Miedzy Faktami

Miedzy Faktami

O Jarosławie Gowinie mówi, że "podjął decyzję, że będzie wykorzystywał każdy kryzys w rządzie do tego, żeby osłabiać koalicję i zerkać w stronę opozycji". O Michale Kamińskim, że ma "fiksację na punkcie Jarosława Kaczyńskiego". A o premierze Morawieckim, że mu przypomina "Buźkę" z filmów o Bondzie. Adam Bielan w rozmowie "Między Faktami" Arlety Zalewskiej i Krzysztofa Skórzyńskiego.

O Grzegorzu Schetynie mówi, że rozmawia tylko po to, by oszukać swojego rozmówcę. O Katarzynie Lubnauer, że oszukała go z niskich pobudek. O Jarosławie Kaczyńskim, że żaden z niego biznesmen, ale oszust. Za te ostatnie słowa sąd nakazał mu już przeprosiny, na razie nieprawomocnie. Ryszard Petru w rozmowie z Arletą Zalewską i Krzysztofem Skórzyńskim wyjaśnia, jak mu się żyje bez polityki.

Z Janem Śpiewakiem spotykamy się dwa lata po tym, jak wycofał się z polityki. Opowiada, z czego dziś żyje, jakie ma plany i o co spiera się z ojcem, profesorem Pawłem Śpiewakiem.

Przyznaje, że ma żal do niektórych polityków i Kościoła o to, że po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji "zobaczyli skalę protestów, to się nagle pochowali". - Powinni stanąć z nami, by tłumaczyć to ludziom - mówi Patryk Jaki w rozmowie z Arletą Zalewską i Krzysztofem Skórzyńskim o rodzinie, ludziach na ulicach, premierze Morawieckim i wecie do unijnego budżetu.

- Jak Pan się czuje? - Źle. - Fizycznie? - (cisza) Mnie się nie chce żyć, w ogóle. - Tęskni pan za żoną? - Tęsknię za nią niemiłosiernie.

Niedoświadczona posłanka, która dokonała właśnie niespodziewanej politycznej wolty. W tym tygodniu dom Hanny Gill-Piątek zamienił się w sztab kryzysowy, a ona - dotąd jedna z 49 posłów Lewicy - stała się pierwszym przedstawicielem Szymona Hołowni w Sejmie. W rozmowie z nami przyznaje, że nie ostatnim.