"Zjedzony przez krowę" cenny zegarek odnaleziony po 50 latach

Źródło:
BBC, Daily Star

Rolnik z Wielkiej Brytanii opowiedział mediom, jak po pół wieku odzyskał swój zegarek znanej luksusowej marki, o którym myślał, że został zjedzony przez krowę. - Nie myślałem, że kiedykolwiek jeszcze go zobaczę - przyznał James Steel w rozmowie z BBC.

Portal BBC we wtorek przytoczył historię brytyjskiego rolnika, który na początku lat 70. XX wieku zgubił cenny zegarek marki Rolex na swojej ziemi w hrabstwie Shropshire w zachodniej Anglii. Jak mówił mediom 95-letni dziś mężczyzna, zgubił go, gdyż zsunął mu się z ręki, bo jego "pasek był zbyt luźny". - Szukałem go pilnie, ale za nic nie mogłem go znaleźć - dodał. Mężczyzna wspomina, że od weterynarza usłyszał wtedy, iż "krowa mogła go zjeść wraz z kępą trawy". I taka wersja obowiązywała przez lata. Tymczasem Liam King, który prowadził ostatnio poszukiwania za pomocą wykrywacza metali na ziemi rolnika, natrafił na zagubiony zegarek i po pół wieku oddał go właścicielowi. Steele określił odnalezienie zegarka jako "łut szczęścia" i stwierdził, że po tak długim czasie było to "niesamowite”. - Byłem bardzo zadowolony, ponieważ nie myślałem, że kiedykolwiek jeszcze zobaczę ten zegarek - powiedział BBC. ZOBACZ TEŻ: Ostatni statek podróżnika Shackletona znaleziony na dnie oceanu

Zegarek luksusowej marki odnaleziony po 50 latach

Odnaleziony zegarek nie jest w pełni sprawny. - Mam tylko połowę bransoletki, druga połowa musiała się rozpaść. Mam zegarek, ale nie działa. Tarcza zrobiła się zielonkawa, ale nie zardzewiała - powiedział Steel. BBC podaje, że 95-letni rolnik jest wdzięczny znalazcy za to, że ten oddał mu zegarek i zachęca go do prowadzenia dalszych poszukiwań na jego ziemi, na której - jak twierdzi - wciąż można znaleźć wiele cennych przedmiotów. Stwierdził też, że zegarek Rolex jest teraz dla niego tylko pamiątką, bo naprawienie go "kosztowałoby fortunę". Syn rolnika, Andrew, który obecnie uprawia ziemię ojca, powiedział "Daily Star", że zaginiony Rolex stał się "częścią historii rodziny". ZOBACZ TEŻ: Zniknął tuż po starcie. Możliwy przełom po "53 latach niepewności"

Autorka/Autor:jjk//am

Źródło: BBC, Daily Star

Źródło zdjęcia głównego: n_defender/Shutterstock