Między Faktami

Między Faktami

"Kaczyński obiecał mi całą kadencję. Złamał obietnicę i okłamał mnie"

Przez te dziewięć miesięcy spałem po trzy godziny dziennie. Ilość spraw, które trzeba załatwić, podpisać, popchnąć do przodu, rozstrzygnąć - jest tak ogromna, że człowiek nie ma czasu na sen. Potem byłem jeszcze komisarzem Warszawy cztery miesiące, a potem był grudzień i… nie byłem już nikim. I to był dramat - wspomina były premier Kazimierz Marcinkiewicz w rozmowie z Arletą Zalewską i Krzysztofem Skórzyńskim.

Kwaśniewski: niech Budka przestanie się obrażać, a weźmie się za robotę

- Największa głupota opozycji w tej chwili to przejąć władzę w Polsce – uważa Aleksander Kwaśniewski. W rozmowie "Między Faktami" z Arletą Zalewską i Krzysztofem Skórzyńskim były prezydent opowiada o kulisach porozumienia Lewicy i PiS, ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy i rysuje możliwości wygrania wyborów przez opozycję.

"Jarosław Kaczyński mówił, że jestem jedną z osób, na których najbardziej się zawiódł"

Twierdzi, że minister zdrowia ma kompleksy, bo "zawsze pracował jako urzędnik" i nie był "od kierowania tak skomplikowanym ministerstwem i to jeszcze w czasie kryzysu". Zaprzecza zarzutom o prowadzenie eksperymentów medycznych na płodach. W rozmowie z tvn24.pl poseł Wojciech Maksymowicz mówi też o tym, dlaczego do 14 kwietnia był w klubie PiS i jakie błędy popełniono w walce z pandemią.

Ryszard Petru: memy zniknęły, jak wyszedłem z polityki

O Grzegorzu Schetynie mówi, że rozmawia tylko po to, by oszukać swojego rozmówcę. O Katarzynie Lubnauer, że oszukała go z niskich pobudek. O Jarosławie Kaczyńskim, że żaden z niego biznesmen, ale oszust. Za te ostatnie słowa sąd nakazał mu już przeprosiny, na razie nieprawomocnie. Ryszard Petru w rozmowie z Arletą Zalewską i Krzysztofem Skórzyńskim wyjaśnia, jak mu się żyje bez polityki.

Jan Śpiewak: jestem dzieckiem przywilejów

Z Janem Śpiewakiem spotykamy się dwa lata po tym, jak wycofał się z polityki. Opowiada, z czego dziś żyje, jakie ma plany i o co spiera się z ojcem, profesorem Pawłem Śpiewakiem.

"Odbyła się między wami rozmowa, czy usunąć ciążę?" Jaki: odbyła się

Przyznaje, że ma żal do niektórych polityków i Kościoła o to, że po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji "zobaczyli skalę protestów, to się nagle pochowali". - Powinni stanąć z nami, by tłumaczyć to ludziom - mówi Patryk Jaki w rozmowie z Arletą Zalewską i Krzysztofem Skórzyńskim o rodzinie, ludziach na ulicach, premierze Morawieckim i wecie do unijnego budżetu.

Jerzy Fedorowicz: tak, mam depresję

- Jak Pan się czuje? - Źle. - Fizycznie? - (cisza) Mnie się nie chce żyć, w ogóle. - Tęskni pan za żoną? - Tęsknię za nią niemiłosiernie.

Hanna Gill-Piątek: jeśli Biedroń ma do mnie żal, to go przeproszę

Niedoświadczona posłanka, która dokonała właśnie niespodziewanej politycznej wolty. W tym tygodniu dom Hanny Gill-Piątek zamienił się w sztab kryzysowy, a ona - dotąd jedna z 49 posłów Lewicy - stała się pierwszym przedstawicielem Szymona Hołowni w Sejmie. W rozmowie z nami przyznaje, że nie ostatnim.