Piłkarska reprezentacja Polski

Piłkarska reprezentacja Polski

Czesław Michniewicz po 11 miesiącach odchodzi ze stanowiska trenera polskiej reprezentacji, nie pomógł mu nawet awans Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata w Katarze. Prezes PZPN postanowił nie przedłużać mu kontraktu. Temat piłkarskiej premii i wizerunki naszej drużyny nie był tu bez znaczenia. Pytanie, kto zastąpi Michniewicza, pozostaje otwarte, ale czas nagli. Pierwszy mecz Polski już w marcu. Maciej Zalewski.

Po mundialu i powrocie z niego reprezentacji Polski jest dużo pytań, wątpliwości i pewien niesmak. Cel minimum - awans do 1/8 finału - został zrealizowany, ale pojawiły się kwestie sporne jak premia od premiera. Pojawiają się również pytania o przyszłość selekcjonera. Bartłomiej Ślak.

Mateusz Morawiecki co prawda obiecywał kadrowiczom premię za wyjście z grupy mistrzostw świata w Katarze, ale po tym, jak obietnica stała się tematem dyskusji i kontrowersji, szef rządu zmienił zdanie. Maciej Zalewski.

Czy dla polskiego piłkarza, który po inwazji wojsk Putina na Ukrainę wciąż gra w Rosji, jest miejsce w polskiej reprezentacji? Pytanie dotyczy Macieja Rybusa, który zostaje w Moskwie zadowolony i z nowego kontraktu i życia rodzinnego z żoną Rosjanką. W Polsce niesmak miesza się z rozczarowaniem, ale też wyrażanym coraz głośniej oczekiwaniem wyrzucenia go z kadry. Aleksandra Kąkol.

Jest nowy trener, są komentarze, ale i dużo wątpliwości. Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. To nie jest wybór szczęśliwy - komentują piłkarscy eksperci. Nominacja wywołała ogromną dyskusję ze względu na przeszłość trenera i jego kontakty z Ryszardem F., pseudonim Fryzjer, skazanym przed laty prawomocnym wyrokiem za korupcję w polskim futbolu. Aleksandra Kąkol.

Po zwycięstwach nad Albanią i San Marino, piłkarską reprezentację Polski czeka prawdziwe wyzwanie. Na Stadionie Narodowym w Warszawie podopieczni Paulo Sousy zmierzą się z wicemistrzami Europy - Anglikami. Tyko raz z nimi wygraliśmy, ale jak na prawdziwych kibiców przystało: jest wiara, że nasi tym razem dadzą rade. Dawid Rydzek.