Pogoda na 16 dni: niebawem doczekamy się solidnego ocieplenia

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: niebawem doczekamy się solidnego ocieplenia
Pogoda na 16 dni: niebawem doczekamy się solidnego ociepleniatvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni

Przez kilka dni po świętach będzie jeszcze niezbyt ciepło, ale później temperatura szybko wzrośnie. Sprawdź, co jeszcze przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni.

Wielkanoc prawie wszędzie zaczęła się od porannych przymrozków, bo akurat na święta do Polski dotarło zimne powietrze z północy. Podobnie, to znaczy z nocnymi przymrozkami i nie za wysoką temperaturą w ciągu dnia, będzie także po świętach, bo nad Skandynawią i Bałtykiem znajduje się wyż, który spycha arktyczne powietrze do naszej części Europy. Główny strumień tego chłodu płynie z północnego wschodu kontynentu i przez centrum Europy dociera aż do Bałkanów (patrz mapa).

Chłodne dni po świętachtvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Przez kilka dni po świętach nie powinniśmy liczyć na ocieplenie - w tym czasie będzie przeważnie nie więcej niż 12 stopni, a czasami tylko 7-8 st. Później jednak, w czasie najbliższego weekendu zacznie się ocieplenie i temperatura wzrośnie najpierw do 17, a później do 19 stopni. Ciepło zapowiada się cały ostatni tydzień kwietnia - wtedy może być nawet 20 stopni. Następnie, już na początku maja, zrobi się trochę chłodniej i na termometrach zobaczymy od 10 do 15 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości