Włochy. Zwycięzca konkursu na najpiękniejszego Włocha postanowił zostać księdzem

Źródło:
PAP
Włochy. Turyści w Rzymie
Włochy. Turyści w RzymieReuters Archive
wideo 2/3
Włochy. Turyści w RzymieReuters Archive

Cztery lata temu Edoardo Santini został uznany za najpiękniejszego mężczyznę we Włoszech. Teraz przygotowuje się do kapłaństwa i studiuje teologię. Historię 21-latka z okolic Florencji opisuje agencja ANSA i włoska prasa.

Po tym gdy w 2019 roku Edoardo wygrał konkurs piękności, pracował jako model i brał udział w pokazach znanych firm. Chciał zostać aktorem, był tancerzem i pływakiem. Gdy jednak osiągnął cel i trafił na wybiegi słynnych domów mody, poczuł powołanie i kompletnie zmienił życie.

Edoardo szykuje się do kapłaństwa

"W wieku 21 lat jestem na drodze, by - jeśli Bóg zechce - zostać księdzem" - napisał Edoardo Santini w mediach społecznościowych. Jak wyznał, od dzieciństwa nosił w sobie pytanie, co to znaczy być w Kościele. Przyznał zarazem, że długo "różne obawy" nie pozwalały mu zgłębić tej kwestii. Potem złożył prośbę u swojego biskupa i rozpoczął przygotowania, by wstąpić do seminarium. Zaczął studiować teologię, pomaga też w dwóch parafiach w archidiecezji florenckiej. "Czy zostanę księdzem? Nie wiem, jestem tu, by to odkryć" - napisał Santini. Dodał: "Jestem Edoardo, mam 21 lat i jestem szczęśliwy".

Autorka/Autor:mp/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: edoardosantini/Instagram