Grzmoty cichną na Podlasiu, zalało Podhale

Wyładowania atmosferyczne z godz. 20.00 zaznaczone są plusami.

Około godz. 20.00 burzowe było Podlasie. Późnym popołudniem grzmiało również nad głowami mieszkańców m.in. Mazowsza i Lubelszczyzny, a na Polskę centralną i wschodnią spadło sporo deszczu. Synoptycy prognozują, że taka aura może utrzymać się nawet do godzin nocnych.

Po godz. 20.00 burze zaczęły gasnąć na Podlasiu, a więc w regionie, który nękały przez całe popołudnie. Grzmiało jeszcze w Kleszczelach, Bielsku Podlaskim i w Siemiatyczach. Na chwilę przed 21.00 wyładowania atmosferyczne odnotowały Krynki, Hajnówka i Siemiatycze.

Na wolne od burz wschodnie Mazowsze i na Lubelszczyznę spadło z kolei sporo deszczu.

Przyniósł je front

Burze nad Polską to wynik frontu atmosferycznego związanego z ośrodkiem niskiego ciśnienia znad pogranicza białorusko-ukraińskiego, jaki przechodzi nad naszym krajem.

Około godz. 17.30 grzmiało na Podlasiu, na linii od Drohiczyna, przez Siemiatycze, Kleszczele, po Białystok. Burzowo było także na Mazowszu, w okolicach Siedlec i Łosic.

Wyładowania odnotowano też bardziej południe, w rejonie Parczewa i Radzynia Podlaskiego na Lubelszczyźnie.

Po godz. 16.00 wciąż błyskało się na północnym wschodzie. Wyładowania atmosferyczne pojawiły się w Mońkach i w Goniądzu na Podlasiu oraz w okolicach mazurskiego Olecka.

Burzowo było także w Zawoji (Małopolska).

Przed 15.00 także na Śląsku

Wcześniej grzmiało też w warmińsko-mazurskim, na Podlasiu w okolicy Suwałk, a także na styku województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Wyładowania atmosferyczne pojawiły się także na Śląsku.

Ponadto front przyniósł intensywne opady nad Polskę centralną i wschodnią. Mokre było m.in. Podhale, które załapało się na frontowy deszcz:

Legenda:

Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Burze nad Polską, godz. 18.00 - 20.00 (blids.de)

Autor: ls, map/mj,rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości