Ukraińska armia o kontrofensywie. "Osłabianie rosyjskiej logistyki to część przygotowań"

Źródło:
Reuters
Pożar składu paliwa na Krymie
Pożar składu paliwa na KrymieTelegram/@Fedorov
wideo 2/2
Pożar składu paliwa na KrymieTelegram/@Fedorov

Osłabianie rosyjskiej logistyki to część przygotowań do szerokiej kontrofensywy - powiedziała rzeczniczka dowództwa południowego ukraińskiej armii Natalia Humeniuk komentując pożar paliwa w Sewastopolu i "paniczną" ewakuację z Krymu.

Ukraińskie wojsko oficjalnie nie przyznało się do przeprowadzenia ataku na skład paliwa w Sewastopolu na anektowanym przez Rosję Krymie, ale poinformowało, że w wyniku pożaru zniszczonych zostało 10 zbiorników paliwa o łącznej pojemności około 40 tysięcy ton.

Natalia Humeniuk, rzeczniczka dowództwa południowego ukraińskiej armii powiedziała, że pożar wywołał "niepokój" wśród rosyjskiego wojska.

- Fakt, że logistyka wroga jest osłabiona... Ta praca jest przygotowaniem do szeroko zakrojonej, pełnoskalowej kontrofensywy, której wszyscy się spodziewają - mówiła rzeczniczka. Jak dodała, "wróg czuje, że jego zasoby są osłabione".

Przygotowania do kontrofensywy

Ukraina przygotowuje się do przeprowadzenia kontrofensywy wobec Rosji. Najwyżsi rangą politycy ani wojskowi dowódcy nie podali na razie, kiedy miałaby się ona rozpocząć.

Kijów ma nadzieję - pisze Reuters - że planowana kontrofensywa zmieni dynamikę wojny, która trwa już od 14 miesięcy.

Autorka/Autor:ads / prpb

Źródło: Reuters