Matka sześciorga dzieci poległa w Ukrainie. "Pragnęła bronić kraju do końca, nawet gdy wiedziała, że jej batalion może nie przetrwać”

Autor:
aa//az
Źródło:
TVN24
Wojna w Ukrainie. Nie żyje matka szóstki dzieci, która walczyła z rosyjskim okupantem
Wojna w Ukrainie. Nie żyje matka szóstki dzieci, która walczyła z rosyjskim okupantemTwitter/Inna Sovsun
wideo 2/35
Twitter/Inna SovsunWojna w Ukrainie. Nie żyje matka szóstki dzieci, która walczyła z rosyjskim okupantem

Deputowana Rady Najwyższej Ukrainy poinformowała o śmierci Olgi Semydjanowej, matki sześciorga dzieci, która podczas rosyjskiej inwazji zdecydowała się walczyć w obronie Ukrainy. "Pragnęła bronić kraju do końca, nawet gdy wiedziała, że jej batalion może nie przetrwać” - napisała Inna Sovsun.

Tragiczną wiadomość przekazała w środę przed południem Inna Sovsun, ukraińska deputowana Rady Najwyższej Ukrainy. "Olga Semydjanowa, matka sześciorga dzieci, zginęła w walce z Rosjanami" - poinformowała Sovsun w mediach społecznościowych. W krótkim, emocjonalnym wpisie parlamentarzystka podkreśliła, że Olga jest dla niej prawdziwą bohaterką narodową.

"Pragnęła bronić kraju do końca, nawet gdy wiedziała, że jej batalion może nie przetrwać" - napisała Sovsun.

Pod wpisem deputowanej pojawiło się wiele wpisów z kondolencjami i wyrazami hołdu dla jej bohaterstwa. "Gdy dzieci dorosną, dowiedzą się o jej poświęceniu, aby nie poszło na marne", "To jedna z najodważniejszych dusz walczących o wolność w Ukrainie" - pisali użytkownicy Twittera.

Bilans ofiar wojny

Od 21 dni Ukraińcy walczą z rosyjską inwazją. Podczas konferencji prasowej w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że od początku inwazji zginęło około 1,3 tys. ukraińskich żołnierzy. Pierwsza Dama Ukrainy opublikowała zdjęcia dzieci, które poległy podczas rosyjskiej inwazji. Jak napisała Olga Zełenska, to zdjęcia "dzieci, które nigdy nie dorosną". W pierwszych dniach wojny tragicznie zginął też Witalij Skakun, saper, który poświęcił własne życie, by wysadzić most i powstrzymać kolumnę rosyjskich czołgów. 26-latek został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:aa//az

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/ Inna Sovsun

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości