Wielka Brytania

Wielka Brytania

Londyńska policja zaapelowała we wtorek do świadków niedzielnego pobicia na stacji metra Oxford Circus w Londynie, gdzie grupa osób zaatakowała dwóch mężczyzn, by przekazali informacje związane z zajściem. Jak podano w komunikacie, obie ofiary to Polacy. Jeden z nich ma rany zagrażające życiu. Przebywa w szpitalu.

Brytyjska Partia Konserwatywna rozpoczęła w niedzielę postępowanie wobec deputowanego polskiego pochodzenia Daniela Kawczyńskiego, który w sobotę został oskarżony przez telewizję Channel 4 o niewłaściwe zachowanie wobec jednej z kobiet pracujących w parlamencie. To trzeci torys, którego zachowanie analizuje komisja dyscyplinarna. Kawczyński w rozmowie z lokalnym dziennikiem zaprzecza oskarżeniom.

"Jeśli Rosja realnie wpłynęła na wynik referendum, to czy powinniśmy je unieważnić? Zagłosować ponownie? Przemyśleć na nowo brexit?" - zastanawia się na łamach dziennika "The Times" publicysta Edward Lucas. Brytyjska komisja wyborcza przeprowadzi śledztwo dotyczące wpływu Rosji na kampanię wyborczą przed głosowaniem o wyjściu z Unii Europejskiej.

Dziesiątki spóźnionych samolotów, setki pasażerów lądujących nie tam, gdzie powinni i trudne do oszacowania straty - wszystko to przez jednego małego drona-zabawkę. Brytyjska firma odpowiadająca za kontrolę ruchu lotniczego nad Wielką Brytanią apeluje przy pomocy sugestywnej animacji, aby pomyśleć, zanim pójdzie się "pobawić" w pobliżu lotniska.

Rezygnacja ministra obrony Michaela Fallona w następstwie skandalu seksualnego może zagrozić stabilności kruchego rządu May, utrudniając skupienie się na negocjacjach w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej - oceniły w czwartek brytyjskie media.

Zamiast szpitalnego łóżka pacjenci po operacjach mają trafiać do wynajmowanych domów oraz mieszkań. W hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii rusza pilotażowy program obsługiwany przez specjalnie powołany start-up. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

To bardzo trudne wybory moralne, ale osoby, które się zradykalizowały i przyłączyły do tak zwanego Państwa Islamskiego stanowią wielkie zagrożenie dla Wielkiej Brytanii, i dlatego niemal w każdym przypadku powinny zostać zabite - powiedział brytyjski minister do spraw rozwoju międzynarodowego, Rory Stewart. Jak pisze portal stacji BBC, brytyjski rząd potwierdził, że komentarz ten jest zgodny ze stanowiskiem Downing Street.