wyż

wyż

Pogodowej katastrofy nie ma, ale znaczny wzrost ciśnienia odczuwalny jest przez wielu z nas. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że część osób może w poniedziałek zaobserwować u siebie takie objawy jak pogorszenie samopoczucia, ból głowy, zmęczenie i znużenie. Tegoroczny Blue Monday może być naprawdę trudny do zniesienia.

Żegnamy ciepłą złotą polską jesień, a witamy mroźne poranki i zachmurzenie. Zmianę w pogodzie zafundował nam niż Jarosław. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek opowiedziała, skąd wzięło się imię niżu.

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodniej robi się nocami, a miejscami pojawiają się mgły i zamglenia. Jak pisze synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, mogą one nam towarzyszyć prawie codziennie - taki już urok października. Kolejne dni pozostaną ciepłe, z temperaturą przekraczającą 20 stopni Celsjusza.

Wyż przyniesie smog. Aby powstał smog, potrzebne są odpowiednie warunki atmosferyczne. Do Polski zbliża się mróz, który niestety doprowadzi do akumulacji zanieczyszczeń. Dlaczego tak się dzieje, tłumaczyła na antenie Tvn24 fizyk atmosfery dr Joanna Remiszewska-Michalak.