.

Osoby spędzające czas w województwie wielkopolskim również powinny spodziewać się pochmurnej aury. Temperatura wyniesie maksymalnie 1-2 st. C.

Na Ziemi Świętokrzyskiej wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia. Termometry pokażą od -2 do -1 st. C.

PROGNOZA POGODY NA PIĄTEK 10 LUTEGO 2023

W piątek w całym kraju spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie. Nad Kujawami, Wielkopolską i Ziemią Lubuską przemieszczać się będą opady śniegu do 2-5 cm. Po południu i wieczorem padać zacznie także na Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce.

W ciągu dnia termometry wskażą maksymalnie od -1/-2 st. C na Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce, przez 1/2 st. C na Kujawach, do 3/4 st. C na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce.

Z kierunków zachodnich powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ 11 LUTEGO 2023

Sobota, czyli dzień w którym wypoczynek rozpoczną uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, wszędzie zapowiada się pochmurno.

Popada obfity śnieg do 5-10 cm. Na Pomorzu Zachodnim, Kujawach, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz na Dolnym śląsku i Opolszczyźnie będą przechodzić w opady deszczu ze śniegiem i deszczu do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Miejscami opady mogą zamarzać.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0 st. C w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej, przez 1/2 st. C na Mazowszu i 3/4 st. C na Śląsku, do 4/6 st. w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/godz.

Z zachodu będzie dość silnie wiać, w porywach do 50-70 km/h.

PROGNOZA POGODY NA NIEDZIELĘ 12 LUTEGO 2023

W niedzielę w całym kraju będzie pochmurno. Na Kielecczyźnie i w Małopolsce słabo popada śnieg z deszczem do 1-2 l/mkw.

Termometry wskażą maksymalnie od 2-3 st. C na Ziemi Świętokrzyskiej i Małopolsce, przez 4 st. C na Mazowszu i 5-6 st. C na Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce, do 7-8 st. na Kujawach i Pomorzu.

Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Chwilami może być jednak dość silny i w porywach do 50 km/h.

PROGNOZA POGODY NA PONIEDZIAŁEK 13 LUTEGO 2023

Od poniedziałku 13 lutego z feriami zimowymi będą mogli cieszyć się już tylko uczniowie z Dolnego Śląska, Małopolski, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego.

Ten dzień zapowiada się wszędzie pochmurno z rozpogodzeniami. Opady nie są prognozowane. Słabo i umiarkowanie powieje z zachodu.

Termometry pokażą maksymalnie od 2-4 st. C na Mazowszu, przez 5-6 st. C na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku, do 7-8 st. na Pomorzu Zachodnim. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany.

PROGNOZA POGODY NA WTOREK 14 LUTEGO 2023

We wtorek spodziewane jest duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Wiatr z południa będzie słaby i umiarkowany.

Temperatura maksymalna sięgnie od 4-5 st. C na Mazowszu, przez 7-9 na Dolnym Śląsku i Śląsku Opolskim, do 9 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:red.

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: 407097751/Adobe Stock

Pozostałe wiadomości