Włochy

Włochy

Silvio Berlusconi "jest gotowy"

Były premier Włoch, przywódca Forza Italia Silvio Berlusconi, zadeklarował gotowość zostania szefem rządu centroprawicy, jeśli nie powstanie gabinet prawicowej Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd. Berlusconi wcześniej zapowiadał, że nie poprze tego rządu.

"Kontrakt na rzecz rządu zmian" ma 57 stron

Włoska Liga i Ruch Pięciu Gwiazd ogłosiły w internecie ostateczną wersję dokumentu programowego, który ma być podstawą ich przyszłego rządu. Umowa zatytułowana "Kontrakt na rzecz rządu zmian" liczy 57 stron i została przedłożona do oceny obywateli.

We wtorek odwołano ponad siedemset lotów. Na liście połączenia z i do Polski

721 lotów zaplanowanych na wtorek odwołano we Włoszech z powodu dwóch strajków kontrolerów ruchu lotniczego - podały media, podsumowując informacje z lotnisk w tym kraju. Pierwszy strajk trwa od rana i zakończyć się ma do godziny 18:00, a drugi ma trwać od 13:00 do 17:00. Oznacza to utrudnienia dla pasażerów planujących loty z i do Polski.

Szokująca kampania lekarzy we Włoszech

"Bzdura wpędzi nas do grobu" - to hasło kampanii krajowej Izby Lekarskiej we Włoszech, która w ten sposób walczy z przesądami i fałszywymi informacjami na temat zdrowia dostępnymi zwłaszcza w internecie. Lekarze apelują, by - będąc chorym - zwracać się do nich.

Wizja powstania włoskiego rządu oddala się

Centrolewicowa włoska Partia Demokratyczna nie utworzy rządu z antysystemowym Ruchem Pięciu Gwiazd - zdecydowało w czwartek kierownictwo ugrupowania w głosowaniu. Oddala się tym samym szansa szybkiego powołania gabinetu.

Rekordowy tłok na włoskiej wyspie. Władze chcą ograniczeń

Prawie 10 tysięcy turystów przybyło w niedzielę w ciągu kilku godzin na Capri. Władze włoskiej wyspy mówią o oblężeniu i przyznają, że zastanawiają się, czy nie wziąć przykładu z Wenecji, gdzie postanowiono uregulować napływ turystów za pomocą bramek.

Były prezydent Włoch przeszedł pilną operację serca

Pomyślnie zakończyła się w nocy z wtorku na środę operacja serca 92-letniego byłego prezydenta Włoch Giorgio Napolitano - zapewnił personel szpitala w Rzymie. Kilkugodzinną operację przeprowadzono w trybie pilnym, gdy emerytowany szef państwa źle się poczuł.

Rządu brak. Kolejna próba podjęta

Prezydent Włoch Sergio Mattarella powierzył w poniedziałek szefowi Izby Deputowanych Roberto Fico misję sondażową, której celem jest sprawdzenie, czy są szanse na powołanie rządu przez Ruch Pięciu Gwiazd i rządzącą dotąd centrolewicową Partię Demokratyczną.