Pogodę w Polsce kształtują niże, które rozciągają się nad północnym Atlantykiem i Skandynawią. W wielu regionach pada deszcz, w Tatrach natomiast śnieg.
Polska jest pod wpływem układów niżowych rozciągających się nad północnym Atlantykiem i Skandynawią. Dodatkowo południowo-wschodnie krańce kraju znajdą się w zasięgu deszczowego układu niżowego wędrującego znad Bałkanów w kierunku Ukrainy - poinformowała w środę synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. Europa Środkowa pozostaje w strumieniu płynącego z zachodu wilgotnego powietrza polarnego.
Pada deszcz, a Tatrach śnieg
W środę rano jest pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Poza tym na Kaszubach, Warmii, Mazurach, Podlasiu, lokalnie w Wielkopolsce i na Mazowszu przelotnie pada deszcz. W Małopolsce deszczu jest więcej, natomiast w Tatrach pada śnieg. Również na Kielecczyźnie i Lubelszczyźnie występują przelotne opady deszczu.
Termometry o godzinie 6 w środę pokazały na Kasprowym Wierchu i Śnieżce -2 stopnie Celsjusza. Najwyższą temperaturę odnotowano w Toruniu, Zielonej Górze, Opolu, Poznaniu - 8 st. C.
Miejscami występują mgły
Jak przekazała synoptyk, w strefie frontu, na południowym wschodzie kraju, występują lokalnie mgły. Widzialność jest ograniczona w:
- Krośnie do 200 metrów;
- Włodawie do 400 metrów;
- Lublinie do 600 metrów.
Mgły utrzymają się do godziny 9-10. Mogą powodować utrudnienia w komunikacji.
Źródło: tvnmeteo.pl
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/DWD