tornado

tornado

Co najmniej 13 osób poniosło śmierć a ponad 200 zostało rannych w rezultacie nagłego ataku tornada na meksykańskie miasto Acuna położone przy granicy z USA. Żywioł zaatakował w poniedziałek nad ranem, przewracał samochody i zniszczył setki domów. Tornada i powodzie wystąpiły także w USA.

Amerykanie mieli trudny dzień. W sześciu stanach wystąpiło blisko 20 tornad. Systemom burzowym, które przeszły przez centralną część Ameryki Północnej, oprócz groźnych trąb powietrznych towarzyszyły opady gradu oraz wiatr z prędkością dochodzącą do 130 km/h.

W niedzielę mieszkańcom Stanów Zjednoczonych pogoda dała się we znaki. Miejscami padał ulewny deszcz, wiał silny wiatr. Odnotowano również grad oraz tornada.

W nocy z wtorku na środę przez północne Niemcy przeszły nawałnice. Zginęła jedna osoba, a 30 zostało lekko rannych. Odnotowano również tornado, które wyrządziło poważne szkody.

Przez Stany Zjednoczone przetaczają się burze. Miejscami pada grad, z nieba leje się też ulewny deszcz. Przez Miami przeszło tornado. Gwałtowny poryw wiatru przyczynił się do śmierci kobiety, na której samochód przewaliło się drzewo.