Komu zabiorą mandat Kamiński z Cimoszewiczem? Walka na Pomorzu Zachodnim

Źródło:
tvn24.pl
"Zaopiekujcie się demokracją, gdy mnie już tu nie będzie"
"Zaopiekujcie się demokracją, gdy mnie już tu nie będzie"Materiały prasowe Parlamentu Europejskiego
wideo 2/4
Biorąc udział w wyborach chronimy demokrację. Spot profrekwencyjny na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024Materiały prasowe Parlamentu Europejskiego

Joachim Brudziński z PiS i Bartosz Arłukowicz z KO - to pewniaki w walce o euromandaty na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Ale dalej robi się bardzo ciekawie, bo "dwójki" na listach dwóch największych ugrupowań mają silną konkurencję w postaci Michała Kamińskiego z Trzeciej Drogi i Włodzimierza Cimoszewicza z Lewicy. Mandaty do wzięcia będą prawdopodobnie tylko cztery.

  • Za Joachimem Brudzińskim, podobnie jak w 2019 roku, na liście znajduje się europosłanka Elżbieta Rafalska. Jeśli PiS straci na Pomorzu Zachodnim swój stan posiadania, ofiarą będzie właśnie ona.
  • "Dwójką" KO jest wieloletnia marszałkini województwa lubuskiego Elżbieta Polak. Gra u siebie, więc szanse na mandat ma spore.
  • Zamieszać mogą "jedynki" Trzeciej Drogi i Lewicy. Michał Kamiński i Włodzimierz Cimoszewicz to niezwykle doświadczeni politycy. Na ich niekorzyść przemawia jednak fakt, że są w regionie "spadochroniarzami".

9 czerwca 2024 Polacy wybiorą 53 europosłów, a cały nowy skład europarlamentu będzie liczył 720 przedstawicieli państw Unii Europejskiej. W ostatnich wyborach z okręgu nr 13 obejmującego województwa zachodniopomorskie i lubuskie do PE dostały się cztery osoby. W tym roku bardzo mocnych kandydatów jest szóstka.

PiS uderza w Zielony Ład i pakt migracyjny

Lider listy PiS do PE w okręgu nr 13, ubiegający się o ponowny wybór, europoseł Joachim Brudziński podkreśla, że z pięcioletniej perspektywy eurodeputowanego stwierdza, że Polsce potrzeba jest silna reprezentacja w Europarlamencie. W jego ocenie źle się stało, że polscy eurodeputowani nie mówili jednym głosem, gdy „przychodziło do walki o narodowe interesy”, co potrafili robić, jak przyznał, niemieccy eurodeputowani. Brudziński podał przykład tematu Odry, pojawienia się złotych alg i śnięcia ryb. Polityk nie zgadza się także na przyjęcie migracyjnego.

- Pakt ten oznacza albo przyjmowanie wielotysięcznych rzeszy nielegalnych migrantów, albo płacenie wielomilionowych kar. Te kary będą z waszych kieszeni, waszego budżetu - mówi polityk.

Elżbieta Rafalska, europosłanka oraz była minister rodziny, pracy i polityki społecznej, która ubiega się ponownie o mandat do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca na liście, w swojej kampanii skupia się na szkodliwości Zielonego Ładu.

- Ubóstwo mieszkaniowe, energetyczne, materialne, rosnąca drożyzna, zniesienie zerowego vat-u żywność. To wszystko powoduje, że koszty życia będą coraz większe a kolejne projekty Zielonego Ładu będą na pewno realizowane. Trzeba temu powiedzieć stop. Trzeba te gigantyczne, trudne do przewidzenia zmiany zatrzymać i UE musi zacząć się liczyć z opinią publiczną i społeczną, bo takie projekty uderzają w ludzi - tłumaczy.

PiS nie jest w tym regionie mocny, więc jeśli miałby gdzieś stracić mandat względem stanu z 2019 roku, to może do tego dojść właśnie tutaj. Rafalska przegrać wyścig o swoją drugą kadencję w Brukseli z Włodzimierzem Cimoszewiczem lub Michałem Kamińskim.

"Bądźmy sobą w Europie"

Pierwsze miejsce na liście koalicyjnej Trzeciego Drogi i PSL zajmuje Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu. Warszawski polityk startujący w okręgu zachodniopomorskim i lubuskim idzie do wyborów, stawiając na pierwszym miejscu pokój w Europie.

- Idziemy do Parlamentu Europejskiego, bo my widzimy w Unii Europejskiej gwaranta polskiej niepodległości, a nie dla tej niepodległości zagrożenia. Idziemy jako Trzecia Droga do PE, żeby być tam sobą jako Polacy! - przekonuje.

Polityk zwraca uwagę, że nie ma sprzeczności między byciem dobrym patriotą a dobrym Europejczykiem, zaznaczając, że Europa nie istnieje bez krajów, które je tworzą, w tym bez Polski. - To, czego potrzebujemy w Europie i Polsce, to pokój i spokój - dodaje.

Kamiński: W tych wyborach żaden głos nie będzie zmarnowany
Kamiński: W tych wyborach żaden głos nie będzie zmarnowanyTVN24

CZYTAJ TEŻ: Ostatnie dni na ważne zgłoszenie przed eurowyborami. Termin do 27 maja

KO mówi o bezpieczeństwie i wartości członkostwa w UE

Kampania wyborcza Bartosza Arłukowicza, europosła ubiegającego się reelekcję skupia się na tematach związanych z bezpieczeństwem. Zdaniem polityka nadchodzące wybory są jednymi z najważniejszych, które określą pozycję Polski w Unii Europejskiej na najbliższe lata.

- Ta Europa, z którą mamy dzisiaj do czynienia to nie jest ta sama Europa, którą znaliśmy pięć, dziesięć czy 15 lat temu. To jest Europa w otoczeniu toczącej się wojny, spadających bomb, migracji u granic i bardzo wielu problemów, które będą zmieniały oblicze Europy w najbliższych latach. I dlatego tak ważne jest, kto pojedzie do PE i będzie reprezentował Polskę - mówi.

Arłukowicz może być spokojny o mandat. Walczy o jak najlepszy wynik partii jako całości.

Arłukowicz: Nadchodzące wybory określą bezpieczeństwo i przyszłość Polski w Europie, ale i bezpieczeństwo Europy
Arłukowicz: Nadchodzące wybory określą bezpieczeństwo i przyszłość Polski w Europie, ale i bezpieczeństwo EuropyTVN24

Elżbieta Polak, była marszałek województwa lubuskiego, startująca do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 13 w kampanii wyborczej zatytułowanej "Polak w Europie" zwraca uwagę na ważność członkostwa Polski w Unii Europejskiego i dalszej chęci bycia w niej.

- Historia zatacza koło. Jest podobnie jak 20 lat temu. Czuję, że wciąż żywe są te same nadzieje. Wtedy też szliśmy po kulturę i wartości zachodu. Chcieliśmy lepszego życia, pokoju, bezpieczeństwa, praworządności. Zachód ze swoją mentalnością otwierał dla nas drzwi. Byliśmy go ciekawi, jego życia. Dziś wiemy jaką wartość ma dla nas członkostwo w Unii - mówi.

Polak jest doskonale znana mieszkańcom regionu, bo przez 13 lat była marszałkinią województwa lubuskiego. W ostatnich wyborach wybrała się do Sejmu i uzyskała znakomity wynik 78 475 głosów, zdecydowanie najlepszy w regionie. Szanse na wyjazd do Brukseli są więc spore.

"Europa dla Ciebie"

Włodzimierz Cimoszewicz, były premier i europoseł ubiegający się reelekcję, mówiąc o swojej kampanii zatytułowanej "Europa dla Ciebie" zwraca uwagę na dwie sprawy dotyczące Bałtyku, którymi chciałby się zająć w następnej kadencji: bezpiecznymi przewozami substancji niebezpiecznych np. ropy oraz broni chemicznej zalegającej na dnie Bałtyku.

- To jest bomba, która zagraża wszystkim. Zachęcałbym do spojrzenia nie na to, kto skąd startuje, ale na preferencje i poglądy kandydatów - przekonuje europoseł, odnosząc się do zarzutu, że walczy o mandat w regionie, z którym nic go nie łączy. Polityk otwarcie popiera Zielony Ład, przekonując, że jest przeciwnikiem żywności z chemią, zatrutego powietrza czy pasywności innych jeśli chodzi o zmiany klimatu.

Cimoszewicz: Te wybory będą trudne politycznie w wielu krajach europejskich
Cimoszewicz: Te wybory będą trudne politycznie w wielu krajach europejskichTVN24

Bardzo ważną kwestią dla polityka jest także dalsza pomoc Ukrainie i sankcje wobec Rosji. - Unia Europejska zmienia się. Trzeba iść dalej tak, aby kolejnym pokoleniom zapewnić spokój, wolność i dobrobyt - zapewnia Cimoszewicz.

ZOBACZ TAKŻE: Wybory do europarlamentu 2024. Okręg nr 13 - kto kandyduje w województwie zachodniopomorskim i lubuskim [pełna lista]

Pięć lat temu z okręgu numer 13 mandaty europosłów zdobyli: Bartosz Arłukowicz (Koalicja Europejska), Bogusław Liberadzki (Koalicja Europejska), Elżbieta Rafalska (PiS) i Joachim Brudziński (PiS).

Autorka/Autor:MR

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Burze przechodziły w środę nad Polską. Do wieczora strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad 1200 razy, głównie w związku z podtopieniami i zniszczeniami wywołanymi przez silny wiatr. Szczególnie niebezpieczna sytuacja panowała na Górnym Śląsku, gdzie burze zmiotły dachy i połamały słupy wysokiego napięcia.

Zerwane dachy, połamane słupy. Ponad 1200 interwencji strażaków

Zerwane dachy, połamane słupy. Ponad 1200 interwencji strażaków

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz

- Dostaliśmy dowody w związku z Funduszem Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości. Tam jest to wszystko wyszczególnione. Musimy to wszystko przeanalizować, każdy z członków PKW - mówił Ryszard Kalisz w "Faktach po Faktach". - Jeżeli informację przesyła minister sprawiedliwości, trudno tych dowodów nie traktować poważnie - dodał członek Państwowej Komisji Wyborczej.

Kalisz: PKW dostała dowody w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Musimy to przeanalizować

Kalisz: PKW dostała dowody w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Musimy to przeanalizować

Źródło:
TVN24

Po raz drugi małopolscy radni nie wybrali nowego marszałka województwa. Kandydatem był poseł PiS Łukasz Kmita, były wojewoda. - Nastąpiła zdrada ideałów Prawa i Sprawiedliwości - skomentował.

Porażka posła PiS. Województwo nadal bez marszałka

Porażka posła PiS. Województwo nadal bez marszałka

Źródło:
tvn24.pl

Wstrząsająca historia lekarza z Gorzowa Wielkopolskiego. Wrócił do pracy w szpitalu po tym, jak wyszedł z aresztu. Po dwóch miesiącach za kratami okazało się, że areszt dla niego nie był zasadny. Dwa tysiące lekarzy z całej Polski napisało list, w którym podkreślają, że zasadny nie jest też zarzut zabójstwa. Doktor Kadukha odłączył terminalnie chorego pacjenta od aparatury podtrzymującej życie. Do prokuratury doniósł na niego kolega z tego samego szpitala.

Usłyszał zarzut zabójstwa, w areszcie spędził dwa miesiące. Lekarz z Gorzowa wrócił do pracy

Usłyszał zarzut zabójstwa, w areszcie spędził dwa miesiące. Lekarz z Gorzowa wrócił do pracy

Źródło:
Fakty TVN

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie aktora i byłego prezentera telewizyjnego - podało Radio Zet. Bartłomiej M. został skazany za gwałt na 16-latce. Wyrok jest prawomocny

Aktor Bartłomiej M. skazany za gwałt na 16-latce

Aktor Bartłomiej M. skazany za gwałt na 16-latce

Źródło:
Radio Zet, tvnwarszawa.pl

- Zarzuty wobec posła Marcina Romanowskiego dotyczą przede wszystkim działania w ramach zorganizowanej grupy, mającej na celu popełnianie przestępstw przez ustalone osoby. To także zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków związane z gospodarowaniem mieniem publicznym - mówił w TVN24 zastępca prokuratora generalnego, prokurator krajowy Dariusz Korneluk. Jak dodał, politykowi Suwerennej Polski grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

"Za te wszystkie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat"

"Za te wszystkie przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat"

Źródło:
TVN24

Polacy konsumują mniej niż przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej. Rzeczywiste spożycie indywidualne (AIC) na mieszkańca w Polsce w 2023 roku było 14 procent poniżej średniej unijnej - podał Eurostat. Najwyższy poziom odnotowano w Luksemburgu (38 proc. powyżej średniej UE), Austrii i Holandii (po 17 proc.).

Europejska mapa dobrobytu. Tak wypadła Polska

Europejska mapa dobrobytu. Tak wypadła Polska

Źródło:
PAP

Tysiąc złotych brutto miesięcznie - tyle otrzymają od 1 lipca pracownicy pomocy społecznej, pieczy zastępczej i opieki nad dziećmi do lat trzech. Rada Ministrów przyjęła w środę uchwały w tej sprawie.

Dodatkowy tysiąc złotych do pensji. Jest decyzja

Dodatkowy tysiąc złotych do pensji. Jest decyzja

Źródło:
PAP

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie bronił polityków Suwerennej Polski jeszcze przez chwilę. Wyssie, co uzna za wartościowe. Na końcu w oślej ławce będzie chciał zostawić Ziobrę, Romanowskiego, Wosia - stwierdził w "Faktach po Faktach" senator KO Krzysztof Kwiatkowski. - Z Suwerennej Polski mało co zostanie, prawdopodobnie nic - ocenił Ryszard Petru z Polski 2050.

Kaczyński "wyssie z Suwerennej Polski to, co uzna za wartościowe"

Kaczyński "wyssie z Suwerennej Polski to, co uzna za wartościowe"

Źródło:
TVN24

- Jeżeli słyszymy, że zarzuty dla posła Marcina Romanowskiego oznaczają zagrożenie wyrokiem do lat 15, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o naprawdę poważne przestępstwa - powiedziała w "Kropce nad i" wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer (KO). Komentując aferę wokół Funduszu Sprawiedliwości, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak (Konfederacja) zaznaczył, że "nie zostały ujawnione wydatki z wszystkich funduszy rozdawniczych, które uruchomił PiS".

"PiS liczył, że nigdy nie przegra i nigdy nikt nie sprawdzi, co oni robią"

"PiS liczył, że nigdy nie przegra i nigdy nikt nie sprawdzi, co oni robią"

Źródło:
TVN24

Prokuratura uchyliła część środków zapobiegawczych wobec dwóch żołnierzy, którzy usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień po strzałach oddanych w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlasie) na granicy z Białorusią.

Decyzja prokuratury w sprawie żołnierzy zatrzymanych po strzałach na granicy

Decyzja prokuratury w sprawie żołnierzy zatrzymanych po strzałach na granicy

Źródło:
tvn24.pl

14-latek od dwóch dni był poszukiwany. Ratownicy wyłowili jego ciało z rzeki Soły w Broszkowicach w gminie Oświęcim. Śledczy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

Z rzeki wyłowili ciało chłopca

Z rzeki wyłowili ciało chłopca

Źródło:
PAP

Szczęśliwym finałem zakończyły się czterodniowe poszukiwania 83-latki z gminy Gostynin. W akcję zaangażowali się policjanci i pies tropiący. W odnalezieniu seniorki pomógł też dron. - Kobieta leżała w tak wysokich i gęstych zaroślach, że stojące kilka metrów od niej osoby nie były w stanie jej dostrzec - opisała policja.

Przez cztery dni szukali 83-latki. Wypatrzył ją policyjny dron

Przez cztery dni szukali 83-latki. Wypatrzył ją policyjny dron

Źródło:
PAP

Woda z zalanej po burzy ulicy Przyczółkowej wdarła się do autobusu miejskiego linii 519, jadącego z Powsina do centrum Warszawy. Nagranie dostaliśmy na Kontakt 24.

"Powódź" w miejskim autobusie

"Powódź" w miejskim autobusie

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Policjanci odnaleźli w środę przed południem zwłoki zaginionej 39-letniej Natalii spod Poznania. Jej poszukiwania trwały od piątku. Ciało kobiety odnaleziono w kompleksie leśnym w północno-wschodniej części przedmieść Poznania, około 10 kilometrów od domu. Funkcjonariusze zatrzymali jej męża, który zgłosił jej zaginięcie. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Faktów TVN, kobieta chciała się rozwieść z mężczyzną.

"Nie powiedziała, gdzie jedzie". Co wiemy o zaginięciu i śmierci 39-letniej Natalii

"Nie powiedziała, gdzie jedzie". Co wiemy o zaginięciu i śmierci 39-letniej Natalii

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci odnaleźli zwłoki zaginionej 39-letniej Natalii spod Poznania. Ciało odnaleziono w kompleksie leśnym w północno-wschodniej części przedmieść Poznania. Mąż kobiety został zatrzymany. 15 czerwca zgłosił jej zaginięcie. Ciało kobiety znaleziono około 10 kilometrów od domu.

Poszukiwana 39-letnia Natalia nie żyje. Zatrzymano jej męża

Poszukiwana 39-letnia Natalia nie żyje. Zatrzymano jej męża

Źródło:
tvn24.pl

W 2024 roku rekordowa liczba milionerów może opuścić Wielką Brytanię - piszą zagraniczne media. Krezusów miałaby "zmusić" do opuszczenia kraju przede wszystkim zapowiadana przez prowadzącą w sondażach Partię Pracy reforma podatkowa. Nadchodzące wyborcze rozstrzygnięcie może znacząco zmniejszyć atrakcyjność kraju, będącego niegdyś ziemią obiecaną dla najbogatszych.

Ryzyko wielkiego exodusu milionerów

Ryzyko wielkiego exodusu milionerów

Źródło:
CNN

Rolnik z Wielkiej Brytanii opowiedział mediom, jak po pół wieku odzyskał swój zegarek znanej luksusowej marki, o którym myślał, że został zjedzony przez krowę. - Nie myślałem, że kiedykolwiek jeszcze go zobaczę - przyznał James Steel w rozmowie z BBC.

"Zjedzony przez krowę" cenny zegarek odnaleziony po 50 latach

"Zjedzony przez krowę" cenny zegarek odnaleziony po 50 latach

Źródło:
BBC, Daily Star

Były prezes Orlenu Daniel Obajtek, który zdobył mandat do europarlamentu z ramienia PiS, stawił się w środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie i został przesłuchany w charakterze świadka - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Skiba. - Wpłynęły bardzo interesujące dokumenty, które są cały czas analizowane - mówił Skiba. Prokurator krajowy Dariusz Korneluk w "Tak jest" powiedział, że Obajtek był przesłuchany w charakterze świadka, ale "charakter może się zmienić". - Będzie decydował o tym prokurator referent po zgromadzeniu pełnej dokumentacji - dodał.

Daniel Obajtek stawił się w warszawskiej prokuraturze

Daniel Obajtek stawił się w warszawskiej prokuraturze

Źródło:
PAP

56-latek poszukiwany 19 listami gończymi i dwoma europejskimi nakazami aresztowania został zatrzymamy w czeskich Pardubicach. Ma na koncie liczne oszustwa i przywłaszczenia, a w więzieniu spędzi co najmniej 17 lat.

Szukali go 19 listami gończymi, w więzieniu spędzi 17 lat

Szukali go 19 listami gończymi, w więzieniu spędzi 17 lat

Źródło:
PAP

Spar Group, właściciel Spar Polska, podjął decyzję o opuszczeniu polskiego rynku. Spółka znalazła już nowego nabywcę, który przejmie sklepy oraz będzie kontynuował rozwój biznesu pod tym samym szyldem. Transakcja zostanie sfinalizowana do końca bieżącego roku.

Duża sieć zmienia właściciela. Co ze sklepami w Polsce?

Duża sieć zmienia właściciela. Co ze sklepami w Polsce?

Źródło:
tvn24.pl

Pożary szaleją w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. W środę lokalne władze poinformowały, że ogień przyczynił się do śmierci co najmniej jednej osoby. Płomienie strawiły do tej pory obszar o powierzchni przekraczającej osiem tysięcy hektarów i wciąż nie zostały opanowane.

Popiół spadał jak śnieg. "Nie wiem, czy jeszcze mamy dom"

Popiół spadał jak śnieg. "Nie wiem, czy jeszcze mamy dom"

Źródło:
Reuters, NM Fire Info, Ruidoso News

Kevin Costner opowiedział o spotkaniu z księciem Williamem, podczas którego następca tronu zdradził mu, co o nim sądziła księżna Diana. Aktor przywołał też pamięcią swoje spotkanie z księżną.

Kevin Costner o niezwykłym wyznaniu księcia Williama. Aktor relacjonuje rozmowę w cztery oczy

Kevin Costner o niezwykłym wyznaniu księcia Williama. Aktor relacjonuje rozmowę w cztery oczy

Źródło:
People, TVN24

Dziewięcioletni Lorenzo Somaschini zmarł kilka dni po wypadku na torze w Brazylii. Informację o śmierci dziecka przekazał organizator wyścigów motocyklowych.

Wypadek na torze. Nie żyje dziewięcioletni motocyklista

Wypadek na torze. Nie żyje dziewięcioletni motocyklista

Źródło:
Reuters

Trwają poszukiwania 73-letniej turystki z Francji, która w piątek zaginęła na greckiej wyspie Sikinos. Tego samego dnia kobieta miała przesłać właścicielowi hotelu wiadomość sugerującą, jakoby uległa wypadkowi. Lokalne służby prowadzą też akcję poszukiwawczą jej 64-letniej znajomej.  

Dwie turystki zaginęły na greckiej wyspie. Wcześniej jedna wysłała niepokojącą wiadomość 

Dwie turystki zaginęły na greckiej wyspie. Wcześniej jedna wysłała niepokojącą wiadomość 

Źródło:
 ANT1, BBC, MEGA, Parapolitika, skai.gr, Tanea,, tvn24.pl

Rząd podczas środowego posiedzenia przyjął projekt ustawy wspierającej działania wojska, policji i Straży Granicznej. Dokument reguluje między innymi "kwestię użycia broni w szczególnych sytuacjach".

Użycie broni "w szczególnych sytuacjach". Jest decyzja w sprawie projektu

Użycie broni "w szczególnych sytuacjach". Jest decyzja w sprawie projektu

Źródło:
PAP, KPRM, X

Janusz Kowalski poinformował w środę rano, że odchodzi z Suwerennej Polski. "Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości" - napisał. W 2022 roku zapowiadał, że prędzej zrezygnuje z bycia posłem niż z bycia członkiem partii Zbigniewa Ziobry, wówczas Solidarnej Polski. Suwerenna Polska opublikowała w mediach społecznościowych komentarz.

Janusz Kowalski odchodzi. Jest komentarz Suwerennej Polski

Janusz Kowalski odchodzi. Jest komentarz Suwerennej Polski

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Janusz Kowalski, który ogłosił odejście z Suwerennej Polski, był jednym z najbardziej znanych i aktywnych polityków partii Zbigniewa Ziobry. W przeszłości zasłynął między innymi z kłótni z Michałem Kołodziejczakiem, zagrzewania do wiwatów z mównicy sejmowej czy kłopotów z tekstem polskiego hymnu. Kowalski niejednokrotnie wywoływał też kontrowersje swoimi wypowiedziami między innymi o relacjach z Unią Europejską czy szczepionkach.

Najsłynniejsze aktywności Janusza Kowalskiego. Kłótnie, wiwaty, kontrowersyjne poglądy

Najsłynniejsze aktywności Janusza Kowalskiego. Kłótnie, wiwaty, kontrowersyjne poglądy

Źródło:
tvn24.pl

Kończy się kompletowanie kierownictwa policji. Nadzór nad pionem kryminalnym obejmie wkrótce Tomasz Michułka, a rektorem Akademii Policji zostanie Agata Malasińska-Nagórny - wynika z informacji tvn24.pl.

Kolejne zmiany na szczytach policji

Kolejne zmiany na szczytach policji

Źródło:
tvn24.pl
Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Miejska plenerowa impreza alkoholowa. Marcin umiera, karuzele kręcą się dalej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Zielona granica" znalazła się w dziesiątce najlepszych filmów pierwszego półrocza 2024 roku według amerykańskiego magazynu "The Hollywood Reporter". Nagradzana produkcja Agnieszki Holland została doceniona między innymi za "bezbłędną realizację".

Amerykański magazyn wskazał najlepsze filmy półrocza. Wśród nich nagradzana produkcja z Polski

Amerykański magazyn wskazał najlepsze filmy półrocza. Wśród nich nagradzana produkcja z Polski

Źródło:
The Hollywood Reporter, PAP, tvn24.pl