TVN24 | Świat

Owacje na stojąco przed meczem. Tak podziękowano twórcom szczepionki

TVN24 | Świat

Autor:
momo/kg
Źródło:
Reuters

Przed poniedziałkowym meczem Novaka Djokovica i Jacka Drapera na korcie w Wimbledonie rozległy się oklaski. Owacjami na stojąco nagrodzono twórców szczepionki przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca oraz wszystkich tych, którzy zaangażowali się w walkę z pandemią w Wielkiej Brytanii.

Zwykle brawa na korcie w Wimbledonie rozlegają się po zakończonym meczu. Tym razem było inaczej. Oklaski rozbrzmiały przed rozpoczęciem starcia serbskiego tenisisty Novaka Djokovica z jego angielskim rywalem Jackiem Draperem.

- Panie i panowie, zanim powitamy na korcie graczy, chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy tak wiele zrobili w tym bezprecedensowym czasie - rozległ się głos spikera. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Oklaski za walkę z pandemią

Owacjami na stojąco nagrodzono profesor Sarah Gilbert, przewodzącą uniwersyteckiemu zespołowi, który opracował formułę szczepionki AstraZeneca oraz sir Andrew Pollarda, dyrektora Oxford Vaccine Group. Gorące brawa otrzymali także pracownicy brytyjskiej służby zdrowia (NHS). Tłum zgromadzony na korcie w Wimbledonie oklaskami podziękował także wszystkim organizacjom, które przyczyniły się do walki z COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Jak donosi Agencja Reutera, Gilbert pojawiła się w poniedziałek na trybunach w królewskiej loży. Na początku czerwca królowa Elżbieta mianowała ją damą-komandorem orderu Imperium Brytyjskiego, tym samym przenosząc ją do stanu szlacheckiego.

W loży królewskiej - jak dodaje agencja - zasiadła także Hannah Ingram-Moore, córka słynnego kapitana Toma Moore'a, który zmarł w lutym. Stulatek w kwietniu zeszłego roku zorganizował akcję, dzięki której zebrano ponad 30 milionów funtów na pomoc pracownikom ochrony zdrowia.

Organizatorzy wielkiego szlema planują zaprosić na kolejne mecze Wimbledonu także inne osoby, które zaangażowały się w walkę z pandemią. Otrzymają one honorowe miejsce w królewskiej loży. 

Autor:momo/kg

Źródło: Reuters