Włochy

Włochy

Rzym potępił atak na podwójnego agenta

Premier Włoch Paolo Gentiloni potępił atak chemiczny na byłego podwójnego rosyjsko-brytyjskiego agenta Siergieja Skripala i jego córkę w Salisbury. Jak podały źródła rządowe w Rzymie, takie słowa padły podczas telefonicznej rozmowy szefa rządu z Theresą May, brytyjską premier.

Słynna dziura w drodze ma już 10 lat. Stała się symbolem zaniedbań

Dziesięć lat kończy słynna potężna wyrwa na wiadukcie drogi szybkiego ruchu w Toskanii we Włoszech. Uważana jest za symbol zaniedbań w utrzymaniu tamtejszych dróg. Naprawienie drogi lokalne władze zapowiadały już w 2008 roku, ale remont jezdni do tej pory nawet się nie rozpoczął.

Renzi zrezygnował z kierowania partią po przegranych wyborach

Na poniedziałkowym spotkaniu kierownictwa centrolewicowej włoskiej Partii Demokratycznej w Rzymie formalnie przyjęto dymisję złożoną przez jej szefa, byłego premiera Matteo Renziego. To efekt porażki rządzącego ugrupowania w wyborach parlamentarnych 4 marca.

Włosi z niepokojem czekają na rząd. Spodziewają się kolejnych wyborów

Prawie 60 procent Włochów wyraża zaniepokojenie przyszłością kraju, a ponad połowa spodziewa się wkrótce kolejnych wyborów - wynika z sondażu Ipsos, przytaczanego przez "Corriere della Sera". Włoskie media szeroko komentują problemy z powołaniem nowego rządu i możliwe porozumienia koalicyjne.

Renzi uznał porażkę. Odchodzi

Były włoski premier Matteo Renzi ogłosił w poniedziałek, że zrezygnuje z kierowania centrolewicową Partią Demokratyczną po porażce w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Włoska prasa: po wyborach "ewidentne ryzyko niestabilności"

W wyborach we Włoszech górę wzięły głosy protestu i rozgoryczenia, które połączył eurosceptycyzm – tak włoska prasa komentuje w poniedziałek dobry wynik Ligi Północnej ze zwycięskiego bloku centroprawicy i pierwsze miejsce radykalnego Ruchu Pięciu Gwiazd wśród ugrupowań.

"Wielka niepewność". Włosi zagłosowali, spływają kolejne dane

Niedzielne wybory parlamentarne nie wyłoniły wyraźnego zwycięzcy, który samodzielnie utworzy rząd. Po przeliczeniu głosów z ponad 60 procent lokali wyborczych na czele stoi centroprawicowa koalicja Silvio Berlusconiego, ale ponad 30 procent poparcia zyskał też skrajnie radykalny Ruch Pięciu Gwiazd. Rządząca do tej pory centrolewica uzyskała znacznie gorszy wynik.

Tajani gotowy kandydować na premiera Włoch

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani wyraził gotowość kandydowania na premiera Włoch z ramienia centroprawicy pod wodzą Silvio Berlusconiego. Współzałożyciel Forza Italia poinformował o swych planach w czwartek wieczorem na Twitterze.