Ciało nastolatka znalezione w kanale. Trzech chłopców z zarzutami

Źródło:
news.met.police.uk, Sky News, parliament.uk
Grand Union Canal w Londynie
Grand Union Canal w Londynie
Archiwum Reutera
Grand Union CanalArchiwum Reutera

Trzech nastolatków jest podejrzanych o zabójstwo 17-letniego Victora Lee, informuje policja w Londynie. Ciało zmarłego znaleziono w kanale w stolicy Wielkiej Brytanii.

Służby wyciągnęły ciało Victora Lee z łączącego Londyn i Birmingham kanału Grand Union w północno-zachodniej części brytyjskiej stolicy 25 czerwca. Stało się to po tym, jak policja otrzymała doniesienie o nastolatku dźgniętym ostrym narzędziem. Sekcja zwłok wykazała, że Lee zmarł od ran kłutych - przekazała londyńska policja w komunikacie, który opublikowała na swojej stronie 1 lipca. Według portalu Sky News Lee został śmiertelnie raniony nożem.

W tym samym komunikacie władze poinformowały, że zarzut zabójstwa 17-latka usłyszeli nieletni - chłopcy w wieku 14, 15 i 17 lat. Cała trójka, oskarżona również o kradzież, ma stanąć przed sądem jeszcze w poniedziałek. Policja zaapelowała o pomoc do każdego, kto ma informacje w sprawie zabójstwa.

Napaści z użyciem noża w Anglii i Walii

W poprzednim roku (dane od marca 2021 do marca 2023) w Anglii i Walii, z wyłączeniem hrabstwa Wielki Manchester, odnotowano ok. 45 tys. napaści z użyciem noża lub innego ostrego narzędzia. To o 9 proc. więcej w porównaniu z latami 2020/2021 oraz o 34 proc. więcej w porównaniu do lat 2010/2011 - wynika z danych policji cytowanych na stronie parlamentu Zjednoczonego Królestwa.

ZOBACZ TEŻ: Trzy osoby nie żyją. Pozamykane ulice, zatrzymano podejrzanego

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: news.met.police.uk, Sky News, parliament.uk

Źródło zdjęcia głównego: Reuters