Informacje
 • Pogoda na dziś: przelotny deszcz, burze, maksymalnie 17 stopni

  19-05-2021 06:13 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Pogoda na sobotę 05.06 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  W środę należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Miejscami zagrzmi. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 stopni Celsjusza. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Środa upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. W zachodniej części kraju wystąpią burze, którym towarzyszyć będą opady rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 17 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność powietrza pojawi się na wschodzie Polski. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Pogoda Trójmiasto

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru 60-80 km/h). Temperatura maksymalna sięgnie 15 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1011 Pa.

  Pogoda Kraków

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (z opadami do 10-20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany z północnego zachodu. W południe barometry pokażą 981 hPa.

  Pogoda Poznań

  Zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze, którym towarzyszyć będą opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północnego zachodu. W południe ciśnienie wyniesie 1002 Pa.

  Pogoda Warszawa

  Zachmurzenie zmienne i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 998 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Zachmurzenie duże, przelotny deszcz i burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw. i powieje z prędkością do 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północnego zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....