Pogoda na jutro - niedziela 26.11. Nocą temperatura nie wzrośnie powyżej zera

Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 4/5.03
Pogoda na noc 4/5.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli na niedzielę 26.11. Nocne godziny będą mroźne, lokalnie śnieżne. Temperatura spadnie do nawet -6 stopni Celsjusza. Zimną aurę przyniesie nam również dzień, a w niektórych regionach może poprószyć śnieg. Pogoda okaże się na ogół spokojna, choć miejscami może silniej powiać wiatr.

Pogoda na noc

W nocy w całym kraju prognozowane jest duże zachmurzenie z przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu do 1-5 centymetrów, a na Pomorzu także śniegu z deszczem. Termometry wskażą od -6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 0 st. C na Pomorzu Gdańskim. Powieje wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, jedynie na Pomorzu okresami silniejszy i rozwijający w porywach prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę
Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielętvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - niedziela 26.11

Niedziela w zachodniej Polsce przyniesie zmienne zachmurzenie bez opadów. W pozostałych regionach spodziewane jest zachmurzenie duże z przejaśnieniami oraz okresami słabe opady śniegu do 3 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Pomorzu Gdańskim. Zachodni wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, tylko w południowo-wschodniej Polsce okresami silniejszy, z porywami sięgającymi do 50 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza w Polsce będzie wysoka - od 80 procent na zachodzie i południowym wschodzie do 90 proc. w północno-wschodnich regionach. W całym kraju odczujemy zimno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne na wschodzie i neutralne na zachodzie.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie spodziewana jest pochmurna noc, ale niebo będzie się przejaśniać. Termometry pokażą minimalnie -3 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 989 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W niedzielę w Warszawie zapanuje duże zachmurzenie. Okresami może popadać śnieg. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie maksymalnie do 0 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 993 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Noc w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zapowiada się pochmurno z przelotnymi opadami śniegu z deszczem. Na termometrach zobaczymy minimalnie 0 st. C. Powieje północno-zachodni wiatr, umiarkowany, okresowo silniejszy i osiągający w porywach prędkość do 50 km/h. Barometry o północy wskażą 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu czeka pochmurna niedziela. Przelotnie może poprószyć śnieg. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 2 st. C. Wiatr z północnego zachodu okaże się umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 1006 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc przyniesie pochmurne niebo z przejaśnieniami, a w pierwszej części nocy także przelotnymi opadami śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -3 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. O północy na barometrach zobaczymy 994 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Niedziela w Poznaniu upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia. Na termometrach zobaczymy do 1 st. C. Powieje umiarkowany wiatr z kierunków zachodnich. Barometry pokażą w południe 999 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu będzie pochmurna z przejaśnieniami, ale również słabymi, przelotnymi opadami śniegu. Termometry wskażą -3 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 990 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Duże zachmurzenie z przejaśnieniami spodziewane jest w niedzielę we Wrocławiu. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 0 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie nocą zapanuje pochmurna aura z opadami śniegu. Na termometrach zobaczymy -2 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Barometry wskażą o północy 974 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Niedziela przyniesie w Krakowie duże zachmurzenie. Okresowo może słabo padać śnieg. Termometry pokażą do 0 st. C. Powieje umiarkowany wiatr północno-zachodni. W południe ciśnienie osiągnie 979 hPa.

Warunki drogowe w niedzielę
Warunki drogowe w niedzielętvnmeteo.pl

Autorka/Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Marzec w tym roku może okazać się zdecydowanie mniej wiosenny niż luty. Modele meteorologiczne wskazują, że nad Europę zawitają zatoki chłodu, jednak wciąż nie są zgodne co do tego, z jak dramatycznym spadkiem temperatury będziemy mieli do czynienia. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek sprawdziła, jak rysują się prognozy na kolejne tygodnie.

Powtórki z lutego nie będzie. W marcu jeszcze liźnie nas jęzor zimna

Powtórki z lutego nie będzie. W marcu jeszcze liźnie nas jęzor zimna

Źródło:
tvnmeteo.pl

IMGW ostrzega przed oblodzeniem. W nocy z wtorku na środę chodniki w trzech województwach staną się śliskie. Sprawdź, gdzie aura będzie niebezpieczna.

Uwaga, zrobi się ślisko. Gdzie należy uważać

Uwaga, zrobi się ślisko. Gdzie należy uważać

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Zjawisko El Nino, które obecnie trwa na Pacyfiku, jest jedne z najsilniejszych w historii. Jak przekazała Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO), chociaż anomalia słabnie, jej oznaki będą widoczne w pogodzie na świecie przez kolejnych kilka miesięcy.

Przez El Nino będzie goręcej, ale to nie jedyny winowajca

Przez El Nino będzie goręcej, ale to nie jedyny winowajca

Źródło:
PAP, WMO

Brytyjskim naukowcom udało się rozwiązać zagadkę wieku jednej z największych wydm na świecie, marokańskiej Lala Lallii. Należy ona do wydm gwiaździstych - choć dziś występują one na wielu kontynentach, są prawie nieobecne w zapisie skalnym.

Największe wydmy świata kryją w sobie tajemnicę. Była zapisana w piasku

Największe wydmy świata kryją w sobie tajemnicę. Była zapisana w piasku

Źródło:
Reuters, Aberystwyth University

Mieszkańcy Boliwii borykają się z powodziami, które dotknęły kraj po serii intensywnych opadów i burz. Jak poinformowały władze, żywioł pochłonął życie co najmniej 43 osób, a tysiące mieszkańców kraju pozostały bez dachu nad głową. Meteorolodzy ostrzegają, że ulewy jeszcze się nie zakończyły.

W powodziach i osuwiskach zginęły 43 osoby. "Woda podeszła pod sam sufit"

W powodziach i osuwiskach zginęły 43 osoby. "Woda podeszła pod sam sufit"

Źródło:
Reuters, Pagina 12

Pogoda na dziś. Wtorek 5.03 przyniesie opady deszczu, a także deszczu ze śniegiem i samego śniegu. W całym kraju odczujemy zimno, a warunki biometeo okażą się niekorzystne.

Pogoda na dziś - wtorek, 5.03. Zrobi się zimno, spadnie deszcz i śnieg

Pogoda na dziś - wtorek, 5.03. Zrobi się zimno, spadnie deszcz i śnieg

Źródło:
tvnmeteo.pl

W nadchodzących dniach w części kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Miejscami temperatura maksymalna nie przekroczy 3 stopni Celsjusza.

Czeka nas zimowy epizod. Pogoda na 5 dni

Czeka nas zimowy epizod. Pogoda na 5 dni

Źródło:
tvnmeteo.pl

W weekend na jednej z najdłuższych autostrad w stanie Ohio pojawili się nietypowi uczestnicy ruchu drogowego.

Konie biegały po autostradzie. I to pod prąd

Konie biegały po autostradzie. I to pod prąd

Źródło:
Reuters

Zawartość kokainy i innych narkotyków w rzymskim powietrzu rośnie - donoszą eksperci z włoskiego Komitetu Badań Naukowych. O tym, że w ciągu ostatnich 10 lat zawartość kokainy w powietrzu wzrosła aż o 60 procent, można przeczytać w poniedziałkowym wydaniu dziennika "Il Messaggero".

Coraz większa zawartość narkotyków w powietrzu w Rzymie

Coraz większa zawartość narkotyków w powietrzu w Rzymie

Źródło:
PAP, ilfattoquotidiano.it,

W marcu czasami będzie chłodniej niż w lutym. Jakiej temperatury możemy się spodziewać w najbliższych dniach? Czy ciepło powróci? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni.

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Pogoda na 16 dni: na północy rodzi się mroźny wyż

Źródło:
tvnmeteo.pl

Żarłacz biały został wyrzucony na brzeg we wschodniej Australii. Przed wypłynięciem na ląd zwierzę od pewnego czasu krążyło w pobliżu brzegu, widocznie cierpiąc. Jak podejrzewają eksperci, rekin mógł się czymś zatruć lub być chory.

Rekin wyrzucony na plażę. "Nigdy nie widziałem czegoś takiego"

Rekin wyrzucony na plażę. "Nigdy nie widziałem czegoś takiego"

Źródło:
ABC News, The Guardian

Para supermasywnych czarnych dziur o rekordowej masie została zmierzona przez naukowców. Obiekty te znajdują się bardzo blisko siebie, ale do połączenia się w jedność dzielą je miliardy lat świetlnych. Badania sugerują, że może to wynikać właśnie z ich niezwykłej masy.

To najcięższa para czarnych dziur, jaką udało się zmierzyć

To najcięższa para czarnych dziur, jaką udało się zmierzyć

Źródło:
NOIR Lab

Biegacze opanowały stan Utah. Po zimowej burzy, której towarzyszyły silne podmuchy wiatru, ulice dwóch miast wypełniły się roślinami jak z westernu, a miejscami uformowały się trzymetrowe góry charakterystycznych, kulistych kwiatostanów. W usuwaniu roślin pomóc musiały lokalne władze.

"Armagedon biegaczy" na ulicach

"Armagedon biegaczy" na ulicach

Źródło:
Reuters, The Guardian, KMYU

Wulkan La Cumbre wybuchł na wyspach Galapagos w Ekwadorze. W nocy z soboty na niedzielę zaczął on wyrzucać z siebie strumienie żarzącej się lawy. Jak przekazały władze, to największa erupcja z tego stożka, jaką udało się do tej pory zarejestrować.

Lawa spływała strumieniami do oceanu. Pierwsza tak duża erupcja

Lawa spływała strumieniami do oceanu. Pierwsza tak duża erupcja

Źródło:
Reuters

Ulewy nawiedziły północną Argentynę. W mieście Corrientes nad rzeką Paraną w ciągu zaledwie kilku godzin spadło 300 litrów wody na metr kwadratowy, co spowodowało poważne podtopienia. Jak przekazały władze, była to katastrofa o niespotykanej skali.

Po ulewach pływali po mieście pontonami

Po ulewach pływali po mieście pontonami

Źródło:
Reuters, Meteored.com.ar

Zorza polarna była widoczna zeszłej nocy nad Polską. Szczególnie dobre warunki do obserwacji zjawiska wystąpiły w północnej części kraju. Zdjęcia i nagrania zorzy otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na polskim niebie pojawiła się barwna łuna

Na polskim niebie pojawiła się barwna łuna

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt 24, Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl

Zima zawitała do Kalifornii - i to bezpośrednio pod drzwi. Pracownicy ośrodka narciarskiego w górach Sierra Nevada przekonali się o tym na własnej skórze, gdy rano otworzyli drzwi i zobaczyli warstwę śniegu sięgającą niemal górnej framugi. W ciągu doby spadło tam niemal 90 centymetrów śniegu.

Taki widok zastali po otwarciu drzwi

Taki widok zastali po otwarciu drzwi

Źródło:
CNN, Sugar Bowl Resort

Rekordowo ciepły luty nie jest zwykłą anomalią, ale skutkiem zmian klimatycznych zachodzących na całym świecie. Profesor Bogdan Chojnicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu tłumaczył, że w walce z globalnym ociepleniem coraz trudniej będzie nam liczyć na oceany - ta naturalna "chłodnica" naszej planety sama staje się coraz cieplejsza. Naukowiec ostrzegł, że skutki zmian klimatycznych odczujemy wszyscy.

Ciepły luty nie był wyjątkiem, ale nową regułą. "Nie cieszyłbym się z tych zmian"

Ciepły luty nie był wyjątkiem, ale nową regułą. "Nie cieszyłbym się z tych zmian"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Lawiny porwały turystów na północy Japonii. Jak przekazali funkcjonariusze policji, w niedzielę doszło do dwóch niepowiązanych ze sobą wypadków. Zginęły dwie osoby.

Dwie lawiny, dwie ofiary śmiertelne

Dwie lawiny, dwie ofiary śmiertelne

Źródło:
PAP, NHK, The Japan News

Strażacy walczą z "potwornym" pożarem, który od prawie tygodnia szaleje w Teksasie. W wyniku żywiołu życie straciły co najmniej dwie osoby. Ogień pochłonął obszar liczący ponad 400 tysięcy hektarów, co czyni go największym pożarem odnotowanym w tym stanie.

Pożary w Teksasie. Ogień strawił ponad 400 tysięcy hektarów ziem

Pożary w Teksasie. Ogień strawił ponad 400 tysięcy hektarów ziem

Źródło:
Reuters, CNN

Wulkan Popocatepetl jest drugą najwyższą górą Meksyku. W sobotę znów dał o sobie znać i wyrzucił w powietrze chmurę dymu i popiołu. Wzbiła się ona na wysokość kilku kilometrów.

Popocatepetl znowu niepokoi

Popocatepetl znowu niepokoi

Źródło:
ENEX, volcanodiscovery.com, gob.mx

Zambia i sąsiednie Zimbabwe zmagają się z niespotykaną od dekad suszą. Wodospady Wiktorii, uznawane za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, po wielu tygodniach suszy, zamiast kaskad wody pokazują turystom skalne ściany. Prezydent Zambii ogłosił stan wyjątkowy.

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Jeden z naturalnych cudów świata wysycha. Ogłoszono stan wyjątkowy

Źródło:
PAP, Reuters, AP

Za nami miesiąc, który zapisał się w historii meteorologii. Choć w kalendarzu był luty, to pogodowo przenieśliśmy się do kwietnia. Zwłaszcza w ostatnich dniach, kiedy termometry pokazywały blisko 20 stopni Celsjusza.

Oto wykres, który powinien nas niepokoić

Oto wykres, który powinien nas niepokoić

Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Śnieżyce nawiedziły Kalifornię. Gwałtowna aura spowodowała, że tysiące domów zostało pozbawionych prądu. Miejscami pokrywa śnieżna może przekraczać trzy metry.

Tysiące domów bez prądu. Śnieżyce w USA

Tysiące domów bez prądu. Śnieżyce w USA

Źródło:
Reuters, The Guardian

Wiosna w Tatry przyszła wyjątkowo wcześnie. Po rekordowo ciepłym lutym śniegu w dolinach w większości miejsc już próżno szukać. Ten leży w wyższych partiach gór, gdzie obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Śnieg w lutym leżał w Zakopanem zaledwie kilka dni

Śnieg w lutym leżał w Zakopanem zaledwie kilka dni

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Brazylijski stan Acre zmaga się z powodziami. W mieście Brasielia sytuacja nigdy nie była tak trudna. Setki mieszkańców zostało bez dachu nad głową, a tysiące przesiedlono. Skutki żywiołu można zobaczyć na nagraniach z drona.

"Wszystko zostało zalane. Niczego nie udało się uratować

"Wszystko zostało zalane. Niczego nie udało się uratować

Źródło:
Reuters

Do Polski zbliża się ochłodzenie. Zima nie wraca, ale jak podkreślił rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, zapanuje "wczesna wiosna". Po niespotykanie ciepłym lutym pogoda zacznie pasować do kalendarza. Synoptyk przekazał również, jakiej aury możemy spodziewać się w czasie Wielkanocy i na początku kwietnia.

Jaki będzie marzec i co z pogodą w Wielkanoc? IMGW prognozuje

Jaki będzie marzec i co z pogodą w Wielkanoc? IMGW prognozuje

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl