Najnowsze

Burza śnieżna z porywami wiatru do 120 kilometrów na godzinę nawiedziła Kanadę

Najnowsze


Kanadyjską prowincję Saskatchewan nawiedziła gwałtowna burza śnieżna. Opady i silny wiatr były przyczyną wypadków drogowych i przerw w dostawie prądu.

Do południa we wtorek czasu lokalnego część autostrad w prowincji Saskatchewan leżącej w środkowej części Kanady była zamknięta z powodu trudnych warunków atmosferycznych. To między innymi droga transkanadyjska, przebiegająca przez wszystkie 10 prowincji kraju, łącząca wschód z zachodem.

Wypadki

Służby apelowały do kierowców o powstrzymanie się od podróży. Policja z miasta Saskatoon informowała, że tylko do południa w poniedziałek od godzin porannych odnotowała 15 wypadków.

Wieczorem w mieście Swift Current, w południowo-zachodniej części prowincji Saskatchewan, doszło do kolizji kilku ciężarówek na trasie British Columbia 1. Zarejestrowano tam porywy wiatru dochodzące do 120 kilometrów na godzinę.

Kilkanaście tysięcy domów bez prądu

Z powodu opadów śniegu i silnego wiatru uszkodzeniu uległy też linie energetyczne. Do godziny 20 w poniedziałek czasu lokalnego wystąpiło 130 awarii. W całej prowincji prądu zostało pozbawionych 14 500 odbiorców. Do wtorkowego popołudnia w większości domów przywrócono energię elektryczną.

Autor: ps / Źródło: ENEX, CBC.ca

Pozostałe wiadomości