Brytyjski wywiad: Rosja zwiększyła liczbę śmigłowców w rejonie kontrofensywy

Źródło:
PAP
Zełenski: każdy metr odzyskanej ziemi ma ogromne znaczenie
Zełenski: każdy metr odzyskanej ziemi ma ogromne znaczenieTVN24
wideo 2/21
Zełenski: każdy metr odzyskanej ziemi ma ogromne znaczenieTVN24

Brytyjskie ministerstwo obrony przekazało w sobotę w aktualizacji wywiadowczej, że od czasu rozpoczęcia ukraińskiej kontrofensywy na południu kraju Rosja wzmocniła swoje siły śmigłowców szturmowych w regionie. Jak dodano, prawdopodobnie dało jej to tam tymczasową przewagę.

Jak poinformowało w codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjskie ministerstwo obrony, zdjęcia pokazują, że ponad 20 dodatkowych rosyjskich śmigłowców zostało rozmieszczonych na lotnisku w Berdiańsku w Ukrainie, około 100 km za linią frontu.

Jak twierdzi wywiad, od czasu rozpoczęcia ukraińskiej kontrofensywy na południu kraju Rosja wzmocniła swoje siły śmigłowców szturmowych w regionie. To - oceniono - prawdopodobnie dało jej tam tymczasową przewagę.

Wojna w Ukrainie: Zobacz relację tvn24.pl >>>

Google Maps

"W ciągłej rywalizacji między środkami lotniczymi a przeciwlotniczymi, Rosja prawdopodobnie zyskała tymczasową przewagę na południu Ukrainy, zwłaszcza dzięki śmigłowcom szturmowym, wykorzystującym pociski rakietowe o większym zasięgu przeciwko celom naziemnym" - przekazano w aktualizacji.

Autorka/Autor:akr//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: aarrows/Shutterstock

Tagi:
Raporty: