USA

USA

Stany Zjednoczone wydalą z kraju 60 Rosjan

W odpowiedzi na atak z Salisbury w Wielkiej Brytanii i pogwałcenie przez Rosję zasad rozprzestrzeniania broni chemicznej, Stany Zjednoczone wydalą 48 rosyjskich oficjeli pracujących w misji tego kraju w USA oraz 12 członków rosyjskiego przedstawicielstwa przy ONZ - poinformowała w oświadczeniu rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert. Biały Dom stwierdził, że ""dzisiejsze działania sprawiają, że Stany Zjednoczone są bezpieczniejsze".

"Proizraelski jastrząb" nowym doradcą Trumpa. "To presja na Iran"

Iran powinien wzmocnić stosunki z Rosją i Chinami, by przeciwstawić się twardszej postawie USA, oczekiwanej po mianowaniu przez prezydenta Donalda Trumpa Johna Boltona na doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego - cytują media wpływowego irańskiego deputowanego.

Trump decyduje w sprawie osób transpłciowych w armii

Prezydent USA Donald Trump zrezygnował z wprowadzenia całkowitego zakazu przyjmowania osób transpłciowych do wojska. Pozostawił ministrowi obrony Jamesowi Mattisowi możliwość rozpatrzenia każdego przypadku z osobna.

Nie żyje kobieta potrącona przez autonomiczny samochód. Co wiemy o wypadku

Policja z Arizony opublikowała nagranie ze śmiertelnego wypadku z udziałem w pełni autonomicznego samochodu. Widać na nim zaskoczenie operatora sprawującego nadzór nad jazdą oraz kobietę, która pojawiła się na drodze kilka sekund przez uderzeniem. O wypadku wiemy coraz więcej, wiele pytań pozostaje jednak nadal bez odpowiedzi.

Wyszła kupić lody, nigdy nie wróciła. Banknot może pomóc rozwikłać zagadkę

Po dziewiętnastu latach pojawiły się nowe poszlaki w sprawie zaginięcia 11-letniej dziewczynki w Arizonie. W 1999 roku Mikelle Biggs wyszła przed dom, aby kupić lody. Nigdy nie wróciła do rodziców. Teraz w ręce policji trafił banknot, który może zawierać wskazówki dotyczące dalszego losu 11-latki. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Zdjęcie kupione za 7 funtów. Teraz może zostać sprzedane za miliony

Na taką okazję kolekcjonerzy czekają całe życie. Zdjęcie kupione na jednym z serwisów aukcyjnych za 7 funtów, czyli równowartość około 34 złotych, okazało się być wartym miliony oryginałem. Portret przedstawia Jesse'ego Jamesa, znanego XIX-wiecznego bandytę i rewolwerowca. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Trump o Putinie: możliwe, że spotkamy się w niezbyt odległej przyszłości

Rozmowa telefoniczna z Władimirem Putinem była "bardzo dobra" - powiedział Donald Trump, siedząc we wtorek w Gabinecie Owalnym w Białym Domu przed dziennikarzami, którzy zostali tam wpuszczeni, by sfotografować go wraz z goszczącym w USA następcą saudyjskiego tronu. Amerykański przywódca dodał, że wkrótce może dojść do jego spotkania z rosyjskim prezydentem.

Biały Dom poprze ewentualne śledztwa w sprawie Cambridge Analytica

Amerykańska administracja przyjmie z aprobatą ewentualne śledztwo w związku z doniesieniami o działalności firmy Cambridge Analytica i nielegalnym użyciu danych blisko 50 milionów użytkowników Facebooka - powiedział we wtorek zastępca rzecznika Białego Domu, Raj Shah.