Piłkarska reprezentacja Polski

Piłkarska reprezentacja Polski

Kibice są zawiedzeni, bo początek rozgrywek na mistrzostwach Europy jest dla nas fatalny. Na wyjście z grupy mamy minimalne szanse. Były nadzieje i dobre nastawienie, a skończyło się jak zwykle. Piłkarze biorą krytykę na swoje barki, ale to marne pocieszenie. Dawid Rydzek.

Są zdeterminowani i skupieni - przed nimi najważniejsza impreza. Polska reprezentacja w pierwszym meczu grupowym na Euro zmierzy się ze Słowacją. Następnie ze Szwecją i Hiszpanią. Biało-czerwoni mają nowego trenera i najlepszego piłkarza na świecie - Roberta Lewandowskiego, który ciężar tej sławy będzie niósł przez kolejne mecze. Materiał Jacka Tacika.

Takiej wolty w polskiej kadrze jeszcze nie było. Kilka miesięcy przed wielkim turniejem wylany został selekcjoner, który przyłożył rękę do awansu. Wyrok Zbigniewa Bońka można interpretować również tak: prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał, że popełnił błąd zatrudniając Jerzego Brzęczka. 

Grzegorz Krychowiak ustanowił nowy transferowy rekord. Zawodnik pożegnał się z hiszpańską Sevillą i od nowego sezonu zagra w Paris Saint-Germain. Francuski klub ma bogatą tradycję i pieniądze arabskich właścicieli. Ile zapłacili za transfer Krychowiaka? I jak przed nim polscy piłkarze radzili sobie na zagranicznym rynku transferowym? O tym w programie "24 godziny" mówiła Kamila Kalińczak.

Przyszłość Adama Nawałki jest niepewna, rozmowy z prezesem Zbigniewem Bońkiem na temat przedłużenia kontraktu dopiero przed nim. Tego, że za dwa miesiące, gdy rozpoczniemy eliminacje do mundialu, na polskiej ławce zabraknie obecnego selekcjonera, wyobrazić sobie jednak nie sposób. Mimo porażki z Portugalią jego bilans wciąż jest imponujący.

Reprezentacja Polski na ćwierćfinale zakończyła swój udział w Euro 2016. Już sam awans na turniej zagwarantował Adamowi Nawałce przedłużenie kontraktu, który jednak ważny jest tylko do końca lipca. - Na razie jeszcze żyjemy meczem - selekcjoner po porażce w karnych z Portugalią nie chciał odpowiadać na pytania dotyczące swojej przyszłości.

To nie miejsce i czas na eksperymenty. Polacy mecz z Portugalią najprawdopodobniej rozpoczną w takim samym składzie jak ostatnią potyczkę ze Szwajcarią. Adam Nawałka kombinować nie musi - ma do dyspozycji wszystkich zawodników z pola, a na dodatek stworzona przez niego maszyna jak na razie pracuje efektywnie.

Ćwierćfinały Euro 2016 będą dla grających w nich zespołach już piątymi spotkaniami w turnieju. Intensywność imprezy coraz bardziej będzie dawać się we znaki pozostającym w grze drużynom. W najbardziej nas interesującej walce o półfinał Biało-Czerwoni zmierzą się z Portugalczykami, którzy są zdecydowanie bardziej wypoczęci od Polaków.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zwycięstwo reprezentacji Polski w ćwierćfinale Euro 2016 nad Portugalią wcale nie zapewni Biało-Czerwonym medali. Wszystko z powodu regulaminu UEFA, który w tym turnieju nie przewiduje nagród za zajęcie miejsc 3-4.

- Wszyscy na paintball, a Karolek na konie - zażartował z Karola Linettego Krzysztof Mączyński. Ostatecznie obaj pomocnicy reprezentacji Polski wzięli udział w rozgrywce - pierwszy w drużynie niebieskich, drugi w zespole czerwonych. Najszybciej z zabawy wyeliminowano jednak Bartosza Kapustkę, a wszystko uwieczniły kamery Łączy nas piłka.