Świat

Włosi chcą repatriacji jasnowidzącej ośmiornicy

Świat

Aktualizacja:

Włosi stoją przed poważnymi wyborami. A kto lepiej potrafi przewidzieć przyszłość niż jasnowidząca ośmiornica, która prawidłowo przewidziała wyniki 8 spotkań na finałach MŚ w RPA? Dlatego deputowany włoskiej opozycji wystąpił z ironiczną prośbą o "repatriację" złowionego w pobliżu Elby Paula.

"Tak jak nigdy wcześniej w tym momencie nasz kraj rozpaczliwie potrzebuje jasnych wyborów" - napisał poseł centrolewicowej opozycyjnej Partii Demokratycznej Andrea Sarubbi, były dziennikarz Radia Watykańskiego, w rozpowszechnionym w niedzielę liście do dyrektora akwarium Sea Life w Oberhausen, gdzie znajduje się Paul.

Na podaną wcześniej tego dnia wiadomość, że głowonóg Paul pochodzi z Włoch, deputowany oficjalnie poprosił o jego wypożyczenie.

Wystarczy do MŚ 2014

"Niech pan sprawi, by powrócił do domu. Prosimy Pana o to chociaż na trochę, na tyle czasu, ile trzeba, by rozwiązać kilka domowych problemów. Oddamy go przed mistrzostwami świata w 2014 roku, kiedy wszystko będzie już uporządkowane" - napisał włoski deputowany do dyrektora Sea Life.

Dalej poinformował go, że w najbliższym czasie przed Włochami stanie kilka poważnych wyzwań politycznych dotyczących przyszłości obecnej, przeżywającej trudności centroprawicowej koalicji. Poza tym, wyjaśnił, centrolewica musi wybrać kandydata na premiera, a sama Partia Demokratyczna - podkreślił Sarubbi - też powinna zdecydować, w którą stronę iść. Następnie - napisał deputowany PD - w 2013 roku parlament będzie musiał dokonać najważniejszego wyboru: prezydenta Włoch.

Odpowiedzialność za Italię

"Czekamy z przejęciem na odpowiedź, Szanowany Panie, pewni, że okaże Pan zrozumienie i poczucie odpowiedzialności" - tak włoski deputowany zakończył list do dyrektora niemieckiego akwarium.

Paul podczas piłkarskich mistrzostw świata w RPA miał stuprocentową skuteczność typowania zwycięzców meczów. Głowonóg wskazywał triumfatora meczu wybierając jedzenie z jednego z dwóch pojemników oznaczonych flagą.

Verena Bartsch, trenerka ośmiornic, przyznała ostatnio, że złowiła Paula nieopodal włoskiej Elby gdy ten miał 4 tygodnie. Oficjalna wersja mówi, że Paul urodził się w Weymouth w Wielkiej Brytanii, zanim przeprowadził się do Niemiec.

Źródło: PAP