Pogoda na jutro - piątek 9.12. Do kraju wkroczy strefa chmur z opadami śniegu

Autor:
anw,kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 5/6.02
Pogoda na noc 5/6.02tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W piątek 9.12 w wielu regionach kraju wystąpią opady śniegu. Najwięcej spadnie w górach, bo aż do 10 centymetrów. Termometry pokażą maksymalnie od -1 do 4 stopni.

Polska znajduje się pod wpływem pochmurnych układów niżowych rozciągających się od południowej Skandynawii przez Europę Środkową po Morze Śródziemne i Hiszpanię. Nad krajem przemieszcza się umiarkowanie aktywny front atmosferyczny, który w piątek się rozmyje. Ale od południa wkroczy nad południowy wschód kraju strefa grubych chmur z opadami śniegu i śniegu z deszczem. To zapowiedź wielkiej śnieżycy. Kraj bowiem zacznie w piątek dostawać się w zasięg pochmurnych skaldów niżowych znad Morza Śródziemnego.

Pogoda na noc 8/9.12

Przed nami pochmurna noc z przejaśnieniami. Na północy, zachodzie i w centrum kraju okresami wystąpią opady śniegu do 1-4 centymetrów. Słabe opady (do 1-2 cm) możliwe są również na południowym wschodzie Polski. Temperatura minimalna wyniesie od -5/-7 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez -2 st. C w centrum kraju, do -1 st. C miejscami na zachodzie i południu. Wiatr południowo-zachodni, będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda na jutro - piątek 9.12

Piątek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami na północy kraju. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu prognozuje się słabe opady śniegu do 2 cm. Na południu i południowym wschodzie sypnie do 1-5 cm śniegu, a w Tatrach i Beskidach do 10 cm. Tylko na Podkarpaciu popada śnieg z deszczem o sumie 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 1 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Pogoda na piątek 9.12
Pogoda na piątek 9.12tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 9.12

Wilgotność powietrza sięgnie około 80-90 procent. W całym kraju będzie zimno i wilgotno. Pogoda będzie na ogół niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie, tylko na zachodzie i północnym zachodzie warunki biometeorologiczne będą neutralne.

Warunki biometeorologiczne w piątek 9.12
Warunki biometeorologiczne w piątek 9.12tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie będzie pochmurna z przejaśnieniami, okresami wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura minimalna osiągnie -2 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Piątek w Warszawie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 1 st. C. Południowy wiatr, skręcający na zachodni, okaże się słaby i umiarkowany. Barometry pokażą w południe 996 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Noc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zapowiada się pochmurna z przejaśnieniami, okresami popada śnieg. Na termometrach zobaczymy -4 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Przed mieszkańcami Gdańsk, Gdyni i Sopotu piątek z dużym zachmurzeniem i przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 1 st. C. Południowy i zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na barometrach zobaczymy w południe 1008 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu będzie pochmura, okresami popada słaby śnieg. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie o północy sięgnie 997 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Piątek w Poznaniu przyniesie duże zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 0 st. C. Wiatr południowy i zachodni, okaże się słaby i umiarkowany. Barometry pokażą w południe 996 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Mieszkańców Wrocławia czeka pochmurna noc z przejaśnieniami. Termometry pokażą -3 st. C. Wiatr południowo-zachodni, będzie wiał słabo i umiarkowanie. Ciśnienie o północy wyniesie 994 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Na piątek we Wrocławiu prognozuje się duże zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie 2 st. C. Powieje północny, słaby i umiarkowany wiatr. Na barometrach zobaczymy w południe 992 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Przed mieszkańcami Krakowa pochmurna noc, okresami wystąpią słabe opady śniegu. Temperatura minimalna osiągnie -1 st. C. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy sięgnie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Piątek w Krakowie przyniesie duże zachmurzenie, po południu spadnie do pięciu cm śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. Ciśnienie w południe osiągnie 981 hPa.

Autor:anw,kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości