Ruth Bader Ginsburg

Ruth Bader Ginsburg

Rok 2020 był pod wieloma względami przełomowy. Nowy koronawirus, który po raz pierwszy pojawił się w chińskim Wuhanie, rozprzestrzenił się na całym świecie powodując pandemię. W USA na nowo rozgorzały protesty pod hasłem Black Lives Matter, demonstracje wybuchły również po wyborach prezydenckich na Białorusi. W Górskim Karabachu doszło do kolejnych walk zbrojnych. Cały świat cierpiał również z powodu klęsk żywiołowych - między innymi susz i pożarów. Prezentujemy zdjęcia, na których uwieczniono najciekawsze momenty z tego historycznego roku.

W każdej redakcji programu informacyjnego na świecie każdego poranka trzeba podjąć kluczowe decyzje dotyczące układu wieczornego wydania. O tym, jak na co najmniej jednym redakcyjnym zebraniu doniesienia o dziwnych wydarzeniach w Wuhanie wywołały kłótnię, pisze Piotr Kraśko w podsumowaniu 2020 roku na świecie.

85-letnia Ruth Ginsburg, najstarsza sędzia amerykańskiego Sądu Najwyższego, przeszła operację usunięcia dwóch nowotworowych guzków w lewym płucu - poinformowała rzeczniczka Sądu Najwyższego Kathy Arberg. Sędzia zapowiedziała, że będzie wykonywała swoją pracę tak długo, jak będzie w stanie.

Sędzia Sądu Najwyższego USA Ruth Bader Ginsburg przeprosiła w czwartek za swe wypowiedzi krytyczne wobec Donalda Trumpa, ubiegającego się o nominację republikanów w wyborach prezydenckich.