Prognoza pogody na dziś: w większości ze słońcem

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek

Piątek przywita nas zróżnicowaną aurą. Możemy liczyć na ciepły dzień, szczególnie na południowym zachodzie, gdzie temperatura podskoczy nawet do 14 stopni.

W piątek na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce popada deszcz. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach wystąpią zjawiska fenowe - na Śnieżce porywy osiągną nawet do 100 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność powietrza wyniesie od poniżej 60 procent na wschodzie i południowym wschodzie kraju do ponad 80 proc. na północnym zachodzie i w części Wielkopolski. We wszystkich regionach odczuwalny będzie komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w dużej części kraju okażą się neutralne. Niekorzystny biomet wystąpi na północnym zachodzie i części województwa wielkopolskiego.

Warunki biometeorologiczne w piątek
Warunki biometeorologiczne w piątekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy. Ciśnienie w południe 1002 hPa i waha się.

POZNAŃ

Możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna w dzień 12 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1001 hPa i waha się.

GDAŃSK

Możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna w dzień 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1011 hPa i waha się.

WROCŁAW

Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 14 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 1000 hPa i waha się.

KRAKÓW

Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień 12 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 991 hPa i waha się.

Autor: AP//rzw, ao/rp / Źródło: TVN Meteo; źródło głównego zdjęcia: Przemyslaw Kozuch/flickr (CC BY-SA 2.0)

Pozostałe wiadomości