W jednej z rur Nord Stream 2 ciśnienie "wydaje się" stabilne. "Świadczy to zatem, że gaz przestał wyciekać"

Autor:
akr/tr
Źródło:
PAP

Z jednej z rur gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu przestał wyciekać gaz - przekazała w sobotę Duńska Agencja Energii. Dodała, że informacja ta pochodzi od spółki Nord Stream, według której "wydaje się, że w rurociągu NS2 A ciśnienie jest stabilne".

"Spółka Nord Stream 2 AG poinformowała Duńską Agencję Energii, że wydaje się, że w rurociągu NS2 (w rurze - przyp. red.) A ciśnienie jest stabilne. Świadczy to zatem, że gaz przestał wyciekać" - napisała w komunikacie Duńska Agencja Energii.

Nie podała informacji na temat wycieku z Nord Stream 1, na północny wschód od Bornholmu.

Wcześniej szef agencji Kristoffer Bottzauw przekazał, że "połowa znajdującego się w rurociągach Nord Stream gazu wydostała się na powierzchnię". - Przypuszczamy, że w niedzielę gazociągi będą puste - poinformował. Jak wyjaśnił, "gaz znajduje się w rurach, nawet jeśli nie ma w nich przesyłu, aby zapewnić stabilność konstrukcji ułożonej na dnie morza".

Wycieki z Nord Stream

Każdy z dwóch gazociągów Nord Stream składa się z dwóch rur - A oraz B. W poniedziałek stwierdzono trzy uszkodzenia. Dwa na Nord Stream 1, w obu rurach i jedno w Nord Stream 2. Następnie w czwartek poinformowano o zlokalizowaniu kolejnego wycieku gazu w Nord Stream 2.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czwarty wyciek z Nord Stream. Szwecja pokazała nowe nagranie i podała szczegóły >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Nord Stream 2 / Igor Kuznetsov

Pozostałe wiadomości