Najnowsze

"Nic nie było widać, każdy zaczął uciekać". Burza przerwała imprezę

Najnowsze

Gwałtowna burza przeszła nad Ostrowiem
Gwałtowna burza przeszła nad OstrowiemKontakt 24
wideo 2/3

Nad Ostrowem niedaleko Przemyśla przeszła gwałtowna burza, która przerwała lokalną imprezę. - Scena się zawaliła, zostały połamane parasole i namioty - opisuje pan Robert, który przesłał nagranie na Kontakt 24. Dwie osoby zostały ranne.

W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed burzami z gradem na Podkarpaciu.

W Ostrowie koło Przemyśla (województwo podkarpackie) odbywało się coroczne Święto Pieroga. Gwałtowna burza, która przeszła nad miejscowością, zmusiła władze gminy do odwołania części wydarzeń.

"Nie jesteśmy w stanie kontynuować imprezy"

- Zmieniła się pogoda, przyszła gwałtowna burza, dosłownie 15-25 sekundowa, trochę gradu, gwałtowny poryw wiatr. Wywróciło nam scenę i trochę namiotów - przekazał w rozmowie z TVN24 Andrzej Huk, wójt gminy Przemyśl.

Oficer prasowy przemyskiej policji młodsza aspirant Marta Fac poinformowała, że w wyniku zawalenia się sceny nikt nie ucierpiał.

- Na szczęście nikogo nie było na scenie w tym czasie i nikt nie został ranny – zapewniła Fac. Dodała jednak, że na skutek silnego wiatru lekko ranne zostały dwie osoby: dziecko i urzędnik gminy Przemyśl. Do pierwszego wypadku doszło, gdy - jak mówiła Fac - "matka wraz z dzieckiem schroniła się przed wiatrem pod parasolem ogródkowym, który najprawdopodobniej uderzył dziecko. Nic poważnego mu się nie stało i dziecko już opuściło szpital".

Dodała, że prawdopodobnie niedługo szpital opuści także mężczyzna. On przebywał w czasie wiatru pod namiotem i usiłował zabezpieczać jedno z działających na festynie stoisk.

"W wyniku gwałtownego porywu wiatru uszkodzona została scena i nagłośnienie. Stoiska z pierogami oferują sprzedaż swoich produktów w utrudnionych warunkach. Przepraszamy - ale nie jesteśmy w stanie kontynuować imprezy" - napisały władze gminy Przemyśl na Facebooku.

Wichura zniszczyła scenę w Ostrowie
Wichura zniszczyła scenę w Ostrowietvn24

Nagranie szkód

Na Kontakt 24 dostaliśmy nagranie od pana Roberta. W rozmowie z redakcją powiedział, że na festyn pojechał z najbliższymi.

- Było sporo osób, przyjechali z kilku miejscowości. Miały być występy artystyczne - opowiadał. - Siedzieliśmy pod parasolem i nagle rozpętał się szkwał. To trwało może pół minuty. Nic nie było widać, każdy zaczął uciekać - relacjonował.

Dodał, że sytuacja szybko się uspokoiła, ale szkody były duże.

- Scena się zawaliła, zostały połamane parasole i namioty - opisywał.

Autor: dd / Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości