Wrzucił mięso do meczetu. "To przestępstwo nienawiści"

Świat

CC BY 3.0 Wikipedia | SalimfadhleyMeczet w Finsbury Park

Londyńska policja opublikowała wizerunek człowieka, którego poszukuje po tym, jak do meczetu w Finsbury Park (jedna z dzielnic Londynu), wrzucono torbę z mięsem. - To jest dla nas naprawdę bardzo obraźliwe - powiedział imam meczetu Mohammed Kozbar.

Jak twierdzi miejscowa gazeta "Evening Standard", torba podobno zawierała kiełbasy wieprzowe i resztki mięsa. Jej odkrycie jest traktowane przez londyńską policję, jako przestępstwo nienawiści.

Bomba nie wybuchła

- To jest naprawdę bardzo obraźliwe dla nas. Bierzemy to bardzo na poważnie. Chcemy wysłać wyraźny sygnał, że nie będziemy tolerować czegoś takiego - powiedział imam meczetu Mohammed Kozbar, w rozmowie z "Islington Tribune". - Traktujemy zbrodnię nienawiści bardzo poważnie. Wiemy, jak destrukcyjne to przestępstwo, zarówno dla pojedynczych osób, jak i wspólnot - stwierdził inspektor Ralph Coates. W listopadzie policja zwiększyła patrole w okolicach wspomnianego meczetu po tym, jak ktoś wrzucił na jego teren bombę. Muzułmańscy przywódcy religijni zdradzili wówczas, że mieli szczęście, ponieważ papierowy lont zgasł pod wpływem deszczu, zanim zdążył eksplodować.

Autor: dasz/kk / Źródło: tvn24.pl, Islington Tribune, Evening Standard

Źródło zdjęcia głównego: CC BY 3.0 Wikipedia | Salimfadhley