Informacje
 • Przelotne opady i burze uprzykrzą dzień urlopowiczom

  19-06-2014 20:59 Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów w Polsce

  Deszcz i burze pojawią się w górach, na Warmii, Mazurach i nad Bałtykiem

  Fot. PAP/EPA / Film: TVN Meteo

  Pogoda w piątek nie ucieszy nikogo, kto ten dzień chciał spędzić nad morzem, w otoczeniu górskich szczytów lub planował odprężający rejs po malowniczych jeziorach Warmii i Mazur. Wszędzie bowiem synoptycy zapowiadają pojawienie się przelotnych opadów, gwałtownych burz i stosunkowo niewysoką temperaturę.

  W piątek na Warmii i Mazur termometry wskażą 15-17 st. C, a woda utrzyma temperaturę około 18-20 st. C. Meteorolodzy prognozują, że pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Ponieważ szansa, że w maszt łodzi dryfującej samotnie po jeziorze uderzy piorun jest bardzo duże, należy pozostać w przystani i unikać kąpieli.

  Morska kąpiel w deszczu

  Synoptycy prognozują, że na polskim wybrzeżu utrzyma się temperatura 16-18 st. C, a horyzont zasnują ciemne chmury sprowadzając przelotne opady i gwałtowne burze. Taka aura skutecznie przekreśli plany kąpieli w promieniach słońca lub słonych falach Bałtyku, których temperatura utrzyma się na poziomie 13-18 st. C.

  Mokre górskie szlaki

  W piątek pogoda skutecznie zniechęci największych nawet miłośników do spacerów po górskich szlakach. Utrzyma się mocne zachmurzenie i wystąpią przelotne opady deszczu, a meteorolodzy nie wykluczają gwałtownych burz. Temperatura - od 13 st. c w Szklarskiej Porębie do 25 st. C w Iwoniczu-Zdroju.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...