W czwartek opady deszczu mogą pojawić się na wschodzie kraju. Burzowo może być natomiast w centrum i na południowym wschodzie Polski.
Najzimniej będzie na północnym wschodzie kraju (od 9 do 11 st. C). Nad morzem synoptycy zapowiadają wyższe temperatury, wahające się w przedziale 11-13 st. C. W stolicy będzie nawet 16 st. C. Najcieplej ma być w Katowicach, Opolu i Krakowie - do 20 st. C.
Wiatr powieje z kierunków południowych.
Warunki biometeo
Na wschodzie Polski biomet będzie niekorzystny, w pozostałej części kraju - neutralny.
Na północnym wschodzie kraju możemy odczuwać chłód. W centrum i na północnym zachodzie temperatura będzie odczuwalna jako komfortowa, na południowym zachodzie będzie ciepło.
Warunki biometeo w czwartek
Prognoza pogody dla regionów
WARSZAWADzień: Dość pogodnie. Możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna w dzień: 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 995 hPa i spada. POZNAŃDzień: Pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 997 hPa i spada.GDAŃSKDzień: Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień: 10 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1009 hPa i spada. WROCŁAWDzień: Słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień: 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 993 hPa i spada.KRAKÓWDzień: Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna w dzień 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 70km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 981 hPa i spada.
Autor: PW/mj,map / Źródło: TVN Meteo