Tenis

Tenis

Iga Świątek nie zagra w dwóch finałach tegorocznego Roland Garros. Polka w parze z Amerykanką Nicole Melichar pożegnała się z tym turniejem po niesamowitym półfinale w deblu. Teraz walczyć na korcie będzie sama - stawka wysoka – mistrzostwo French Open. Tomasz Marzec. 

19-letnia Polka Iga Świątek awansowała do półfinału jednego z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych - French Open. To nie tylko efekt jej talentu, ale przede wszystkim ciężkiej pracy, która teraz przynosi niebywałe owoce. Tomasz Marzec. 

W tenisie mamy cztery szlemy w roku, matura jest raz w życiu. Ale stres podczas wtorkowego ćwierćfinału na Roland Garros był podobny do tego na egzaminie dojrzałości - wspomina Iga Świątek w jedynym wywiadzie przed półfinałem turnieju Wielkiego Szlema w Paryżu. Z polską tenisistką rozmawiała Justyna Suchecka.

Nawet jeśli ktoś nie interesuje się tenisem, w ostatnich dniach słyszał to nazwisko. 19-letnia Polka Iga Świątek awansowała do półfinału słynnego turnieju Roland Garros. Oznaki geniuszu zdradzała już jako młoda zawodniczka. - Jak wygrała mistrzostwa Europy do lat czternastu, będąc jeszcze chyba młodszym rocznikiem, to już było wiadomo, że trzeba iść dalej – podkreślił trener tenisistki Michał Kaznowski. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Ćwierćfinał Wimbledonu wywołał wielkie emocje wśród najbliższych Łukasza Kubota. Mimo jego porażki, rodzina urodzonego w Bolesławcu tenisisty jest z niego bardzo dumna. - Dla mnie Łukasz wygrał. To jest wielkie osiągnięcie - powiedziała matka chrzestna Kubota Iwona Zepp.