Władze Szwajcarii: bank UBS przejmie Credit Suisse

Autor:
momo/kg
Źródło:
PAP
Maciej Samcik: Credit Suisse jest bankiem w bardzo trudnej sytuacji (wypowiedź z 15 marca 2023)
Maciej Samcik: Credit Suisse jest bankiem w bardzo trudnej sytuacji (wypowiedź z 15 marca 2023)TVN24
wideo 2/2
TVN24Maciej Samcik: Credit Suisse jest bankiem w bardzo trudnej sytuacji

Bank UBS przejmie Credit Suisse, by uniknąć dalszych zawirowań na rynku globalnej bankowości - poinformowały w niedzielę wieczorem władze Szwajcarii, które cytuje Reuters.

"Wraz z przejęciem Credit Suisse przez UBS znaleziono rozwiązanie, aby zabezpieczyć stabilność finansową i chronić szwajcarską gospodarkę w tej wyjątkowej sytuacji" - poinformował szwajcarski bank centralny i przedstawiciele władz.

Szwajcarski bank centralny dostarczy istotną ilość środków finansowych do połączonego banku - poinformowano na konferencji prasowej w stolicy Szwajcarii, Bernie.

Wartość transakcji nie została ujawniona od razu. Wcześniej "Financial Times" podał, że wynosi ona ponad 2 miliardy dolarów.

Bank UBS przejmie Credit SuisseO_P_G / Shutterstock.com

Problemy Credit Suisse

Credit Suisse poinformował w czwartek nad ranem, że pożyczy do 50 miliardów franków szwajcarskich od Narodowego Banku Szwajcarii w ramach tak zwanej "decydującej akcji", mającej na celu zwiększenie jego płynności. Akcje Credit Suisse straciły w zeszłym tygodniu jedną czwartą wartości.

Problemy Credit Suisse, banku o zasięgu globalnym, pogłębiły perturbacje w światowym sektorze finansowym po niedawnym upadku amerykańskiego Silicon Valley Bank.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/kg

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości