Ukraińcy zniszczyli kolumnę rosyjskiego sprzętu wojskowego w obwodzie charkowskim

Źródło:
PAP
Ukraińcy zniszczyli kolumnę rosyjskiego sprzętu wojskowego w obwodzie charkowskim
Ukraińcy zniszczyli kolumnę rosyjskiego sprzętu wojskowego w obwodzie charkowskim Facebook/CinC AF of Ukraine
wideo 2/21
Ukraińcy zniszczyli kolumnę rosyjskiego sprzętu wojskowego w obwodzie charkowskim Facebook/CinC AF of Ukraine

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. W czwartek w mediach społecznościowych Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy pojawiła się informacja o "skutecznym zatrzymaniu" rosyjskiej kolumny wojskowej, która zmierzała w kierunku Kamianki w obwodzie charkowskim na wschodzie kraju. Zamieszczono tam również nagranie pokazujące zniszczone pojazdy wojskowe.

"Kolumna oddziałów rosyjskiego 437. pułku szkoleniowego i batalionowej grupy taktycznej 26. pułku pancernego podążała w kierunku Kamianki w obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy, jednak została skutecznie zatrzymana przez żołnierzy ukraińskich"- czytamy na Facebooku, na stronie Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy, generał Wałerija Załużnego. "Chwała Siłom Zbrojnym Ukrainy! Chwała Ukrainie!" - dodano.

ZOBACZ RELACJĘ NA ŻYWO: 22. DZIEŃ WOJNY >>>>

Jeden ze zniszczonych pojazdów opancerzonych z kolumny rosyjskich siłFacebook/CinC AF of Ukraine

Na zamieszczonym wraz z informacją nagraniu w mediach społecznościowych widać szereg zniszczonych rosyjskich pojazdów opancerzonych, z których część oznakowana jest literą "Z".

Rosyjska ofensywa w obwodzie charkowskim

Szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow poinformował w czwartek o przeprowadzeniu w regionie 49 ostrzałów przez wojska rosyjskie. - Okupant ostrzelał w nocy miasto Merefa w obwodzie charkowskim, zniszczył tam szkołę i dom kultury, uszkodził domy - relacjonował.

- Były ofiary, ratownicy pracują nad usuwaniem szkód - przekazał Syniehubow. Zaznaczył, że "wróg nie osiągnął swojego celu, żadna ofensywna operacja okupantów nie powiodła się".

Syniehubow poinformował również, że w środę w rejonie Iziumu siły ukraińskie zestrzeliły dwa rosyjskie samoloty i śmigłowiec.

Biuro prasowe Służb ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie charkowskim poinformowało w środę, że w rosyjskich atakach prowadzonych na Charków od początku inwazji zginęło 500 osób cywilnych. Wskazano, że liczba ta objęła jedynie przypadki potwierdzone.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO:

Autorka/Autor:momo//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/CinC AF of Ukraine

Tagi:
Raporty: