Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 7°C 11°C 6°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Poród jak maraton. W ciąży potrzebny jest trening. Jaki?

  02-06-2015 11:40 Goście "Studia Active" o wysiłku podczas ciąży

  Aktywność fizyczna podczas ciąży? Jak najbardziej

  Fot. Shutterstock | Film: TVN Meteo Active

  Być aktywną w ciąży czy lepiej darować sobie treningi? O zaletach i profitach płynących z właściwie dobranych do kondycji i stanu kobiety ćwiczeń rozmawiały w "Studio Active" położna Karina Kołacz i instruktorka fitness Agata Golenda.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Ciąża to dla kobiety niezwykły okres - przez 9 miesięcy rozwija się w niej nowe życie, a od jej wyborów zależy, czy dziecko, które urodzi, będzie zdrowe, czy nie. Kobieta w ciąży musi nie tylko unikać zagrożeń w postaci dymu papierosowego, alkoholu czy narkotyków oraz śmieciowego jedzenia, ale także... swojego lenistwa.

  Aktywna przyszła mama

  - Są różne opinie na temat aktywności fizycznej podczas ciąży - przyznaje instruktorka fitness Agata Golenda. - Jedni twierdzą, żeby podczas ciąży nie być zbyt intensywnie aktywną, natomiast inni, że warto - dodała.

  TVN Meteo Active do delikatnego, dobranego przez wykwalifikowaną osobę, wysiłku zachęca. Przekonuje do tego również Golenda.

  - Poród jest porównywalny do przebiegnięcia maratonu - zauważyła. Nieaktywnej przez cały okres kobiecie będzie po prostu trudniej urodzić niż tej, która zarówno przed ciążą, jak i podczas niej, podejmowała wysiłek fizyczny.

  Kiedy czas na popisy

  Najlepszym momentem na zadbanie o kondycję jest drugi trymestr. - Wtedy kobiety mają największe pole do popisu - przyznaje położna Karina Kołacz. - Ten pierwszy trymestr musi być spokojny i delikatny ponieważ jest to wczesna ciąża, a w drugim można się popisać, bo znowu w trzecim trymestrze kobieta będzie najbardziej ociężała z powodu coraz większego już tylko brzucha - zaznaczyła.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...