Pogoda na 16 dni: na razie bez szans na ocieplenie

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na 16 dni
Prognoza pogody na 16 dnitvnmeteo.pl
wideo 2/3
tvnmeteo.plPrognoza pogody na 16 dni

W najbliższych dniach do Polski dotrą aż dwie fale arktycznego powietrza. Sprawdź, co w swojej autorskiej długoterminowej prognozie pogody na 16 dni przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Trochę wbrew kalendarzowi im bliżej wiosny, tym widzimy na termometrach coraz niższe wartości temperatury. Dzieje się tak dlatego, bo nad sporą częścią Europy znajduje się wyż, który działa jak blokada i zatrzymuje napływ ciepłego powietrza w nasze strony (patrz mapa niżej). Taka sytuacja utrzyma się do połowy miesiąca, a to znaczy, że w tym czasie nie możemy liczyć na ocieplenie - wręcz przeciwnie noce będą jeszcze mroźniejsze niż teraz.

Bez szans na ocieplenietvnmeteo.pl

Pogoda na 16 dni

Przed nami chłodny tydzień - we wschodniej Polsce czasami będzie zaledwie około 0 stopni, a nocami nawet -10 st. Na zachodzie kraju będzie nieco cieplej, ale i tak temperatura przeważnie osiągnie tylko 6-7 stopni. Na zmianę cyrkulacji powietrza, czyli ocieplenie, możemy liczyć od połowy marca - wtedy na wschodzie kraju ociepli się do 10-11 st., a na zachodzie do 14-15 st. C.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości