Nazanin Zaghari-Ratcliffe

Nazanin Zaghari-Ratcliffe

Irański sąd skazał ją za szpiegostwo. Głoduje

Nazanin Zaghari-Ratcliffe jest obywatelką Iranu i Wielkiej Brytanii, od 2016 roku przebywa w więzieniu w Teheranie. Została skazana za próbę obalenia władzy i szpiegostwo. - Rozpoczęła strajk głodowy - poinformował w sobotę jej mąż, Brytyjczyk Richard Ratcliffe.

Iran ostrzega USA przed "podjęciem szaleńczej próby"

Stany Zjednoczone muszą być przygotowane na konsekwencje ewentualnej próby uniemożliwienia Iranowi eksportowania ropy i korzystania z cieśniny Ormuz - oświadczył w środę minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif.

Szef brytyjskiego MSZ: nie odpuścimy w sprawie więzionej w Iranie Brytyjki

Miałem bardzo szczerą dyskusję z szefem irańskiej dyplomacji na temat zatrzymanej Nazanin Zaghari-Ratcliffe. Nie odpuścimy w tej sprawie - w czwartek oświadczył minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt. 40-latka o podwójnym, brytyjskimi i irańskim obywatelstwie, od 2016 roku więziona jest za rzekomą próbę obalenia władzy i działalność szpiegowską.

"Dziesiątki szpiegów" aresztowanych w Iranie

Służby specjalne Iranu aresztowały "dziesiątki szpiegów", pracujących w irańskich instytucjach państwowych - poinformowała we wtorek agencja ISNA, powołując się na szefa irańskiego wywiadu Mahmuda Alawiego.

Tylko trzy dni wolności. Aktywistka wróciła do więzienia

Nazanin Zaghari-Ratcliffe, obywatelka Iranu i Wielkiej Brytanii, w niedzielę wróciła z trzydniowej przepustki do więzienia w Teheranie, gdzie odsiaduje karę pozbawienia wolności za rzekomą próbę obalenia władz i szpiegostwo - poinformował mąż kobiety.

Więziona w Iranie Brytyjka dostała przepustkę

Więzionej w Iranie Nazanin Zaghari-Ratcliffe, obywatelce Iranu i Wielkiej Brytanii, zezwolono na opuszczenie na trzy dni więzienia w Teheranie - poinformował w czwartek jej mąż. Kobieta została skazana w 2016 roku za próbę obalenia reżimu i szpiegostwo.

Irański wiceminister: możemy wycofać się z umowy atomowej

Wiceszef irańskiego MSZ Abbas Arakczi ostrzegł w czwartek, że jeśli zagraniczne banki będą dalej bojkotować Iran, to kraj ten może wycofać się z porozumienia atomowego. Równocześnie pojawiły się doniesienia o odrzuceniu przez Iran propozycji USA bezpośrednich rozmów.

Boris Johnson w "szczerej rozmowie" z prezydentem Iranu

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson w niedzielę odbył blisko godzinną rozmowę w Teheranie z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim. Wizyta Johnsona w Iranie ma doprowadzić do uwolnienia więzionej w tym kraju Brytyjki - przypomina Reuters.

Brytyjka oskarżona o szpiegostwo. Broni jej szef MSZ

Szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson spotkał się w sobotę z szefem irańskiej dyplomacji Mohammadem Dżawadem Zarifem, by zabiegać o uwolnienie więzionej w Iranie Brytyjki Nazanin Zaghari-Ratcliffe. Ministrowie rozmawiali też o porozumieniu nuklearnym.