Świat

Wojna w Gruzji bez cenzury

Świat

Gruzini strącają rosyjski śmigłowiec
zdjęcia amatorskieGruzini strącają rosyjski śmigłowiec

Zobacz prawdziwe i drastyczne oblicze wojny. TVN24 dotarł do amatorskich nagrań, na których widać m.in. jak Gruzini strącają rosyjski śmigłowiec. Całość będzie można zobaczyć już dziś o 19:25 w "Faktach po Faktach".

Wszystkie filmy nagrano 11 sierpnia na w Południowej Osetii, gdzie trwały zacięte walki między oddziałami rosyjskimi i gruzińskimi. Ci drudzy strzelali do rosyjskich helikopterów i samolotów. Część z nich udało im się strącić, choć dokładnie nie wiadomo, ile.

Rakietą w śmigłowiec

Na jednym z filmów widać, jak Gruzini odpalają rakietę ziemia-powietrze, która po kilku chwilach trafia w rosyjski śmigłowiec. Moment później, już na ziemi, widać płonące szczątki strąconej maszyny.

Inne filmy równie dosadnie pokazują okrucieństwo wojny. Kolejny materiał przedstawia ostrzał gruzińskiego konwoju wojsk w okolicach Cchinwali. Płomienie buchają ze zbombardowanych pojazdów.

Na trzecim obrazie widać martwego rosyjskiego pilota. Jego Su-25 (to samolot szturmowy, którego Rosjanie używali do bombardowania Gruzji) został zestrzelony, a po katapultowaniu nie otworzył mu się spadochron. To wszystko będzie można zobaczyć już we wtorek w "Faktach po Faktach".

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: zdjęcia amatorskie