Prognoza pogody na dziś: w wielu regionach kraju zaświeci słońce
W piątek w wielu regionach kraju prognozowana jest słoneczna aura. Jedynie na wschodzie mogą się pojawić chmury deszczowe. Temperatura zawaha się od 14 st. C do 20 st. C.
Ostatni dzień tygodnia pracy będzie sprzyjał relaksowi na świeżym powietrzu w większości kraju. Tylko na wschodzie pojawi się więcej chmur, przynoszących przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie. Jednak na Podlasiu w porywach rozpędzi się nawet do 40-60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać.
Warunki biometeorologiczne
Pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie. Natomiast mieszkańcom północnych województw może być chłodniej, niż wskazywałaby na to temperatura. W południowych województwach odczucie ciepła będzie komfortowe. Wilgotność powietrza wyniesie od 60 procent na zachodzie do powyżej 70 procent we wschodnich obszarach Polski.
Prognoza regionalna
TRÓJMIASTO
Pogodnie. Temp. maks. 15 st. C. Wiatr północno-zachodni słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Gdańsku w południe 1013 hPa, rośnie.
KRAKÓW
Pogodnie. Temp. maks. 19 st. C. Wiatr północno-zachodni słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 982 hPa, spada.
POZNAŃ
Pogodnie. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr północno-zachodni słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1003 hPa, rośnie.
WARSZAWA
Przeważnie pogodnie z możliwym słabym przelotnym deszczem około południa. Temp. maks. 17 st. C. Wiatr północno-zachodni słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 998 hPa, waha się.
WROCŁAW
Przeważnie pogodnie. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr północno-zachodni słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 998 hPa, waha się.
Autor: ab,mab/mk / Źródło: TVN Meteo
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Pogoda na dziś. Poniedziałek Wielkanocny 21.04 w całym kraju rozpocznie się pogodnie, jednak po południu w zachodnich regionach zachmurzenie wzrośnie. Może padać deszcz, a nawet zagrzmieć. Termometry w większości kraju pokażą ponad 20 stopni Celsjusza.
Trwa walka z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym. Ogień objął obszar o powierzchni około 450 hektarów. Na miejscu z żywiołem walczy 240 strażaków. W nocy teren był monitorowany przy użyciu dronów, od rana w akcji znowu będą używane śmigłowce i samolot gaśniczy. W trzech powiatach obowiązuje alert RCB.
Pożar w parku narodowym sześć razy większy niż wieczorem
Dwie osoby zginęły na skutek ulewnych deszczy, jakie nawiedziły Oklahomę w nocy z soboty na niedzielę. Jak podał lokalny departament policji, samochód został porwany przez wezbraną wodę podczas akcji ratunkowej. Niebezpieczne warunki pogodowe panują tam także w niedzielę.
Woda porwała auto podczas akcji ratunkowej. Pasażerowie nie żyją
Australijskie służby mierzą się z tragiczną falą utonięć w świąteczny weekend. Na wschodnim wybrzeżu szaleje silny wiatr powodujący powstawanie kilkumetrowych fal. W sumie od piątku w Nowej Południowej Walii oraz w pobliżu Melbourne zmarło sześć osób.
Kilkumetrowe fale porywają ludzi. Sześć osób nie żyje
Najstarszy czynny amerykański astronauta Don Pettit, wraz z dwoma rosyjskimi kosmonautami, wrócił na Ziemię. Mężczyźni bezpiecznie wylądowali na pokładzie kapsuły kosmicznej Sojuz MS-26. Pettit w dniu powrotu na naszą planetę obchodził 70. urodziny.
Wrócił na Ziemię w dniu swoich 70. urodzin
Właściciel farmy w amerykańskim stanie Iowa rzucił się na pomoc zwierzętom po tym, jak w jego stodołę uderzyło tornado. Żywioł niemal zrównał z ziemią budynek, w którym znajdowało się kilkadziesiąt jagniąt i maciorek. Dzięki bohaterskiej postawie mężczyzny udało uratować się większość z nich.
Tornado zrównało stodołę z ziemią. Rolnik rzucił się na pomoc zwierzętom
Nawałnica przeszła przez podkarpacką gminę Pawłosiów. Obfite opady spowodowały, że wylał tam niewielki potok. Zalanych zostało ponad 150 budynków. - Straty są ogromne, mieszkańcy mówią, również ci najstarsi, że tak wielkich opadów deszczu sobie nie przypominają - relacjonował Marcin Kwaśny, reporter TVN24.
"To nie była zwykła burza". Ogromne straty w gminie na Podkarpaciu
Rozpoczyna się kolejny piękny, wiosenny dzień, a przyroda tętni życiem. Niestety, ty już wiesz, że ból zatok, łzawiące oczy i alergiczny katar mogą zepsuć Ci ten czas. Sięgnij po OtriAllergy Control, pierwszy spray z flutykazonem dostępny bez recepty, produkowany przez markę Otrivin - ekspertów w walce z katarem. Dzięki niemu poczujesz ulgę na długie godziny i znów będziesz cieszyć się życiem bez przeszkód. Dowiedz się, w jaki sposób może pomóc Ci w opanowaniu objawów alergii!
Alergia nie ułatwia Ci życia? Przejmij nad nią kontrolę!
W sobotę w Tatrach doszło do dwóch groźnych wypadków. Jak przekazało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, mimo pogodnej aury warunki w górach są trudne. Podczas wycieczek powinniśmy zachować ostrożność i mieć przy sobie niezbędny sprzęt.
Dwa niebezpieczne wypadki w Tatrach
Uderzenie pioruna było prawdopodobnie przyczyną spłonięcia dzwonnicy w ponad stuletnim kościele w Minnesocie. Do zdarzenia doszło w czwartek, gdy nad regionem przechodziły burze i ulewy. To nie jedyny przypadek pożaru, do jakiego doszło podczas gwałtownych zjawisk atmosferycznych.
Zabytkowy kościół zapalił się podczas burzy
Donald Trump podpisał rozporządzenia umożliwiające prowadzenie komercyjnych połowów na chronionym obszarze Pacyfiku. Według organizacji ekologicznych, decyzja ta zagraża bezpieczeństwu wielu morskich gatunków. Może ona również negatywnie wpłynąć na produktywność lokalnego rybołówstwa.
Decyzja Trumpa ma pomóc rybakom. Naukowcy ostrzegają, że tylko im przeszkodzi
W piątek gwałtowne burze przetoczyły się nad częścią Polski. Najtrudniejsza sytuacja była na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Jak poinformował starszy brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP, strażacy przeprowadzili blisko 700 interwencji. Ich działania polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew i gałęzi oraz wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i posesji.
Zalane domy, powalone drzewa. Prawie 700 interwencji strażaków
Zmarł turysta, którego w czwartek porwała lawina w Alpach Francuskich. Do wypadku doszło w popularnym kurorcie Val Thorens. Jak podały lokalne media, tego dnia nad Alpami przechodziła intensywna burza śnieżna, która zatrzymała ruch w części Francji, Włoch i Szwajcarii.
Lawina porwała turystę w popularnym kurorcie. Zmarł w szpitalu
Pirania w Sanie, bambus na Podkarpaciu - w Polsce coraz częściej pojawiają się nowe gatunki inwazyjne. Eksperci wyjaśniają, że do ich "ucieczki" często dochodzi przez przypadek lub nieuwagę hodowców. Inwazja obcych gatunków jest łatwiejsza do zatrzymania, jeśli wystarczająco wcześnie się ją wykryje.
"Biegnący" bambus i pirania. W Polsce
Ciepłe i bezśnieżne zimy sprawiają, że kleszcze stanowią większe zagrożenie zdrowotne, roznosząc groźne choroby. Kontakt z nimi może mieć każdy, kto przebywa w parkach, lasach lub obszarach, gdzie trawa jest wysoka. Warto znać skuteczne metody ochrony przed tymi pajęczakami.
Po bezśnieżnej zimie kleszcze są groźniejsze
Część koryta Wisły pod Wadowicami kilka dni temu prawie całkowicie wyschła, a sieć obiegły zatrważające zdjęcia. Na niski stan wody nałożył się remont elektrowni wodnej i brak odpowiedniej komunikacji. Wędkarze obawiają się "zachwiania równowagi biologicznej rzeki", a posłanka Daria Gosek-Popiołek pisze w interwencji o "katastrofie całego ekosystemu".
"Wisła zniknęła". Woda uciekła wędkarzom spod stóp, jest interwencja posłanki
Meksykańskie władze potwierdziły w piątek pierwszy w kraju przypadek zakażenia człowieka larwami muchy śrubowej. Ten groźny pasożyt składa jaja w ciele żywych zwierząt, najczęściej bydła, ale również ludzi. Zakres jego występowania w ostatnich latach rośnie.
Zakażenie larwami muchy śrubowej. Pierwszy taki przypadek u człowieka
Na północy Włoch panuje trudna sytuacja po intensywnych opadach deszczu. Mieszkańcy kilku regionów zmagają się powodziami oraz osuwiskami ziemi. Tysiące gospodarstw domowych nie mają prądu. Pojawiają się informacje o ofiarach śmiertelnych.
Północne Włochy pod wodą. Nie żyją ojciec z synem
Parlament Japonii zezwolił na używanie broni myśliwskiej do odstrzału niedźwiedzi w miastach. Jest to związane z rosnącą liczbą ataków tych zwierząt na ludzi. Lokalne media podkreśliły, że prawo obejmować będzie tylko osobniki, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla mieszkańców miast.
Poluźnili przepisy dotyczące odstrzału niedźwiedzi
Zmiany klimatu sprawiają, że alergie na użądlenia owadów mogą stać się coraz bardziej powszechne - alarmują eksperci. Cieplejsze zimy i wcześniejsze wiosny powodują, że owadów może być więcej, a wokół nas pojawią się gatunki, które wcześniej zamieszkiwały inne rejony świata. U części osób użądlenie może prowadzić do zagrażającego życiu wstrząsu anafilaktycznego.
Alergia na ukąszenia owadów może być coraz częstsza
Astronomowie wykryli najbardziej obiecujące jak dotąd oznaki życia poza Układem Słonecznym. W atmosferze planety K2-18b wykryto ślady związków siarki, które na Ziemi produkowane są jedynie w procesach biologicznych. Badacze wyjaśnili, że dotychczasowe obserwacje nie wystarczą jednak, by w stu procentach potwierdzić pochodzenie związku.