Najnowsze

Część Norwegii pod wodą. Zamknięto autostradę na południu kraju

Najnowsze


Wichura Synne już minęła, jednak skutki ulewnych deszczy wciąż powodują liczne problemy na zachodzie Skandynawii, głównie w Norwegii.

Przez powódź zamknięto część autostrady E39, która łączy miasta Stavanger w okręgu Rogaland i Kristiansand na południu Norwegii.

Jak informuje Norweski Zarząd Dróg Publicznych (NPRA/vegvesen), skutki nawałnic są najpoważniejsze pomiędzy stacją kolejową Moi a dworcem Krossmoen na odcinku Flekkefjord-Stavanger. Dla tych rejonów wydano ostrzeżenie.

Utrudnienia na drogach

Ciężkie warunki panują na autostradzie E39. Utrudnienia obserwuje się również w okręgu Rogaland, na odcinkach: Moi-Bue i Bue-Mortavika oraz w okręgu Vest-Agder na trasach: Flekkefjord-Sirnes i Lyngdal-Flekkefjord. Problemy komunikacyjne mają miejsce także na autostradzie E18, na odcinku Grimstad-Kristiansand, łączącym okręgi Vest i Aust-Agder.

Silny wiatr utrudnia usługi promowe na trasie Mortavika-Arsvågen i uniemożliwia podróżowanie pomiędzy miastem Stavanger znajdującym się w okręgu Rogaland a Bergen, w okręgu Hordaland.

Autor: zupi/mab / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości