Barack Obama

Barack Obama

Przywódcy Polski i USA mają spotkać się na koniec marca podczas szczytu w Waszyngtonie. - Spotkanie Andrzeja Dudy z Barackiem Obamą nie stoi pod znakiem zapytania, natomiast stoi pod znakiem zapytania dłuższa rozmowa - tłumaczył w "Jeden na jeden" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Zaangażowanie Rosji w Syrii świadczy o słabości reżimu prezydenta Asada, a prezydent Rosji Władimir Putin postąpiłby lepiej, gdyby przyczynił się do politycznego rozwiązania konfliktu - oświadczył we wtorek prezydent USA Barack Obama na konferencji prasowej.

Wiceprezydent Joe Biden, który w 2015 roku stracił syna z powodu raka mózgu, ma teraz stanąć na czele wielkiego programu znalezienia leku na tą chorobę. Barack Obama chciałby, żeby mobilizacja w tej sprawie była podobna do tej, na jaką zdobyli się Amerykanie w latach 60. XX w., aby stanąć na Księżycu.

Prezydent Barack Obama pogratulował władzom Meksyku aresztowania jednego z najpotężniejszego meksykańskich baronów narkotykowych Joaquina "El Chapo" Guzmana. Przestępca został schwytany pół roku po spektakularnej ucieczce z pilnie strzeżonego więzienia.

- Komentarze dotyczące upadku amerykańskiej gospodarki to pustosłowie. To samo dotyczy stwierdzenia, że nasi wrogowie stają się coraz silniejsi, a USA słabsze. Stany Zjednoczone Ameryki to najpotężniejszy kraj na świecie. Kropka - mówił w swoim ostatnim orędziu o stanie państwie Barack Obama. Odnosząc się do polityki zagranicznej, prezydent podkreślał m.in., że priorytetem jest walka z tzw. Państwem Islamskim i Al-Kaidą.

W orędziu wygłoszonym w niedzielę prezydent USA Barack Obama przyznał, że zagrożenie terroryzmem jest realne, ale zapewnił, że USA je pokonają i zniszczą tzw. Państwo Islamskie (IS). Wykluczył jednak operację lądową Stanów Zjednoczonych w Iraku i Syrii. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Nie mamy obecnie żadnych konkretnych i wiarygodnych danych wywiadowczych, które wskazywałyby, że przeciwko USA przygotowywany jest atak terrorystyczny - powiedział w środę prezydent Barack Obama, uspokajając Amerykanów wyjeżdżających na Święto Dziękczynienia.

Prezydent USA Barack Obama ocenił, że zamachy w Paryżu były atakiem na cywilizowany świat. Przemawiając na konferencji prasowej poprzedzającej szczyt G20 w Turcji zapewnił, że USA pomogą Francji w złapaniu osób odpowiedzialnych za te akty terroru.

Po sobotniej katastrofie airbusa na Półwyspie Synaj do Rosji napłynęły kondolencje z całego świata. Zwyczajowo na najwyższym szczeblu dyplomatycznym wysyłają je głowy państw, tym razem jednak Barack Obama nie napisał do Władimira Putina. Rosyjscy dziennikarze pytali we wtorek rzecznika Kremla, dlaczego.

Prezydent Barack Obama ostrzegł w piątek Rosję, że jej naloty w celu wzmocnienia prezydenta Syrii "wepchną ją w bagno", z którego trudno się wydobyć. Zapewnił, że USA nie będą prowadzić zastępczej wojny z Rosją w Syrii i dalej będą atakować Państwo Islamskie.

Poniedziałkowe przemówienie prezydenta Rosji Władimira Putina na sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ w Nowym Jorku było częścią strategii politycznej, mającej na celu zniesienie zachodnich sankcji - ocenia w dzienniku "Wiedomosti" politolog Aleksiej Makarkin.