Ukraińska armia: zniszczyliśmy kolejną rosyjską przeprawę promową przez Dniepr

Autor:
pp/dap,
adso
Źródło:
PAP
Ambasador Polski w Ukrainie: to ważny, nowy etap wojny, ale ona będzie jeszcze trwała
Ambasador Polski w Ukrainie: to ważny, nowy etap wojny, ale ona będzie jeszcze trwałaTVN24
wideo 2/21
TVN24Ambasador Polski w Ukrainie: to ważny, nowy etap wojny, ale ona będzie jeszcze trwała

Ukraińskie dowództwo operacyjne Południe przekazało, że Siły Zbrojne Ukrainy poważnie uszkodziły rosyjską przeprawę promową przez Dniepr w pobliżu Nowej Kachowki w obwodzie chersońskim, wyłączając ją z użytku.

W ciągu ostatniej doby siły ukraińskie atakowały na południu zgrupowania rosyjskich wojsk. Rosja straciła 80 żołnierzy, osiem czołgów, 17 transporterów opancerzonych, haubicę Msta i drona zwiadowczego Orłan-10 – przekazało dowództwo.

Ukraińskie wojskoFacebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

"Zniszczone zostały trzy składy amunicji w rejonach mikołajowskim, chersońskim i berysławskim. Kolejna przeprawa promowa w okolicach Nowej Kachowki została krytycznie uszkodzona i nie ma możliwości jej dalszego wykorzystania" – napisano w komunikacie.

Dowództwo Południe dodało, że na Morzu Czarnym w pobliżu wybrzeża Krymu znajduje się 13 rosyjskich okrętów, w tym dwa uzbrojone w 16 pocisków manewrujących Kalibr.

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) 11 września opublikował mapę postępów ukraińskiej kontrofensywy na wschodzie kraju. Kolorem błękitnym eksperci zaznaczyli tereny wyzwolone w ciągu pięciu dni. Jak podkreślił think tank - jest to więcej terytorium niż byli w stanie zająć od kwietnia Rosjanie.

Sytuacja na wschodzie Ukrainy (stan na 10 września godz. 15.). Kolorem błękitnym zaznaczone tereny odbite z rąk RosjanISW/CT
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/dap, adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości