Świat

Zawalił się most, 37 ofiar

Świat


Kolejne tragiczne konsekwencje powodzi w Chinach. W górskim regionie Luanchuan w środkowej części kraju na wezbranej po powodziach rzece zawalił się most. Co najmniej 37 osób zginęło, a 19 uważa się za zaginione.

153-metrowy most zawalił się w prowincji Henan. Większość znajdujących się wówczas na nim ludzi wpadła do wody, której nurt po tygodniach ulewnych deszczy był bardzo szybki. Według informacji gazety "Dahe newspaper" dzięki akcji ratunkowej udało się ocalić sześć z nich.

Od początku roku zginęło 750 osób

W wyniku padających ulew w całej prowincji Henan zginęły w sumie 52 osoby a 20 uznaje się za zaginionych. Blisko 200 tys. ludzi trzeba było ewakuować. Władze ostrzegają, że w regionie, w którym doszło do wypadku można spodziewać się w tym tygodni kolejnych opadów.

W całych Chinach w wyniku powodzi i osunięć zginęło w tym roku 750 ludzi, a setki uznaje się za zaginionych. W trakcie weekendu podczas objazdu dotkniętych przez powodzie prowincji Hubei i Anhui premier Chin Wen Jiabao określił sytuację powodziową jako "krytyczną" i wezwał lokalne władze, by przygotowały się na kolejne zapowiadane ulewy.

Źródło: PAP, Reuters