Chiny

Chiny

Kim miał podglądać rolnicze nowinki. Reżim ma z tym problem

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un rozpoczął drugi dzień swojej wizyty w Chinach od zwiedzania rolniczego instytutu badawczego. - To odzwierciedla rosnące zainteresowanie Pjongjangu reformą rolną – twierdzi południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na anonimowe źródła.

Kim z wizytą w Chinach

Rzecznik chińskiego MSZ Geng Shuang potwierdził doniesienia mediów o wizycie Kim Dzong Una. Wyraził też nadzieję, że trzecia w tym roku wizyta przywódcy Korei Północnej w Chinach przyczyni się do poprawy dwustronnych relacji i wzmocnienia "strategicznej komunikacji" pomiędzy dwoma krajami.

Najnowszy chiński atomowy łowca. Pierwsze takie zdjęcia

Chińskie media państwowe pokazały wizytę prezydenta Xi Jinpinga w bazie okrętów podwodnych. Przywódca kraju zszedł pod pokład jednego z nich na inspekcję. Przy okazji po raz pierwszy pokazano z bliska sam okręt nowego typu oraz fragment jego wnętrza. Chińskie atomowe okręty podwodne właściwie nie są pokazywane w ten sposób.

"Najbardziej regresywny krok" od przyłączenia do Chin

Po pięciu miesiącach burzliwych debat parlament Hongkongu uchwalił ustawę, zgodnie z którą po raz pierwszy w historii na części hongkońskiego terytorium - na dworcu kolejowym - będzie obowiązywało prawo Chin kontynentalnych, w tym prawo karne.

Pompeo w Pekinie: zawsze pozostaje ryzyko, że się nie uda

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo podziękował w Pekinie chińskim władzom za ich wkład w doprowadzenie do szczytu Trump-Kim. W rozmowie z szefem chińskiej dyplomacji Wangiem Yi zaznaczył, że w sprawie Korei Północnej jest jeszcze wiele do zrobienia.

Xi zabrał Putina na mecz hokeja

Przywódca Chin Xi Jinping i prezydent Rosji oglądali w piątek wieczorem mecz hokeja rozgrywany pomiędzy młodzieżową reprezentacją Chin i Rosji. Ponad siedem tysięcy kibiców zgromadzonych na stadionie w Tiencin oklaskiwało przywódców, którzy wspólnie rzucili krążek na lód. Wcześniej rozmawiali ze sportowcami i pozowali do zdjęć. Drużyny przekazały im także pamiątkowe koszulki. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Putin jest dużym fanem hokeja, sam w niego grywa.

Z chińskiego mostu prosto w przepaść. Nowa atrakcja dla fanów bungee

To będzie najwyżej na świecie położony punkt do skoków bungee - skakać będzie można z wysokości ponad ćwierć kilometra. Taką atrakcję przygotowuje obsługa Szklanego Mostu w Zhangjiajie, w południowo-wschodnich Chinach. Oto jak wyglądają testy i przygotowania do zaplanowanego na sierpień otwarcia.

Urazy mózgu dyplomatów. Amerykanie powołali specjalny zespół

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował we wtorek, że na jego wniosek utworzono 23 maja międzyresortowy zespół, który zajmuje się zagadkowymi przypadkami kłopotów zdrowotnych amerykańskich dyplomatów i członków ich rodzin na Kubie oraz w Chinach.

Chińskie linie lotnicze wznowią połączenie do Pjongjangu

Państwowe chińskie linie lotnicze Air China wznowią w tym tygodniu loty na trasie Pekin-Pjongjang. Dzieje się tak na fali ocieplenia stosunków między Chinami a Koreą Północną – poinformowała agencja Yonhap, powołując się na przedstawiciela firmy.

Hongkong uczcił pamięć ofiar masakry

Dziesiątki tysięcy osób zapaliły świece w centrum Hongkongu, by uczcić pamięć ofiar masakry na placu Tiananmen. 29 lat temu, w nocy z 3 na 4 czerwca, chińskie wojsko otworzyło w Pekinie ogień do demonstrantów domagających się reform politycznych.

Pompeo wezwał Chiny do ujawnienia listy ofiar masakry

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wezwał w niedzielę władze Chin, by opublikowały pełną listę zabitych, aresztowanych i zaginionych w związku z protestami na i wokół placu Tiananmen w 1989 roku. Jego apel został w poniedziałek skrytykowany przez chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.